Router Huawei, internet Inea. Brak możliwości zalogowania się na stronie

Problemy dotyczące sieci komputerowych w urządzeniach przenośnych - notebookach, laptopach. W tym także: WiFi, HSPA, CDMA, WiMax, LTE.

Moderator: Moderator

Pawelo9
Laptop: Sony Vaio VPCEJ

Router Huawei, internet Inea. Brak możliwości zalogowania się na stronie

Post autor: Pawelo9 » pn, 11 sty 2016, 00:52

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem szybkiego internetu na światłowodach od dostawcy Inea. W zestawie dostałem dwuantenowy router Huawei. Mój problem polega na tym, że mam wykupioną prędkość 140mb i po kablu bez problemu ją osiągam, natomiast będąc na Wifi mam ledwo 55mb. Chciałem wejść na stronę konfiguracyjną routera i pobawić się kanałami Wifi. Ale wpisując login i hasło nie przyjmuję tych danych. Próbowałem już wszystkich możliwości: admin - admin, loginu i hasła z umowy, no kompletnie wszystkiego i nic. Możliwe żeby dostawca albo producent zablokował możliwość zmiany ustawień routera? Dodam, że resetowałem router i dalej to samo.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Re: Router Huawei, internet Inea. Brak możliwości zalogowania się na stronie

Post autor: Jo_gurt » pn, 11 sty 2016, 11:02

To jest router GPON (podłączasz światło bezpośrednio do routera)? Jeśli tak to jest pod całkowitą kontrolą ISPa, nawet po resecie dociąga sobie ustawienia z ich kontrolera.
Także kontakt z operatorem to Twoja jedyna szansa. Ale podejrzewam, ze radiowo wiele się nie poprawi. 55Mbps to i tak niezły wynik.

Pawelo9
Laptop: Sony Vaio VPCEJ

Post autor: Pawelo9 » pn, 11 sty 2016, 17:15

Tak to GPON, światło idzie prosto do routera. Dzięki za odpowiedź, szkoda że nic z tym nie zrobie :D

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Post autor: krystianb » pn, 11 sty 2016, 20:20

Możesz próbować kontaktować się z operatorem.

ODPOWIEDZ