Medion Akoya P6634 Problem z ekranem i dźwiękiem

Problemy związane z oprogramowaniem do laptopów. Jeżeli masz problem związany z systemem operacyjnym lub innym oprogramowaniem tu możesz zadać pytanie na ten temat.
Polecamy na początek: [Windows] Najważniejsze wątki o oprogramowaniu - spis, Antywirus jakiego używacie i jakiego polecacie, Darmowa alternatywa dla płatnego oprogramowania.

Moderator: Moderator

lestant
Laptop: Medion akoya p6634

Medion Akoya P6634 Problem z ekranem i dźwiękiem

Post autor: lestant » ndz, 8 sty 2017, 18:13

Witam

Posiadam laptopa Medion Akoya model: P6634 (MD98930)
Pierwszy problem polega na tym iż raz laptop uruchomi się normalnie i widać pulpit a raz będzie czarny ekran i wtedy obraz jest tylko przez HDMI. Posiadam dwie karty graficzne:
-Intel HD Graphics 3000
-Nvidia GeForce GT 630M

Natomiast drugi problem dotyczy dźwięku, po zainstalowaniu nie słychać w ogóle dźwięku. Poniżej lista z kart dźwiękowych.
-NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM)
-Audio dla wyświetlaczy Intel(R)
-Opis sterownika Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio

Do dźwięku zainstalowałem dołączone sterowniki: Conexant_V8.54.14.50

Posiadam system operacyjny Windows 10(oryginalny po aktualizacji z windows 7)

W załączniku przesyłam pełny raport z programu Everest

Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Załączniki

[Rozszerzenie txt zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
WILU
Administrator
Laptop: Lenovo ThinkPad T530

Re: Medion Akoya P6634 Problem z ekranem i dźwiękiem

Post autor: WILU » ndz, 8 sty 2017, 20:46

ten system Windows 10 po tej aktualizacji był stawiany na nowo (świeża instalacja)? jak nie to przyczyn problemów zacząłbym szukać od tego. możesz oczywiście sprawdzić jak to będzie działać z najnowszymi sterownikami dla grafiki (przyjąłem że masz system 64 bit, te sterowniki które masz teraz są z 2015 roku a więc wiekowe):
nVIDIA GT630M
co do grafiki Intela - tu musisz zdać się na to co daje MS, bo z tego co widzę to Intel nie oferuje na swojej stronie sterowników pod ten system - sprawdź poprzez Windows Update czy nie wyszuka Ci sterowników dla grafiki Intela.

poza tym ten Everest pokazuje jakieś bzdury: niby pisze że Windows 10 ale wersja systemu: 6.2.9200 oznacza Windowsa 8!
na przyszłość raporty rób tym narzędziem:
HWiNFO

lestant

Post autor: lestant » ndz, 8 sty 2017, 22:52

najpierw został zainstalowany windows 7(na świeżo) potem zostały zrobione aktualizacje aby przejść na windows 10. system jest 64-bitowy

udało mi się zaktualizować stetowniki z nvidii do najnowszych, natomiast z intela juz nie ponieważ nie ma do windows 10, problem występuje nadal

w załączniku log z programu: HWiNFO
Załączniki

[Rozszerzenie txt zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
WILU
Administrator

Post autor: WILU » pn, 9 sty 2017, 00:01

do dźwięku sterowniki Conexant masz tu nowsze: kliken machen

co do grafiki - Intel nie oferuje sterownika więc nic tu nie wymyślimy. podejrzewam, że instalator windows 10 użył sterownika który masz w systemie a który to powoduje problem. jedyne co mi przychodzi na myśl to czysta instalacja ostatniego wydania W10, czyli wersji 1607 tak by W10 sam sobie zainstalował odpowiedni sterownik zgodny z tym systemem. ja osobiście robiłem darmowy upgrade do W10 chyba na 10 komputerach i na żadnym z nich nie obyło się bez większych lub mniejszych problemów. czysta instalacja rozwiązała je wszystkie :)

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Post autor: krystianb » pn, 9 sty 2017, 02:08

Co do braku dźwięku to mam podejrzenie, że windows przerzuca dźwięk na złą kartę dźwiękową.
A co do driverów zasada przy 2 kartach jest taka, że pierwszy intel zawsze musi iść. Jak nie ma dedykowanych to próbował bym programem intela który sam wyszukuje ich elementy.
https://downloadmirror.intel.com/24345/ ... taller.exe" onclick="window.open(this.href);return false;

lestant

Post autor: lestant » pn, 16 sty 2017, 00:02

Witam

Sterowniki karty nvidia zaktualizowane, do grafiki intela nie ma sterowników do windows 10. Jeżeli chodzi o dźwięk to program intela nie znajduje nic w sprawie dźwięku widzi tylko aktualizacje chipseta wiec nie wiem czy to potrzebne. Jeżeli chodzi o sterowniki conexant to nie mogę pobrać bo przy 90% wyskakuje "Niepowodzenie – Błąd sieci". Czy grafikę Intela jest możliwość wyłączenia ? Tak aby była aktywna tylko nvidia.

Awatar użytkownika
WILU
Administrator

Post autor: WILU » pn, 16 sty 2017, 00:19

lestant pisze:Czy grafikę Intela jest możliwość wyłączenia ? Tak aby była aktywna tylko nvidia.
sprawdź w biosie u siebie. ja w moim thinkpadzie mam możliwość wyboru karty - albo integra, albo nvidia, albo technologia Optimus (czyli grafika jest przełączana w zależności od zapotrzebowania na wydajność).

lestant

Post autor: lestant » wt, 17 sty 2017, 21:55

nie mam takiej opcji w biosie

ODPOWIEDZ