Ekonomiczna drukarka - bez zbędnych bajerów.

Wszystko, co związane z akcesoriami do laptopów, notebooków. M.in. torby, pokrowce, urządzenia USB, replikatory portów.

Moderator: Moderator

Nemo7
Laptop: FS Amilo Pro 7210

Ekonomiczna drukarka - bez zbędnych bajerów.

Post autor: Nemo7 » pn, 11 lis 2013, 14:25

Mam Brothera DCP-385C w kwesti ekonomicznej drukarka wydaje się być dobra. Na jednym czarnym zamienniku drukuje około 600-700 stron, gdzie kadridż kosztuje około 2zł. Na takim poziomie chciałbym pozostać. Postanowiłem zmienić ponieważ z Brotherem mam problemy, jeżeli drukuje zeskanowane dokumenty wychodzą zielone, natomiast jeżeli najpierw zeskanuje na dysk, a następnie drukne jest ok. Kolorowe obrazki drukuje na żółto, albo zielono mamy jej z żoną po prostu dość. Ja korzystam z niej średnio raz na tydzień, żona co drugi dzień.

Poszukuję drukarki do drukowania dokumentów, czasami muszą być skanowane dokumenty z pieczątkami i podpisami więc dobrze by było, aby takie dokumenty był wyraźne. Dodatkowo drukuje rozkłady jazdy do busa dla ludzi, czyli raz w miesiącu drukuje około 1000tyś stron w czerni. Żona natomiast drukuje do przedszkola, różne obrazki mikołaje, krasnale, elfy, które potem wycina i wiesza na ścianach. Nie wymagamy by drukowała obrazki najwyższej jakości, ale żeby ta jakoś była przyzwoita, a kolory w miarę dobrze odwzorowane. Kwota jaką planuje wydać to około 400zł. Jakie cechy by mnie ucieszyły:
- bardzo ekonomiczna to przede_wszystkim, aby zamienniki był w granicach 2zł i wystarczał na wydrukowanie 500 stron i więcej.
- funkcje xera, czyli żebym nie musiał odpalać kompa kiedy chcę zrobić xero jednej kartki (obecnie mam tak że uruchamiam drukarkę i naciskam przyciska do koloru albo czerni i od razu skanuje i drukuje).
- podajnik papieru na minimum 100 kartek.
- mile widziane jest też coś w rodzaju automatycznego czyszczenia dyszy i innych elementów w których może zaschnąć tusz.

- fajnie jakby miała wifi, ale to nie jest to konieczne (żona i ja w niedługim czasie będziemy mieć swoje biurka w osobnych pokojach od biedy będę mógł drukować z pendriva labo zapisać na mailu i np. u niej drukować z jej kompa).

Szukałem głównie drukarek marki Canon tak wstępnie wpadły mi w oczy IP3600 oraz IP4850 co byście polecili ?

dominika252

Re: Ekonomiczna drukarka - bez zbędnych bajerów.

Post autor: dominika252 » pn, 4 maja 2015, 20:31

Może powinieneś zmienić zamienniki? Bo nie wydaje mi się, aby to była wina drukarki. Ja kupuje na [spam] i jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, aby coś było nie tak, albo aby nie chciała drukować. Spróbuj zawsze to taniej niż nowa drukarka.

Mcelicia2697

Post autor: Mcelicia2697 » czw, 7 maja 2015, 15:22

Nie szukaj w drukarkach Canon, fajna jest nazwa firmy ale już działanie drukarki bardzo wiele pozostawia do życzenia. Sam jedną miałem i nie była to ciekawa opcja, ciężko mi było znaleźć do niej jakiś taki normalny tusz. Wolałem jakąś inną i w moim przypadku postawiłem na Samsunga. Jeśli kupisz Samsunga za trochę większą kwotę z większymi funkcjami to możesz liczyć na wydruki dobrej jakości, w tą markę celuj.

kurmadzia
Laptop: Samsung Rf517

Post autor: kurmadzia » sob, 22 sie 2015, 21:03

Niestety opinie co do Canona są w pełni do potwierdzenia przez moją skromną osobę. W firmie mamy kilka Canonów i są one dość awaryjne i nie są tak wydajne, jak nas zapewniano. Co do Brothera to też mi się wydaje, że problem jest gdzieś po stronie kartridża a nie drukarki. Brothera używam prywatnie i do tej pory nic się złego z nimi nie dzieje.

kendzior1414
#BAN#
Laptop: Asus N53SV

Post autor: kendzior1414 » pn, 24 sie 2015, 12:07

Kup jakiegoś HP poleasingowego. Gdyby nie to, że potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego to poleciłbym moją drukarkę, która drukuje tylko na czarno ale za to toner 80 zł wystarcza na 15-20tys. stron przy zapełnieniu do 5%.

Mroznicek
Laptop: Samsung RF 511

Post autor: Mroznicek » czw, 24 wrz 2015, 19:46

Kendzior a co to za drukareczka? Aż mnie to zainteresowało, co ma taką wydajność.

Pierzo
Laptop: Dell Inspirion 3737

Post autor: Pierzo » czw, 22 wrz 2016, 21:30

A co myślicie o drukarkach Epson ? Pytam głównie w kontekście systemu ITS czyli samodzielnego uzupełniania tuszu, z tego co patrzyłem oryginalny tusz kosztuje w granicach 30 zł i starcza na dużo więcej niż toner za 200 zł. Do tego do końca października Epson ma kilka fajnych równoległych promocji co jest ciekawe, np. zapas tuszu na 2 lata.

Seba33
Laptop: Toshiba

Post autor: Seba33 » pt, 18 lis 2016, 09:35

nie wiem czy chcesz all in one, ale ja polecam hp envy 4520, wifi, druk dwustronny i nawet bez kabli działa, ja kupiłem za niecałe 200

ZeusDe

Post autor: ZeusDe » czw, 19 paź 2017, 15:12

Nie jestem za podawaniem konkretnych marek ale laserowe Brother to naprawdę bardzo dobry wybór.

ODPOWIEDZ