Dell problem z monitorem zewnętrznym

Problemy sprzętowe związane z laptopami. Tu możesz poprosić o zdiagnozowanie problemu występującego w Twoim laptopie, notebooku.

Moderator: Moderator

Sips
Laptop: Dell

Dell problem z monitorem zewnętrznym

Post autor: Sips » pt, 2 lut 2018, 16:18

Witam od kilku dni nie mogę podłączyć monitora zewnętrznego używam kabla HDMI - DVI. Monitor jest podłączony również pod komputer stacjonarny działa sprawdzałem, HDMI w laptopie też działa podłączyłem TV i jest ok natomiast kiedy podłącze monitor do laptopa win + P rozszerzam i monitor jest wykrywany mogę zmienić nawet rozdzielczość itp nawet myszka wyjeżdża poza ekran laptopa ale ekran monitora zewnętrznego ciągle pozostaje czarny i dioda monitora nie zapala się kilka dni temu wszystko było ok. Może ktoś miał podobny problem?

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Dell problem z monitorem zewnętrznym

Post autor: krystianb » sob, 3 lut 2018, 16:15

Komputer stacjonarny sprawdzałeś tym samym kablem który nie działa z laptopem?

Sips

Post autor: Sips » ndz, 4 lut 2018, 23:14

Właśnie sprawdziłem i brak reakcji ekran czarny nawet nie wiedziałem że z tyłu jest wejście HDMI po zmianie obudowy nie grzebałem tam za bardzo:) Ale sprawdziłem kabel HDMI-DVI podłączyłem nim komputer stacjonarny do TV i działa.Czyli kabel ok wyjście HDMI w laptopie ok coś z wyjściem DVI w monitorze(podłączony jest tam kabel DVi i VGA od stacjonarnego ale nigdy obu na raz nie włączałem więc chyba ok?). Zastanawia mnie to że po podłączeniu do laptopa monitor jest wykrywany "Ekran : 2.Urządzenie wyświetlające na VGA "(tylko dlaczego napisane jest VGA bo jest podłączone przez kabel HDMI- DVI?). A jeszcze jedno małe pytanie monitor można podłączyć przy włączonym laptopie to nic nie szkodzi nie grozi żadne zwarcie?

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Post autor: krystianb » pn, 5 lut 2018, 00:22

Tak wszystko poplątałeś, że nadal nie wiele rozumiem
Po pierwsze w 99% monitorów są tylko wejścia video.
Po drugie w 90% komputerów są tylko wyjścia video.

Po trzecie co za monitor, ma wejścia DVI, VGA i HDMI też? Możliwe, ze wejście DVI w monitorze padło jeśli nie działa z niczym do niego podłączonym. Jest jeszcze druga opcja, że winny jest kabel, taka ciekawostka mam 2 przejściówki DVI-D HDMI, z jednym monitorem działają obie, z drugim nowszym już tylko jedna, muszą być w środku jakoś inaczej podłączone, możliwe że brakuje jakiegoś sygnału który staremu monitorowi nie przeszkadza, nowemu już tak, objawy podobne, choć monitor się włącza ale nic nie wyświetla. U ciebie mogła się ta nieszczęsna żyła urwać.
Sips pisze:A jeszcze jedno małe pytanie monitor można podłączyć przy włączonym laptopie to nic nie szkodzi nie grozi żadne zwarcie?
HDMI w specyfikacji pozwala na hot plug'a, za to dvi na drugim końcu kabla już nie koniecznie. Możliwe, że wyładowanie elektrostatyczne ubiło wejście DVI.

Sips

Post autor: Sips » pn, 5 lut 2018, 11:17

Dodam że wcześniej wszystko działało :) Znalazłem jeszcze oryginalny kabel DVI połączyłem nim komputer stacjonarny z monitorem i też zero reakcji wychodzi na to że uszkodzone zostało wyjście DVI w monitorze. Więc muszę oddać do naprawy. A monitor ma wejście DVI , VGA jest to viewsonic vx2255wmh

ODPOWIEDZ