ACER PREDATOR - Dedykowana grafika zawiesza komputer...

Problemy sprzętowe związane z laptopami. Tu możesz poprosić o zdiagnozowanie problemu występującego w Twoim laptopie, notebooku.

Moderator: Moderator

style

ACER PREDATOR - Dedykowana grafika zawiesza komputer...

Post autor: style » czw, 25 sty 2018, 01:05

Witam, mam nadzieje, że napisałem w dobrym temacie bo nie wiem czy to wina hardware czy software.

Posiadam Acer Predator G9-792 z Windows 10 oraz od nowości dołożonym 8 GB ram (łącznie 16GB) oraz dyskiem SSD 128 GB.
Laptop działał od zawsze normalnie aż do wczoraj, kiedy po skończonej pracy wpiąłem go do ładowarki i po około 2 godzinach znów do niego usiadłem.
Włączyłem Fife 18, pojawił się po chwili bluescreen i reset i w tym momencie za każdym razem po uruchomieniu laptopa po kilkudzięsięciu sekundach lub paru minutach za każdym razem laptop się zawiesza po prostu zostaje obraz taki jaki jest (tzw. freeze) i nic nie da się zrobić tylko reset.
Dziś zrobiłem format i wszytko było ok do momentu wgrania sterowników do grafiki - laptop nie chciał się uruchomić tylko po logo PREDATOR w biosie był czarny ekran i laptop nie ładował się do Windowsa. Zrobiłem kolejny format i pobrałem najnowsze sterowniki ze strony Nvidii i po ich wgraniu laptop znów zaczął się po chwili od uruchomienia zawieszać.
W tej chwili w menedżerze urządzeń wyłączyłem całkowicie grafikę Nvidii i pracuje na zintegrowanej intela i wszystko działa, ale kiedy tylko włączę grafikę Nvidii laptop łapie zwiechy...
To co jest dla mnie dziwne to głośna praca laptopa mimo tego, że nie gram, a używam tylko przeglądarki, a temperatura w tej chwili procesora to 67-75 C - trochę dużo jak na spoczynek.

Cała sytuacja jest bardzo dziwna bo nic wczoraj na laptopie nie instalowałem używałem tylko przeglądarki chrome i tyle - odłożyłem laptopa i po powrocie zaczął szwankować.
na pewno sprawcą jest albo dedykowana grafika GTX970 albo software, ale czy da się to samemu naprawić czy zostaje opcja gwarancji, którą mam do końca tego roku ?
Jakieś pomysły co mogę zrobić ?

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: ACER PREDATOR - Dedykowana grafika zawiesza komputer...

Post autor: krystianb » czw, 25 sty 2018, 17:13

style pisze:temperatura w tej chwili procesora to 67-75 C
Zamknij wszystkie okna i sprawdź obciążenie procka, czy aby coś w tle cały czas nie mieli. Wydaje się trochę dużo, możliwe że czynnik chłodzący uciekł z heatpipe, albo zwyczajnie radiator jest zapchany kurzem.

Co do driverów to w laptopach zdarza się, że te ze strony nvidii potrafią robić to co się dzieje u Ciebie, tylko że objaw Ci się pojawił bez zmiany driverów. Zostaje oddać go na gwarancje, najprawdopodobniej któraś kulka w bga puściła, skończy się na wymianie MB.

ODPOWIEDZ