Problemy z uruchamianiem

Problemy sprzętowe związane z laptopami. Tu możesz poprosić o zdiagnozowanie problemu występującego w Twoim laptopie, notebooku.

Moderator: Moderator

pleho
Laptop: ACER Aspire E5-571

Problemy z uruchamianiem

Post autor: pleho » czw, 9 lip 2020, 19:32

Witam.
Mam nadzieję że nie powielam problemu. Jakoś nie udało mi się znaleźć tego czego potrzebuję.
Posiadam latop ACER Aspire E5-571. Nie jest to jakaś rakieta, ale do przeglądania Internetu wystarczy. Ale od pewnego czasu zaczął się jakoś dziwnie zachowywać a dokładniej chodzi o uruchamianie w na różne sposoby, a dokładniej dalej.
Lapek pracuje, zamykam pokrywę i otwieram po jakimś czasie np. 2 godziny później a on się nie podnosi. Włączanie klawiszem czy inaczej nie pomaga. Trzeba wyjąć baterię i poczekać jakiś dłuższy czas następnie ją ponownie umieścić na miejscu i może, aczkolwiek nie koniecznie się uruchomi. Innym razem podładowuje baterię, próbuję uruchamić komputer, a on się nie uruchamia. Chociaż jest podpięte zasilanie. Dopiero wyłączenie zasilacza, wyjęcie baterii i jej sezonowanie przez bliżej nieokreślony czas pomaga przy rozruchu. Uruchamianie tylko na zasilaczu bez baterii nie działa. Windows 10 :dobani: , w tym przypadku nie ma lub nie powinno mieć wpływu. BIOS, aktualny. To jakiś problem sprzętowy. Ale jaki?????? Może ktoś z forumowiczów miał podobny problem nie koniecznie w ACERZ-E.

Awatar użytkownika
joujoujou
Moderator
Laptop: y cztery + netbook.
Kontakt:

Post autor: joujoujou » czw, 9 lip 2020, 23:52

Miałem, ale w dellu. Niedokładnie to samo, bo pomagało wyjęcie baterii i uruchomienie na samym zasilaczu. Problem znikł po zakupie nowej baterii.

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Problemy z uruchamianiem

Post autor: krystianb » pt, 10 lip 2020, 21:33

pleho pisze:
czw, 9 lip 2020, 19:32
Uruchamianie tylko na zasilaczu bez baterii nie działa.
To chyba mówi najwięcej, jeszcze w jaki sposób to dokładnie się objawia działanie bez baterii:
1. Próba uruchomienia wygląda tak, że po naciśnięciu powera choć dioda się zapala i wszystko gaśnie. Jeśli tak to jest szansa, że tylko zasilacz jest uwalony.
2. Laptop bez baterii nie reaguje na power, uszkodzenie na płycie głównej. Powinno dać się naprawić, ale to pewnie będzie z połowa ceny jaką chcą na allegro za taki laptop. (no chyba, że to jakiś wyjątkowy laptop, który fabrycznie nie potrafił się uruchomić bez baterii, ale to nawet jabcoki z wbudowaną baterią potrafią)

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Post autor: krystianb » pt, 10 lip 2020, 21:34

joujoujou pisze:
czw, 9 lip 2020, 23:52
bo pomagało wyjęcie baterii i uruchomienie na samym zasilaczu.
Czytaj dokładniej, ten bez baterii nie rusza.

Awatar użytkownika
joujoujou
Moderator
Laptop: y cztery + netbook.
Kontakt:

Post autor: joujoujou » sob, 11 lip 2020, 10:31

Sam czytaj dokładniej. :czytaj:

Napisałem że niedokładnie to samo. :P

mrKredos
Laptop: Hp

Post autor: mrKredos » sob, 18 lip 2020, 08:52

Myślałem, że problem może być w procesorze, że przegrzewa się ale w takim razie wyjęcie baterii nie ma sensu. W ogóle laptop może działać bez baterie kiedy jest podłączony do prądu. Myślę, że problem w samym silniku, lub w złączu zasilania.

ODPOWIEDZ