Asus R510 C problem z wi-fi

Problemy dotyczące sieci komputerowych w urządzeniach przenośnych - notebookach, laptopach. W tym także: WiFi, HSPA, CDMA, WiMax, LTE.

Moderator: Moderator

stevcio

Asus R510 C problem z wi-fi

Post autor: stevcio » pt, 30 wrz 2016, 21:18

Witam, moja dziewczyna ma Asusa R510C. Chodzi o to, ze ma problem w polaczenim do sieci wi-fi.
Na kablu dziala. Ale co ciekawe, sieci wszystkie widzi. Po polaczeniu z dana siecia, troche pokreci i jest napisane, ze nie udalo sie powiazac polaczenia.
Jakims totalnym laikiem nie jestem to sprawdzilem sterowniki, i wszystkie poprawnie dzialaja, oraz sa najnowsze.
Oczywiscie Fn+f2 jest tez wcisniete i dziala. Jakis grubszy problem z tym jest ale nie mam pojecia co.
Wydaje mi sie, ze opisalem problem tak jak moglem, jak cos bedzie potrzebne to smialo pisac.

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Asus R510 C problem z wi-fi

Post autor: krystianb » sob, 1 paź 2016, 00:58

Objaw jest taki jakby uszkodzony był tor nadawczy karty wifi. Jeszcze dla wykluczenia problemu spróbował bym z linuxem odpalonym z usb czy CD, ewentualnie próba połączenia z siecią bez zabezpieczeń. Obie próby są w celu wykluczenia jakiegoś konkretnego namieszania w zabezpieczeniach na kompie.

stevcio

Post autor: stevcio » sob, 1 paź 2016, 15:41

z sieca bez zabezpieczen tez sie nie laczy.
A o co chodzi z tym linuxem?

Kornik
Moderator
Laptop: LenovoY510P, HP Omen

Post autor: Kornik » ndz, 2 paź 2016, 10:56

Sprawdzałeś, czy w trakcie nawiązywania połączenia z routerem nie trzeba wcisnąć w nim jakiegoś przycisku? Tak było bodaj z którymś lifeboxem :roll:

ODPOWIEDZ