Ciągłe rozłączanie wifi na laptopie

Problemy dotyczące sieci komputerowych w urządzeniach przenośnych - notebookach, laptopach. W tym także: WiFi, HSPA, CDMA, WiMax, LTE.

Moderator: Moderator

Niqs
Laptop: HP Pavilon g6

Ciągłe rozłączanie wifi na laptopie

Post autor: Niqs » sob, 20 wrz 2014, 10:24

Witam. Od dłuższego czasu męczy mnie jeden problem z laptopem i nie wiem już sam co mam zrobić, żeby to naprawić. Otóż od jakiegoś czasu nie mogę spokojnie przeglądać internetu, grać w coś przez internet bo po prostu ciągle albo laptop traci sygnał wifi albo po prostu nie ma połączenia i nie chce się połączyć. Jeśli podłączę internet do laptopa na kablu, wszystko działa bez zarzutów. Tak samo działają wszystkie inne urządzenia połączone z tym routerem, telefony i drugi starszy laptop. Mój laptop to hp pavilon g6, karta sieciowa Ralink RT3290 802.11bgn Wi-Fi Adapter zaaktualizowana niedawno do wersji 5.0.47.0 jednak i to nic nie pomogło. Problem występuje już jakiś czas jednak nie było tego problemu od samego początku, nie obwiniam też za to routera skoro działają wszystkie pozostałe urządzenia. Laptop w innych sieciach działa bez zarzutów, tylko w moim wifi ciągle rozłącza itd.
Może ktoś miał podobny problem albo wie o co chodzi, byłbym wdzięczny za pomoc :)

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Re: Ciągłe rozłączanie wifi na laptopie

Post autor: Jo_gurt » pn, 22 wrz 2014, 10:58

Jaki router?
Próbowałeś np. rozłączyć wszystkie pozostałe urządzenia i potestować wtedy?

Niqs
Laptop: HP Pavilon g6

Post autor: Niqs » wt, 23 wrz 2014, 14:43

Router NETGEAR WGR614.
Z tym jest różnie bo jeśli wyłączony jest drugi laptop to mój HP może działać dobrze, ale drugim razem mimo to, że drugi laptop jest wyłączony pojawia się ten sam problem i rozłącza co chwilę. Może to być wina za słabego routera jak na więcej urządzeń?

Awatar użytkownika
Skajper4
Laptop: Toshiba A300-1ED

Post autor: Skajper4 » ndz, 28 wrz 2014, 12:13

Nie ma takiej mozliwosci.
Sprawdz na ubuntu

Awatar użytkownika
button
Laptop: ASUS X53S

Post autor: button » pn, 13 lip 2015, 14:14

Może ktoś sieje na tym samym kanale zainstaluj WiFi Analyzer na adroida i sprawdź .

ODPOWIEDZ