Opinie o serwisach - czy wiarygodne?

Tu znajdziesz informacje i opinie o serwisach naprawiających laptopy jak również kwestie dotyczące gwarancji.

Moderator: Moderator

lea555
Laptop: Toshiba

Opinie o serwisach - czy wiarygodne?

Post autor: lea555 » wt, 5 sty 2016, 13:14

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na forum. Jestem posiadaczką laptopa Toshiba Satellite U400-12P. Jesteśmy ze sobą już naprawdę długo i jest to niezmiennie miłość wzajemna :D Od czasu do czasu Tosia wymaga wizyty u fachowca - i tu zaczynają się schody. Żeby znaleźć dobry serwis - ruszam na poszukiwania do internetu, to oczywiste; znalazłam jeden niedaleko ode mnie, byłam już kilkakrotnie (także z netbuczkiem Acer) i jestem raczej zadowolona. Jednak chcę poszukać jakiejś alternatywy, bo serwis ów jest dość drogi. Stąd moja obecność na forum, ale .....

Jaką wartość mają takie fora w dobie tzw reklamy szeptanej (=szemranej)? Posty są pisane przez wynajęte firmy / ludzi, którzy mają za zadanie budować pozytywny wizerunek danej firmy w necie. Zakładają wątki na różnych forach, udają zadowolonych klientów, piszą posty sprawiające wrażenie autentycznych itp, itd. Nawet jeśli chcemy skorzystać z opinii innych ludzi na temat danego serwisu itp. - skąd mamy wiedzieć, że to prawdziwe opinie prawdziwych klientów?

Jakie są Wasze doświadczenia i wnioski z tym związane? Ja naprawdę szukam rzetelnej informacji :(

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Opinie o serwisach - czy wiarygodne?

Post autor: krystianb » śr, 6 sty 2016, 01:31

IMO min 9/10 "opinii" to nieudolne próby właścicieli/pracowników zareklamowania swojej szopy.

lea555
Laptop: Toshiba

Post autor: lea555 » czw, 7 sty 2016, 01:11

Dzięki, to jest jakaś podpowiedź :) Chociaż to z kolei wyklucza istnienie naprawdę bardzo dobrych usług ...

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Post autor: krystianb » czw, 7 sty 2016, 18:54

lea555 pisze:Chociaż to z kolei wyklucza istnienie naprawdę bardzo dobrych usług ...
Przecież nic takiego nie napisałem. Choć osobiście nie mogę potwierdzić istnienia choć jednego dobrego serwisu, bo nie korzystam z takich przybytków. Ale tak, ze szybkiej analizy, to dobry serwis nie musi próbować wypisywać o sobie bzdurnych opinii po forach. Dlaczego? Taki serwis to firma działająca lokalnie i nie ma większego sensu "reklamowanie się" na ogólnopolskich forach. Dużo lepiej zadziała polecenie zadowolonego znajomego. Ale jak coś taki serwis spartoli/ oszuka klienta a ten się zorientuje, to 3 razy szybciej niż w przypadku reklamy będą spaleni w całym mieście.

ODPOWIEDZ