Ranking awaryjności laptopów i tabletów. Których producentów unikać?

Nowości dotyczące laptopów, notebooków, akcesoriów i oprogramowania. Tu znajdziesz nowinki ze świata komputerów przenośnych.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Imer090480
Zasłużony użytkownik
Posty: 1444
Rejestracja: wt, 28 wrz 2010, 17:27
Laptop: W530 T61 SXGA+
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Ranking awaryjności laptopów i tabletów. Których producentów unikać?

Post autor: Imer090480 » śr, 16 wrz 2015, 23:10

Obrazek

Są na świecie marki znane i cenione, ale są też i takie, których lepiej unikać. Dotyczy to praktycznie każdej dziedziny naszego życia, także elektroniki użytkowej, ze szczególnym naciskiem na notebooki i tablety. Jak prezentuje się najnowszy ranking awaryjności? Którym producentom można zaufać, a których najlepiej unikać?


Firma Rescuecom, która zajmuje się naprawą komputerów, notebooków i tabletów, opublikowała ciekawy raport odnośnie awaryjności urządzeń elektrycznych w drugim kwartale bieżącego roku. Na jego podstawie można określić, którym producentom warto powierzyć swoje pieniądze, a których lepiej unikać. Raport dotyczy rynku amerykańskiego, jednak z powodzeniem można go przełożyć na realia europejskie.

Producentem, którego notebooki psują się najczęściej, jest HP. Aż 30,1% wszystkich otrzymanych przez Rescuecom zgłoszeń telefonicznych dotyczyło właśnie tej marki. To dość niepokojąca sytuacja, gdyż jednocześnie HP jest drugim pod względem wielkości producentem laptopów i tabletów w Stanach Zjednoczonych. Właśnie dlatego producent otrzymał najgorszą z możliwych ocen.

Zaraz za nim uplasował się Acer, choć w tym przypadku ilość zgłoszeń wyniosła zaledwie 3,9%. Warto jednak zaznaczyć, że Acer na amerykańskim rynku posiada wyłącznie 3,6% udziałów.

Rescuecom kręci również nosem na urządzenia Toshiby. Japońska marka zajmuje niechlubne trzecie miejsce pod względem awaryjności. Zaraz za nią uplasował się Dell oraz ASUS. Urządzenia tego pierwszego stanowią aż 13,8% wszystkich zgłoszeń serwisowych do Rescuecom, jednak warto wziąć pod uwagę, że firma posiada aż 15,5% udziałów na amerykańskim rynku notebooków i tabletów.

Tym samym przeszliśmy do ostatniej czwórki, czyli producentów, którzy mogą się pochwalić najmniejszym wskaźnikiem awaryjności. Rozpoczyna ją Microsoft, a zaraz za nim znalazło się Lenovo/IBM.
Obrazek
Ranking awaryjności firmy Rescuecom na drugi kwartał 2015 roku


Według rankingu Rescuecom najmniej awaryjne są urządzenia Samsunga. To właśnie tej firmie można zaufać podczas kupowania notebooka lub tabletu. Zaraz za nią uplasowało się Apple ze wskaźnikiem wszystkich zgłoszeń na poziomie 7,4%. Warto jednak zaznaczyć, ze Apple jest największym producentem notebooków i tabletów w Stanach Zjednoczonych z udziałami na poziomie 21,4%. Jest to zatem bardzo dobry wynik.

Jakiego producenta urządzenie kupić? Z powyższego rankingu wynika, że najmniej problemów będziemy mieli z Samsungiem, Apple oraz Lenovo.
Źródło: www.instalki.pl

ODPOWIEDZ