Laptop [~4k zł][Wybór z podanych]

Porady związane z kupnem laptopa (kupno laptopa, zakup laptopa, wybór notebooka). Jeżeli planujesz kupić laptopa i masz związane z tym wątpliwości możesz o to zapytać w tym miejscu.
Polecamy na początek: Lista polecanych laptopów uwzględniająca przedziały cenowe by homzik, Okazje sklepowe - notebooki. Co warto kupić? Kupno laptopa, zakup laptopa, wybór notebooka.

Moderator: Moderator

Daskiee

Laptop [~4k zł][Wybór z podanych]

Post autor: Daskiee » pn, 19 lut 2018, 12:16

Dzień dobry.

Szukam laptopa, który pozwoli mi zastąpić PC.
Wcześniej miałem laptopa Lenovo y510p ale się obraził i na części chyba sprzedany zostanie.

Cena max ~4k zł.

Przeznaczanie: filmy, gry, praca (kodowanie, office, internet)

Stanąłem przed wyborem - Lenovo Legion Y520 (https://www.x-kom.pl/p/391379-notebook- ... x1050.html" onclick="window.open(this.href);return false;)
vs.
MSI GV62 ( https://www.x-kom.pl/p/387167-notebook- ... x1050.html" onclick="window.open(this.href);return false;)

Obydwa w takiej samej cenie, obydwa o bardzo zbliżonej specyfikacji, tj.
I5-7300HQ
8GB RAM
1T SATA
Nvidia GTX1050 + Intel HD Graphics 630
Windows 10

Różnice są następujące :
LENOVO - matryca IPS, podobno lepsze głośniki (nie miałem opcji sprawdzić - może ktoś coś wie na ten temat i potrafi opisać)
MSI - matrca TN, miałem szansę przesłuchać youtube z tego laptopa w sklepie, dźwięk ok ale umiejscowienie głosników z przodu jakoś takie dziwne.

Stąd moje pytanie, który sprzęt uważacie za lepszy, trwalszy, bardziej adekwatny jako główny, jedyny sprzęt "komputerowy"?

Jakość dźwięku?
Jakość obrazu?
Trwałość?
Serwis?
Może ktoś ma i potrafi wyrazić swoją subiektywną opinię?
Może jakiś inny, lepszy laptop? Czy może inna karta np (NVIDIA GeForce MX150, + Intel HD Graphics 630) ale za to 16 GB ramu zamiast 8GB?

PS.
byłem w sklepie, widziałem obydwa laptopy, zestawiłem je obok siebie i takie spostrzeżenia:
MSI mniejsza klawiatura, mniejsze odstępy pomiędzy przyciskami - minus
Wizualnie obydwa są ok, mimo okularów nie zauważyłem rażących różnic pomiędzy matrycami.

Byłbym wdzięczny za wszystkie komentarze, które pomogą mi rozwiązać tę rozterkę.

Dziękuję,
pozdrawiam,
Marcel.

ODPOWIEDZ