Czytnik ebooków - jaki proponujecie?

Recenzje, testy i uwagi na temat tabletów. iPad/iOS, Android, Windows, Amazon Kindle

Moderator: Moderator

Łukasz
Laptop: Asus U36SG

Czytnik ebooków - jaki proponujecie?

Post autor: Łukasz » pn, 10 paź 2011, 23:28

Od jakiegoś czasu rozważam zakup czytnika. Wcześniej brałem pod uwagę głównie Kindle`a ale zważywszy na to, że nie jest to pilne - nie spieszyłem się. Zwłaszcza, że ostatnio dolar trochę podrożał więc pomyślałem, że nie mam nic do stracenia - w przyszłości cena będzie pewnie podobna lub tańsza a może dojdą jakieś ciekawe poprawione modele.

Niestety okazało się, że się myliłem w swoich przewidywaniach:
http://swiatczytnikow.pl/od-dzisiaj-ama ... go-kindle/

Jak widać od 6 października ceny Kindle już nie są tak konkurencyjne. W związku z tym jestem zainteresowany również modelami konkurencji.
Zastanawiam się między innymi nad modelami z ekranem dotykowym. Czy ktoś z was miał z takim do czynienia?
Jak to się sprawuje w praktyce? Obawiam się, że w takim czytniku można przełączać strony nie koniecznie wtedy kiedy się chce - czy słusznie?

Na koniec dodam, że wszystkie modele nad którymi się zastanawiam muszą być oczywiście wyposażone w wyświetlacz w formie papieru elektronicznego. Wszelkie LCD, TFT itp. rozwiązania odpadają w przedbiegach ;)

Awatar użytkownika
homzik
Zasłużony użytkownik
Laptop: Samsung R700
Kontakt:

Post autor: homzik » wt, 11 paź 2011, 00:29

i tak stawiałbym na Kindle, zwłaszcza nowe modele, których nie można było zamówić wcześniej, więc nie można mówić, że podrożały

Łukasz

Post autor: Łukasz » wt, 11 paź 2011, 15:20

homzik pisze:więc nie można mówić, że podrożały
Kindle Keyboard Wifi wcześniej można było zamówić za ~460zł. Teraz wychodzi ponad 600zł. zatem zdecydowanie można mówić, że z perspektywy polskiego klienta podrożały ;)

Wracając do tematu czy ktoś miał do czynienia z czytnikami wyposażonymi w dotykowy ekran?
Gdyby Kindle Touch miał po bokach przyciski do przerzucania stron i możliwość zablokowania ekranu to decyzję pewnie byłoby łatwiej podjąć.

Awatar użytkownika
homzik
Zasłużony użytkownik
Laptop: Samsung R700
Kontakt:

Post autor: homzik » wt, 11 paź 2011, 15:23

po to jest touch, żeby nie było fizycznych przycisków, a z blokadą to pewnie coś wymyślili, zresztą stary ekran e-ink prawie nie pobierał prądu

Łukasz

Post autor: Łukasz » wt, 11 paź 2011, 20:16

homzik pisze:po to jest touch, żeby nie było fizycznych przycisków
Jedno drugiego nie wyklucza. Dotyk jest dobry do obsługi menu i np. klikania na odnośniki ale już przerzucanie stron wygodniejsze byłoby z wykorzystaniem przycisków. Co do blokady to nie chodziło mi o pobór prądu tylko to, że przy ekranie dotykowym jeśli czytnik będziemy trzymać w taki sposób, że palcem będziemy dotykać ekranu to może pojawić się problem i np. strony będziemy przełączać przypadkowo.
Dlatego zastanawiam się czy ekran dotykowy nie będzie wadą przy czytaniu jeśli nie ma przycisków do przerzucania stron i możliwości wyłączenia opcji dotykowej w trakcie czytania.

Marc26
#BAN#
Laptop: HP

Re: Czytnik ebooków - jaki proponujecie?

Post autor: Marc26 » czw, 27 wrz 2012, 09:27

Ja posiadam czytnik Manta i jestem z niego bardzo zadowolony. Jest o wiele tańszy niż Kindle a moim zdaniem sprawuje się tak samo dobrze, Czyta wszystkie formaty, jest wygodnej wielkości. Biorąc po uwagę cenę to dobry zakup.

ODPOWIEDZ