Monitor gamingowy

Wszystko, co związane z akcesoriami do laptopów, notebooków. M.in. torby, pokrowce, urządzenia USB, replikatory portów.

Moderator: Moderator

Marczanto
Laptop: MSI gl62

Monitor gamingowy

Post autor: Marczanto » wt, 20 mar 2018, 16:19

Witam. Mam zamiar kupić jakiś monitor do gier żeby podłączyć go do laptopa. Jak wiadomo w takich monitorach odświeżanie 144Hz jest mile widziane przy grach typu CS czy innych fpsach. I tu właśnie rodzi się pytanie czy laptop przekaże tak dużą wartość odświeżania. Mam laptopa MSI gl62 w specyfikacji prawie identycznej do tego: https://www.x-kom.pl/p/299458-notebook- ... cification Patrzyłem w ustawieniach ekranu->właściwości karty, że wszystkie dostępne tryby kończą się na 60hz. Czy jest jakaś możliwość żeby to zwiększyć, czy przy podłączeniu monitora pojawią się nowe opcje, a może po prostu darować sobie te 144hz i kupić coś tańszego skoro laptop może wypuścić tylko 60 klatek mimo że np. cs chodzi na ok 150fps. Chodzi mi o monitor "AOC G2460FQ" posiada on wejście displayport to jeśli podłącze mini displayport->displayport->monitor to teoretycznie prezekazuje to 144hz ale nie jestem pewien czy to będzie działać a nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
Ostatnio zmieniony wt, 20 mar 2018, 16:37 przez Marczanto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Monitor gamingowy

Post autor: krystianb » wt, 20 mar 2018, 18:12

Marczanto pisze: Chodzi mi o monitor "AOC G2460FQ" posiada on wejście displayport to jeśli podłącze mini displayport->displayport->monitor to teoretycznie prezekazuje to 144hz ale nie jestem pewien czy to będzie działać a nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
Powinno działać wszystko łącznie z g-sync jeśli monitor będzie obsługiwał.
Wyświetla się 60 klatek, bo tyle obsługuje wbudowana matryca. Mini displayport od pełnego różni się tylko kształtem złącza, choć istnieje minimalne prawdopodobieństwo, że obecność intelowskiej grafiki po drodze może coś namieszać, ale wątpię. Ewentualnie dla 100% pewności trzeba było by zapytać u samego msi i to raczej na globalnej stronie niż polskiej, ale kto wie.
Pytanie czy warto ten monitor kupować, bo 950m za szybka nie jest i wiele gierek oprócz cs'a w 144 nie uciągnie. Choć z drugiej strony monitor zostanie i do innego kompa jak zmienisz.

Martensska

Re: Monitor gamingowy

Post autor: Martensska » wt, 15 maja 2018, 10:51

Całkiem fajnie się prezentuje to co wysłałeś. Sprzęcik już konkretniejszy :) Ja obecnie pracuje na takim Dell U2518D i bardzo sobie chwalę. Panoramiczny obraz jest świetny, głównie w sumie używam go do filmów więc ogląda się bardzo fajnie. Co do gier to właśnie nie wiem jakby się spisywał, nie siedze aż tak bardzo w temacie. Ale w sumie może nie będzie taki wcale zły :)

ODPOWIEDZ