Diagnostyka restartów i błędów w grafice

Problemy sprzętowe związane z laptopami. Tu możesz poprosić o zdiagnozowanie problemu występującego w Twoim laptopie, notebooku.

Moderator: Moderator

hienvn94
Laptop: hp probook 450

Diagnostyka restartów i błędów w grafice

Post autor: hienvn94 » czw, 10 maja 2018, 11:25

Mam problem ze zdiagnozowaniem pojawiających się rzadko restartów systemu, może ktoś jest wstanie poradzić jak to zrobić.

Objawy
Występuje to raz na kilka dni. Przeważnie przy odtwarzaniu filmu z YouTube. Następuje strzelanie w głośnikach i cały ekran pojawia się w błędach. Zawsze wygląda to tak samo. Czasem na takim ekranie potrafi system dość długo trwać aż do twardego zresetowania go. A czasem trwa to chwilę i sam się resetuje. Miałem też dwa przypadki że reset nastąpiło nawet bez tego ekranu. Załączam zrzut ekranu.

Konfiguracja
W komputerze ostatnio został wymieniony procesor, pochodzi z Allegro więc podejrzewam go ale nie potrafię tego zdiagnozować.
Czy są jakieś programy które potrafią testować sekcja po sekcji sprawność procesora?
Nie chodzi mi tu o programy które maksymalnie go obciążą. Testy obciążeniowe graficzne -Heaven Benchmark 4.0, CPU i RAM - prime95, nie generują błędu. System pod obciążeniem jest ok . Może ktoś ma pomysł jak dokładnie zdiagnozować problem?

Moje przypuszczenia
Specyficzne błędy pojawiają się w grafice a często to objaw uszkodzonej karty graficznej często uszkodzonego RAM na karcie graficznej. W tym systemie karta graficzna jest wbudowana w procesor więc albo procesor jest uszkodzony (nie potrafię tego sprawdzić) albo uszkodzona kość RAM która też niedawno została wymieniona (z której to GPU z procesora korzysta)

ODPOWIEDZ