Prześwitujące procesy,działania na tle tapety

Problemy sprzętowe związane z laptopami. Tu możesz poprosić o zdiagnozowanie problemu występującego w Twoim laptopie, notebooku.

Moderator: Moderator

tomasov

Prześwitujące procesy,działania na tle tapety

Post autor: tomasov » ndz, 16 kwie 2017, 14:10

Nie wiem nawet jak opisać problem w tytule bo pierwszy raz spotkałem się z czymś takim!Kupiłem używanego laptopa Lenovo ThinkPad X1 2nd Gen (2014) generation (20A7). Model 20A8S0WT08

Problem w tym, że kiedy włączę na dłużej jakąkolwiek przeglądarkę lub jakikolwiek program np. word to po czasie widzę na tapecie że wyłączony już program przebija się na tle mojej tapety.Jeśli odczekam chwilę to treść która przebija pomału znika.Włączę na chwilę jakiś program to znowu się pojawia.Czym dłużej korzystam z jakiegoś programu czy przeglądarki tym bardziej treść się uwidacznia. W czym problem? Czy jest to problem z jakimś sterownikiem czy z matrycą?Z góry bardzo dziękuję

niżej załączam zdjęcia jak to wygląda:

--- Dodano: N, 16 kwi 2017, 15:03 ---

Teraz zauważyłem że prześwituje wszystko co włączę.Aplikacje, programy, nawet ustawienia systemowe. Co jest grane? Wszystko to przebija się przez tło nawet jak wyłączę daną aplikację czy program
Załączniki
2.jpg
1.jpg

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Prześwitujące procesy,działania na tle tapety

Post autor: krystianb » ndz, 16 kwie 2017, 21:50

Wygląda na uszkodzoną matrycę LCD, chyba że zainstalowany jest jakiś niepożądany program który za tym stoi. Najlepiej odpalić botowalnego linuxa, ewentualnie uefi (bios)

tomasov

Re: Prześwitujące procesy,działania na tle tapety

Post autor: tomasov » pn, 17 kwie 2017, 09:56

Na innym forum też twierdzą, że uszkodzona jest matryca. Ten problem nazywa się ghosting. Laptopa mam jeszcze na gwarancji więc jutro dzwonię do lenovo.

z tego filmu wynika, że lenovo odrzuciło naprawę gwarancyjną
https://www.youtube.com/watch?v=rceDluAjAMk" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ