Brother L8410CDW nie rozpoznaje Thunderbirda.

Problemy związane z oprogramowaniem do laptopów. Jeżeli masz problem związany z systemem operacyjnym lub innym oprogramowaniem tu możesz zadać pytanie na ten temat.
Polecamy na początek: [Windows] Najważniejsze wątki o oprogramowaniu - spis, Antywirus jakiego używacie i jakiego polecacie, Darmowa alternatywa dla płatnego oprogramowania.

Moderator: Moderator

Kornik
Moderator
Laptop: Lenovo Y510P

Brother L8410CDW nie rozpoznaje Thunderbirda.

Post autor: Kornik » wt, 16 sty 2018, 18:49

Jak w temacie. W Win10 domyślnie ustawionym programem pocztowym jest Thunderbird. Dzisiaj dostałem urządzenie wielofunkcyjne Brother L8410CDW i wybierając łącze do Conect Center 4 i dalej skanowanie do poczty dostaję info, że nie ma skonfigurowanej aplikacji pocztowej. W internetach piszą, że wystarczy Thunderbirda ustawić jako domyślny program w windowsie, ale to nie działa. No i jestem w kropce. Oczywiście można to obejść i najpierw skanować, a potem dodawać plik jako załącznik, ale to nieco upierdliwe.
Zna ktoś może metodę, by wymusić rozpoznawanie przez drukarkę Thunderbirda?

ja.michal
Przyjaciel forum

Re: Brother L8410CDW nie rozpoznaje Thunderbirda.

Post autor: ja.michal » śr, 17 sty 2018, 00:30

Z tego co widzę w sieci poza ustawieniem Thunderbirda jako domyślnego programu pocztowego (w programie i systemie operacyjnym) należy jeszcze zmienić ustawienia skojarzenia MAILTO na Thunderbird.
https://www.cc-community.net/threads/br ... ht.107665/

Kornik
Moderator
Laptop: Lenovo Y510P

Post autor: Kornik » śr, 17 sty 2018, 14:57

Niestety nie pomogło. Wszystkie trzy mam ustawione na Thunderbirda i TB jest też zaznaczony jako domyślni program pocztowy ;/

ja.michal
Przyjaciel forum

Post autor: ja.michal » czw, 18 sty 2018, 02:04

To nie mam pomysłu. ☹️

ODPOWIEDZ