Streaming online z kamery a zmienne IP

Problemy dotyczące sieci komputerowych w urządzeniach przenośnych - notebookach, laptopach. W tym także: WiFi, HSPA, CDMA, WiMax, LTE.

Moderator: Moderator

renatka11
Laptop: lenovo

Streaming online z kamery a zmienne IP

Post autor: renatka11 » sob, 6 lut 2016, 19:10

Posiadam lokal w którym chciałabym zamieścić kamerkę zewnętrzną z widokiem na okolicę. Mam internet z Netia. Zastanawiam się nad udostepnieniem wizji online - pytanie jak to zrobić? Czy zmienne ip jest tutaj przeciwwskazaniem?
Ostatnio zmieniony sob, 6 lut 2016, 19:11 przez renatka11, łącznie zmieniany 1 raz.

ja.michal
Przyjaciel forum

Re: Streaming online z kamery a zmienne IP

Post autor: ja.michal » ndz, 7 lut 2016, 00:20

Jeśli IP jest zewnętrzne, nawet dynamiczne, to nie ma problemu. Użyj aplikacji no-ip.

nassw
#BAN#
Laptop: Lenovo

Post autor: nassw » pn, 8 lut 2016, 14:09

Nie chcę się rozpisywać na tym forum, bo zaraz będą krzyczeć, że reklama itp . Ogólnie jeżeli wybiera Pan monitoring to musi pan się zastanowić jaki: analogowy, hybrydowy, czy ip. Osobiście nie zdarza mi się już montować systemów innych niż ip - chociaż są starsze systemy są dostępne na rynku jak najbardziej. Dlatego też napiszę na co musi Pan zwrócić uwagę w przypadku sytemu IP.

Kamer rozdzielczość do wyboru ( im większa tym bardziej szczegółowy obraz ), najbardziej popularne to 2mpx (full Hd), ogniskowa uzależniona od preferencji.
- klasa szczelności
- mechaniczny filtr podczerwieni
- moc/zasięg doświetlacza podczerwieni ( jeżeli ma być wbudowany w kamerze)
- ew. standard ONIF

Kozta oscylują w granicach 400 zł brutto za sprzęt średniej klasy. Chcesz coś dobrego, to trzeba wydać 2x większą kwotę minimum.

Rejestrator piszę tutaj w oparciu o 4 kanały.
- maksymalny bitrate wejścia - najtańsze rejestratory obsłużą 4 kamery 2 mpx ( w sensie nagrają), ale pogląd na żywo będzie Pan miał max z 3 - w przypadku kamer 1.3 mpx nagrają i odtworzą jednocześnie 4 kamery. Chodzi o transfer.
- rejestratory z niższej półki "lubią" się zawieszać, a co za tym idzie powstają luki w nagraniu.
- kwestia transmisji prez internet - łącze ( stałe/zmienne ip) jest wymagane dla danego rejestratora

Generalnie pytaj bezpośrednio u dostawców takiego sprzętu (CIACH), masz tam technika na czacie - podpowie co gdzie i za ile.

Podpowiedzą Ci tam też w sprawie doboru sprzętu w zależności od IP którego posiadasz.

zagorzalec21
Kontakt:

Post autor: zagorzalec21 » sob, 12 mar 2016, 19:37

Udało się zrobić koledze?

ODPOWIEDZ