Jak zadawać pytania w tym subforum.

Porady związane z kupnem laptopa (kupno laptopa, zakup laptopa, wybór notebooka). Jeżeli planujesz kupić laptopa i masz związane z tym wątpliwości możesz o to zapytać w tym miejscu.
Polecamy na początek: Lista polecanych laptopów uwzględniająca przedziały cenowe by homzik, Okazje sklepowe - notebooki. Co warto kupić? Kupno laptopa, zakup laptopa, wybór notebooka.

Moderator: Moderator

Grzechu
Administrator
Posty: 11386
Rejestracja: pt, 3 wrz 2010, 13:25
Laptop: EliteBook 8530w
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań

Jak zadawać pytania w tym subforum.

Post autor: Grzechu » śr, 1 lut 2012, 22:47

1. Przed zadaniem pytania na temat zakupu laptopa, przeszukaj dokładnie forum - jest duża szansa że ktoś już zadał pytanie podobne do Twojego i dodatkowy temat jest zbędny. Kontynuuj dialog w znalezionym wątku.
2. Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na Twoje pytanie załóż nowy temat, przestrzegając kilku zasad:
  • Nadaj tematowi odpowiedni tytuł, tak aby każdy wiedział o co Ci chodzi. Nie stosuj tytułów typu: "pomocy", "pilne", itp.
  • Napisz dokładnie do czego potrzebujesz laptopa. (gry, praca biurowa, internet, obróbka grafiki, itp.)
  • Jeśli to możliwe, podaj kilka cech, które ma spełniać poszukiwany laptop (procesor, karta graficzna, wielkość matrycy, jej rodzaj i rozdzielczość, pojemność dysku, ilość pamięci ram, porty we/wy, dodatkowe złącza, zainstalowany system operacyjny lub inne specyficzne cechy)
  • Podaj kwotę, jaką możesz przeznaczyć na zakup laptopa.
  • Określ, czy interesuje Cię laptop nowy czy używany. Jeśli chcesz zakupić laptopa poza granicami Polski, to zaznacz to w treści wątku.
  • Wykaż trochę samodzielności i przejrzyj ofertę sklepów z laptopami, wybierając kilka modeli, które wydają Ci się odpowiednie. Podaj linki do ich specyfikacji - nikt nie jest bardzo dobrze obeznany we wszystkich modelach wszystkich firm.
  • Sprawdzaj czy linki do produktów działają (jeśli są kopiowane z innych for, to zapewne nie skopiują się całe i nie będą działać).
  • Aktywnie uczestnicz w dyskusji. Jeśli odpiszesz po kilku dniach to odpowiadający na Twoje pytania mogą nie pamiętać o co Ci chodziło, a nie każdy ma czas i chęci by śledzić watek od początku.

Zablokowany