Laptop [~4k zł][Wybór z podanych]

Porady związane z kupnem laptopa (kupno laptopa, zakup laptopa, wybór notebooka). Jeżeli planujesz kupić laptopa i masz związane z tym wątpliwości możesz o to zapytać w tym miejscu.
Polecamy na początek: Lista polecanych laptopów uwzględniająca przedziały cenowe by homzik, Okazje sklepowe - notebooki. Co warto kupić? Kupno laptopa, zakup laptopa, wybór notebooka.

Moderator: Moderator

Daskiee

Laptop [~4k zł][Wybór z podanych]

Post autor: Daskiee » pn, 19 lut 2018, 12:16

Dzień dobry.

Szukam laptopa, który pozwoli mi zastąpić PC.
Wcześniej miałem laptopa Lenovo y510p ale się obraził i na części chyba sprzedany zostanie.

Cena max ~4k zł.

Przeznaczanie: filmy, gry, praca (kodowanie, office, internet)

Stanąłem przed wyborem - Lenovo Legion Y520 (https://www.x-kom.pl/p/391379-notebook- ... x1050.html" onclick="window.open(this.href);return false;)
vs.
MSI GV62 ( https://www.x-kom.pl/p/387167-notebook- ... x1050.html" onclick="window.open(this.href);return false;)

Obydwa w takiej samej cenie, obydwa o bardzo zbliżonej specyfikacji, tj.
I5-7300HQ
8GB RAM
1T SATA
Nvidia GTX1050 + Intel HD Graphics 630
Windows 10

Różnice są następujące :
LENOVO - matryca IPS, podobno lepsze głośniki (nie miałem opcji sprawdzić - może ktoś coś wie na ten temat i potrafi opisać)
MSI - matrca TN, miałem szansę przesłuchać youtube z tego laptopa w sklepie, dźwięk ok ale umiejscowienie głosników z przodu jakoś takie dziwne.

Stąd moje pytanie, który sprzęt uważacie za lepszy, trwalszy, bardziej adekwatny jako główny, jedyny sprzęt "komputerowy"?

Jakość dźwięku?
Jakość obrazu?
Trwałość?
Serwis?
Może ktoś ma i potrafi wyrazić swoją subiektywną opinię?
Może jakiś inny, lepszy laptop? Czy może inna karta np (NVIDIA GeForce MX150, + Intel HD Graphics 630) ale za to 16 GB ramu zamiast 8GB?

PS.
byłem w sklepie, widziałem obydwa laptopy, zestawiłem je obok siebie i takie spostrzeżenia:
MSI mniejsza klawiatura, mniejsze odstępy pomiędzy przyciskami - minus
Wizualnie obydwa są ok, mimo okularów nie zauważyłem rażących różnic pomiędzy matrycami.

Byłbym wdzięczny za wszystkie komentarze, które pomogą mi rozwiązać tę rozterkę.

Dziękuję,
pozdrawiam,
Marcel.

swiru

Re: Laptop [~4k zł][Wybór z podanych]

Post autor: swiru » pt, 28 wrz 2018, 16:11

Oba modele mają raczej przestarzałe parametry, zastanów się nad czymś z procesorem 8 generacji i nowocześniejszą obudową:
np. Legion y530 albo
https://www.morele.net/laptop-msi-gf63- ... l-4912739/

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Laptop [~4k zł][Wybór z podanych]

Post autor: krystianb » pt, 28 wrz 2018, 21:11

Daskiee pisze:
pn, 19 lut 2018, 12:16
Jakość dźwięku?
Tym bym się nie sugerował, czego by nie zrobili głośnikowe laptopy to zawsze będzie kicha. Czy aż taki ból podłączyć zewnętrzne?
Daskiee pisze:
Jakość obrazu?
Daskiee pisze:
Wizualnie obydwa są ok, mimo okularów nie zauważyłem rażących różnic pomiędzy matrycami.
Pomiędzy TN a IPS największa różnica jest w kątach, przy TN kolory i jasność zmieniają się w zależności o kąta patrzenia. Ale MSI się chwali, że ich tn'ki są jak ipsy, może to i prawda.
Daskiee pisze:
Trwałość?
Serwis?
Byś musiał kupić della latituide/precision albo thinkpada żeby było lepiej. Tylko to trochę inna półka cenowa.
Daskiee pisze:
Może jakiś inny, lepszy laptop? Czy może inna karta np (NVIDIA GeForce MX150, + Intel HD Graphics 630) ale za to 16 GB ramu zamiast 8GB?
Pierwsza i najważniejsza rzecz: dysk SSD, choćby 128GB m2/nvm na system. To jest niezbędne w dzisiejszym komputerze. Co do wyboru pomiędzy grafiką a ramem, trudno powiedzieć. 1050 szybsza od mx150 (nawet tej szybszej bo są 2 karty o tym samym oznaczeniu Nvidia...) Zależy czy chcesz grać, w razie braków ramu można dołożyć, grafiki się nie wymieni, tak samo jak procesora...

Spójrz jeszcze na rozkład portów, msi ma prawie wszystko po lewej stronie, jak jesteś leworęczny to będzie bardzo przeszkadzać, w lenovo wszystkie w tylnej części są
swiru pisze:
pt, 28 wrz 2018, 16:11
Oba modele mają raczej przestarzałe parametry, zastanów się nad czymś z procesorem 8 generacji i nowocześniejszą obudową:
np. Legion y530 albo
https://www.morele.net/laptop-msi-gf63- ... l-4912739/
No niby tak ale I7-8750h to jest potwór pomijając specjalistyczne zastosowania typu skomplikowane symulacje, renderingi, czy transkodowanie wideo, będzie stał się się nudził.

ODPOWIEDZ