Problem z IP lub czym innym POMOCY

Problemy dotyczące sieci komputerowych w urządzeniach przenośnych - notebookach, laptopach. W tym także: WiFi, HSPA, CDMA, WiMax, LTE.

Moderator: Moderator

QuoreS
Laptop: HP

Problem z IP lub czym innym POMOCY

Post autor: QuoreS » ndz, 26 sty 2014, 19:10

Witam w domu przybył nowy laptop i obecnie pod jeden router podłączone są 3 laptopy. Od pewnego czasu na wszystkich trzech wyskakuje informacja iż system wykrył konflikt adresów ip, do tego wszystko co zrobi się na nowym laptopie w przeglądarce google chrome jest automatycznie wykonywane na starym laptopie (ostatnio przez przypadek straciłem około 50ważnych zakładek :/ ). Co należy zrobic aby odciąc te 2 laptopy od siebie i jak zaradzic ostrzeżeniu o ip?

qiqqq

Re: Problem z IP lub czym innym POMOCY

Post autor: qiqqq » pn, 27 sty 2014, 21:25

Przeglądarka Google Chrome synchronizuje się na różnych komputerach poprzez zalogowane konto Google.
Zwróć uwagę, że jak klikniesz w Chrome w menu (ikonka hamburgera w prawym górnym rogu), to będziesz tam miał coś w stylu:

"Jesteś zalogowany(a) jako"

Na drugim komputerze na pewno również jesteś zalogowany na to samo konto. W taki właśnie sposób odbywa się synchronizacja przeglądarek.
Jeśli chcesz to wyłączyć, to wystarczy że przejdziesz do opcji chrome (ikona hamburgera) > Ustawienia > Zaawansowane ustawienia synchronizacji (zaraz na samej górze).
W tej zakładce możesz sobie odhaczyć to czego nie chcesz synchronizować (w Twoim przypadku na pewno zakładki ;) )

zenonmilton
#BAN#
Laptop: Samsung

Post autor: zenonmilton » pt, 20 mar 2015, 11:03

Ja również miałem ten problem ale już go rozwiązałem

Teveres
#BAN#

Post autor: Teveres » śr, 9 wrz 2015, 09:11

Dokładnie synchronizacja i reset routera na pewno pomogą wtedy sobie możesz śmiało zażegnać konflikt IP

ODPOWIEDZ