AMD Radeon HD 7670M nie chce się przełączać.

Problemy związane z grami oraz wydajnością kart graficznych w laptopach.
Polecamy na początek: Laptopy - notebooki i gry.

Moderator: Moderator

Oczekk
Laptop: Samsung

AMD Radeon HD 7670M nie chce się przełączać.

Post autor: Oczekk » sob, 24 paź 2015, 21:15

Witam,
Od tygodnia jestem posiadaczem Samsunga Core i7 3630QM, 8GB Ram, AMD Radeon HD 7670M.
Zainstalowałem na nowo system, wszystkie niezbędne sterowniki. Postanowiłem nieco sprawdzić jak mój laptop poradzi sobie z grami komputerowymi i tutaj jest problem. Zainstalowałem WWE2k15 i niestety podczas uruchamiania launchera gra widzi tylko INTEL HD 4000, a nie odnajduje Radeona. Płynność gry przez to jest nie taka jak powinna. Sterownik na pewno zainstalowałem poprawnie, bo w menedzerze urządzeń pisze, że działa wszystko poprawnie. Działa mi już na nerwy ten Radeon, nigdy wcześniej na nim nie pracowałem, ale nie wiedziałem, że przy wyszukiwaniu sterownika może być tyle problemów i cały panel sterowania konfiguracji jest beznadziejny. Zmieniłem (nie wiem czy dobrze, w załączniku przesyłam screen) ustawienie gry wwe na wysoka wydajność, ale wydaje mi się, że w dalszym ciągu korzysta ze zintegrowanej karty graficznej. Wydaje mi się, że do każdej gry korzysta laptop jedzie z intela. Jak to sprawdzić? Dlaczego ten ten Catalyst Control Center jest taki tragiczny, że muszę do każdej gry osobny ustawiać przełączanie grafiki? Poszę o pomoc.
Ten załącznik chyba nie wszedł, zatem wrzuciłem screen na chomikuj: http://chomikuj.pl/orbb08/Galeria" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
darecki
Zasłużony użytkownik
Laptop: Asus G752VM

Re: AMD Radeon HD 7670M nie chce się przełączać.

Post autor: darecki » ndz, 25 paź 2015, 02:33

Po kliknięciu PPM (prawy przycisk myszy) na ikonę gry, nie masz opcji wyboru grafiki z którą ma być uruchomiona?
Możesz też spróbować modowanych sterowników od Leshcata, tylko najpierw odinstaluj stare (Intela i AMD):
http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/" onclick="window.open(this.href);return false;

Oczekk
Laptop: Samsung

Post autor: Oczekk » ndz, 25 paź 2015, 18:45

darecki pisze:Po kliknięciu PPM (prawy przycisk myszy) na ikonę gry, nie masz opcji wyboru grafiki z którą ma być uruchomiona?
Możesz też spróbować modowanych sterowników od Leshcata, tylko najpierw odinstaluj stare (Intela i AMD):
http://leshcatlabs.net/downloads_unfil/" onclick="window.open(this.href);return false;
Właśnie nie mam, takie coś jest chyba tylko w Geforcach :( mogę tylko w ten sposób co wysłałem na chomikuj.
Spróbuje z tymi sterownikami co mówisz.

Zrobiłem test na GTA IV, który włączyłem i z wysoką wydajnością, oraz z oszczędzaniem energii - płynność bez zmian. Dlatego wydaje mi się, że laptop korzysta tylko ze zintegrowanej.. W ogóle grafika wyglądasz gorzej niż na starym laptopie (Core I3 1.8ghz, 4gb ram, Geforce 710m) mimo, że na samsungu mam usatwiony prawie na full, a na asusie wszystko na minimum. Eh, co za bezsens, ostatni raz kupuje coś od AMD.
Nie zna ktoś jakiegoś programu do monitorowania, tylko 100% prawdziwego?

matata
#BAN#

Post autor: matata » wt, 6 gru 2016, 23:54

siema

ODPOWIEDZ