Laptop HP - spalona płyta główna a gwarancja

Tu znajdziesz informacje i opinie o serwisach naprawiających laptopy jak również kwestie dotyczące gwarancji.

Moderator: Moderator

NC+
Laptop: DV6-6150ew

Laptop HP - spalona płyta główna a gwarancja

Post autor: NC+ » pn, 11 lis 2013, 17:19

Witam
Posiadam laptopa HP DV6-6150ew. Laptop na gwarancji do września 2014. Dziś podczas użytkowania laptop nagle się wyłączył. Odłączyłem kabel zasilający, baterię i odczekałem parę minut. Po ponownej próbie włączenia usłyszałem w laptopie jakieś szemranie i z przedniej spodniej części laptopa zaczął snuć się niebieski dymek. Chciałbym oddać laptopa do serwisu korzystając z ciągle ważnej gwarancji.
Niestety obudowa laptopa nie wygląda za ciekawie, laptop jest poobijany, obudowa popękana ( dużo podróżuję po świecie,jestem w ciągłym ruchu). Czy widząc uszkodzoną obudowe, serwis może odmówić naprawy serwisowej argumentując odmowę uszkodzeniami obudowy? Dodam że laptop z tak uszkodzoną obudową pracował bez problemu kilka miesięcy, żadnych problemów z chłodzeniem. Czy muszę wysyłać laptopa z dyskiem twardym? Miesiąc temu wymieniłem orginalny dysk na dysk tej samej firmy ale o większej pojemności. Czy może to być argument do odmowy naprawy gwarancyjnej? Za bardzo nie chciałbym wysyłać laptopa z dyskiem twardym aby nie udostępniać swoich prywatnych danych na nim zawartych. Po drugie, na dysku jest zainstalowany oryginalny WIN 8.1 który oficjalnie nie jest wspierany w tym modelu.

Pozdrawiam i proszę o konstruktywne odpowiedzi

MadDragory
Laptop: Compaq cq60-300eo

Re: Laptop HP - spalona płyta główna a gwarancja

Post autor: MadDragory » pn, 11 lis 2013, 22:23

Witaj jeśli masz gwarancje do września 2014 to sprawdź czy w umowie jest zawarte kiedy możemy oddać do servisu.

Nie wiem co jest zawarte w twojej umowie (to tzn.: jakie są warunki do spełnienia).

Jedno co by przeszkadza to że obudowa jest złym stanie i nie może się sklasyfikować do naprawy.

Jeśli chodzi o dysk twardy, który wymieniłeś na większy ale tej samej firmy istnieje cień szansy że nie zauważą różnicy.

Co ja bym w takim razie spróbował zrobić :
1.Dysk twardy włożył ten, który był wcześniej (jeśli nadal bym go posiadał).
2.Zainstalował bym win.7 (jeśli bym nie miał jak to bum kupił to http://www.youtube.com/watch?v=o5q1wlriUKI" onclick="window.open(this.href);return false; /
http://www.amazon.co.uk/IDE-SATA-Bi-Dir ... r+ide+sata" onclick="window.open(this.href);return false; jet lub podłączył bym do swojego stacjonarnego PC i spróbował zainstalować jeśli przy pomocy adaptera dało rade to jeszcze lepiej).
3.Przygotował się na wydatki tzn.: Adapter, wymianę obudowy albo co gorsza kupić uszkodzonego lub bez :Pamięci ram dysku ale z dobrą obudową widziałem jakiegoś który się przegrzewał za 270zł+koszt przesyłki
4.Jeśli udało się zdobyć to co ww napisane to przyjdzie samemu zrobić kolejny krok tzn wyjąc nowy dysk włożyć stary przed tym
zmienić obudowe z uszkodzonego lub bez kilku części do swojego laptopa.

Ja bym tak zrobił jak "bym" chciał go nadal albo użył kilka wulgarnych słów i kupił bym nowy lub używany ale który działa bez żadnych problemów (widziałem że można kupić od 1400 zł laptopy drugiej generacji na allegro używane ).Jeszcze raz JA BYM TAK ZROBIŁ JEŚLI MI ZALEŻAŁO NA TYM LAPTOPIE LUB BYM KUPIŁ TO CO WW ALE ZATRZYMAŁ BYM STARY DYSK I NOWY WIĘKSZY BY ODZYSKAĆ DANE I KUPIŁ TEN ADAPTER DO TEJ CZYNNOŚCI I ZAINSTALOWAŁ TOTAL COMANDERA(jeśli chodzi o prawidłową nazwę programu to wpisz sobie w google bo nie pamiętam jak pisze cię poprawnie), LUB WSADZIŁ :D NOWY O WIĘKSZEJ POJEMNOŚCI Z DANYMI, KTÓRE NA NIM SĄ I JESZCZE RAZ JA JA BYM TAK ZROBIŁ JEŚLI KTOŚ CHCE PISAĆ WULGARNE I GŁUPIE ODPOWIEDZI CO JA PISZE

ODPOWIEDZ