Lenovo y530 - funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona

Problemy dotyczące sieci komputerowych w urządzeniach przenośnych - notebookach, laptopach. W tym także: WiFi, HSPA, CDMA, WiMax, LTE.

Moderator: Moderator

mathoff
Laptop: lenovo y530

Lenovo y530 - funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona

Post autor: mathoff » pt, 23 mar 2012, 01:59

Witam,

Mam problem z moim netbookiem. Przekopałem się przez pół internetu, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Laptop był w naprawie (recośtam płycie głównej). Wrócił działający, ale bez WiFi. Nie pokazuje żadnych sieci, rozwiązywanie problemów wskazuje, że funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona. Karta sieciowa (intel wifi link 5100 AGN) jest zainstalowana, ma sterowniki.

Próbowałem włączyć funkcję sieci za pomocą przełącznika w obudowie lub klawisza funkcyjnego (fnc+f5) ale lampka sieci nie działa. Inne klawisze funkcyjne działają.
Próbowałem 'odzyskać ustawienia systemu'. Zauważyłem, że w czasie wizyty w serwisie zainstalowano i odinstalowano sterownik klawiszy funkcyjnych. Zainstalowałem go ponownie, ale po instalacji wyskakuje 'cannot open ACPI atk0100 kernel mode.

Wydaje mi się, że kiedyś miałem podobny problem, i ktoś mi wrzucił banalnie prosty program do włączania sieci (alt + f5?), kliknąłem i sieć działała. Jednak to było dawno i nie pamiętam kto, jak i skąd.

Jakieś pomysły? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Laptop Lenovo y530, windows 7 64bit.

Pozdrawiam
EDIT: Nie ma problemów z oszczędzaniem energii. Karta sieciowa jest włączona cały czas. Działa poprawnie.

Grzechu
Administrator
Laptop: EliteBook 8530w

Re: Lenovo y530 - funkcja sieci bezprzewodowej jest wyłączona

Post autor: Grzechu » pt, 23 mar 2012, 10:06

Wszystkie inne sterowniki zainstalowane? Znaczy, czy w menedżerze urządzeń nie ma wykrzykników/pytajników przy żadnym z urządzeń?
Spróbuj jeszcze przez oprogramowanie Intela http://downloadcenter.intel.com/Detail_ ... plications" onclick="window.open(this.href);return false;

mathoff
Laptop: lenovo y530

Post autor: mathoff » pt, 23 mar 2012, 13:45

Ściągnąłem ten sterownik, zainstalowałem i zlikwidowałem prawie wszystkie wykrzykniki w menedżerze urządzeń (jeden został, ale nie wiem jak go zidentyfikować, wszystko działa).

Chyba polecony przez Ciebie sterownik zadziałał, bo po użyciu klawisza funkcyjnego włącza mi się panel włączania sieci i tam mogę uruchomić sieć bez problemu. Nawet lampka nieśmiało zaświeciła.

Dzięki! Temat do zamknięcia.

Grzechu
Administrator
Laptop: EliteBook 8530w

Post autor: Grzechu » pt, 23 mar 2012, 13:54

mathoff pisze:prawie wszystkie wykrzykniki w menedżerze urządzeń (jeden został, ale nie wiem jak go zidentyfikować,
Punkt 3: http://forum-laptopy.info.pl/viewtopic.php?t=22" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ