Microsoft rejestruje adresy IP do szukania piratów systemów Windows

Nowości dotyczące laptopów, notebooków, akcesoriów i oprogramowania. Tu znajdziesz nowinki ze świata komputerów przenośnych.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Imer090480
Zasłużony użytkownik
Posty: 1444
Rejestracja: wt, 28 wrz 2010, 17:27
Laptop: W530 T61 SXGA+
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Microsoft rejestruje adresy IP do szukania piratów systemów Windows

Post autor: Imer090480 » śr, 6 maja 2015, 13:07

Obrazek

Microsoft złożył w sądzie w Waszyngtonie pozew przeciwko tajemniczej osobie, która przeprowadziła nielegalną aktywację setek kluczy systemu Windows 7. Amerykańskie przedsiębiorstwo samo znalazło podejrzanego, przeglądając adresy IP, z których łączono się z serwerami firmy podczas aktywacji. Microsoft oczywiście będzie ubiegał się o odpowiednie odszkodowanie i ukaranie sprawców.

Microsoft praktycznie od zawsze zmaga się z piractwem swoich produktów. Firma jest jednak raczej powściągliwa jeśli chodzi o wyciąganie konsekwencji względem zwykłych użytkowników nielegalnych kopii. Co więcej, jakiś czas temu przedstawiciele przedsiębiorstwa z Redmond wyraźnie powiedzieli, że to także dzięki piractwu ich pozycja na rynku systemów operacyjnych jest tak mocna. Inaczej sprawa wygląda w przypadku osób i firm, które chcą na nielegalnym towarze zarobić.

Obrazek

Microsoft złożył pozew przeciw jednemu z użytkowników Verizon Online LLC, który przeprowadzał setki aktywacji produktów Microsoftu z adresu IP 74.111.202.30. Firma z Redmond przyznała, że rejestruje i bada wszystkie adresy, i na tej podstawie szuka odpowiednich wzorców, by móc znaleźć dystrybutora nielegalnego oprogramowania. Według firmy, tajemniczy oskarżony wprowadził w obieg setki kluczy, które miałby zostać skradzione z łańcucha dostaw, nie miały ważnej licencji lub były aktywowane kilkukrotnie.

Microsoft zaznaczył, że zamierza uzyskać odszkodowanie od pirata. Firma chce też, by skonfiskowano wszystkie materiały naruszające prawo, zablokowano pieniądze pochodzące ze sprzedaży nielegalnego oprogramowania. Osoba, która nielegalnie aktywowała setki kluczy miałaby też pokryć wszystkie koszty sądowe, pensje adwokatów i biegłych. Co ciekawe, to już kolejna taka akcja firmy z Redmond w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W grudniu 2014 roku przedsiębiorstwo wysunęło podobne oskarżenia przeciwko jednemu z użytkowników sieci AT&T.
Źródło: pclab.pl

Mroznicek
Posty: 19
Rejestracja: czw, 24 wrz 2015, 19:34
Laptop: Samsung RF 511
Płeć: Mężczyzna

Re: Microsoft rejestruje adresy IP do szukania piratów systemów Windows

Post autor: Mroznicek » czw, 24 wrz 2015, 20:02

Po części rozumiem firmę, nikt przecież nie chce być okradany, wszystko jednak działa w dwie strony, MS nie lubi tracić kasy a my swojej prywatności, z której jesteśmy nieustanie okradani.

ODPOWIEDZ