Nowe kierunki rozwoju forum

Propozycje i uwagi dotyczące działania forum.
Nasze Forum - kim jesteśmy?, Regulamin forum.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Nowe kierunki rozwoju forum

Post autor: Jo_gurt » pn, 16 mar 2015, 07:16

Cześć
Zapraszam w tym wątku do dyskusji na temat niedawno rozesłanej ankiety (https://www.surveymonkey.com/s/J5Q96NT" onclick="window.open(this.href);return false;), ale także ogólnych pomysłach związanych z tematem zmian na forum.
Oczywiście można też zadawać pytania. ;)

Awatar użytkownika
kacper1920
Laptop: Lenovo Y580

Re: Nowe kierunki rozwoju forum

Post autor: kacper1920 » pn, 16 mar 2015, 11:39

To ja może powtórzę to co napisałem w ankiecie. ;) Bardzo chętnie zobaczyłbym na forum dwa nowe działy: tablety i telefony. Razem z laptopami są to trzy urządzenia, które się wzajemnie uzupełniają. Wygodnie byłoby móc rozwiązać wszystkie problemy jakie się z nimi pojawiają w ramach jednego forum.
No, ale to taka moja luźna sugestia. Trochę wypadłem ostatnio z obiegu jeśli chodzi o pisanie tutaj. :/

Awatar użytkownika
Skajper4
Laptop: Toshiba A300-1ED

Post autor: Skajper4 » pn, 16 mar 2015, 13:02

Też wypadłem z obiegu na rzecz grup na facebooku, tam udzielam się praktycznie non stop. Jest sporo wygodniejsze i nie ma drażniących i powtarzających się postów "co kupić" (których na tym forum jest większość). Jeśli byłaby możliwość dostosowania sobie np. jakie grupy wyswietlają mi się w "nowe posty" itp. to byłoby dla mnie sporo wygodniej i chętniej bym zaglądał, ale pewnie taki plugin nie istnieje.
Ostatnio zmieniony pn, 16 mar 2015, 13:06 przez Skajper4, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
rzbiq

Post autor: rzbiq » pn, 16 mar 2015, 22:28

Komputery nie są już fascynujące.
Hardware już dawno nie ewoluuje, tzn. nie ma potrzeby, żeby ewoluowało. Gry to odgrzewane w nieskończoność kotlety. Windows nadal nie jest bezpieczny, ani bardziej responsywny, ani niezawodny. Internet spowszedniał, spowszechniał i jest dostępny również poza komputerem.
Laptop, to już tylko urządzenie, na którym wygodniej "robi się tekst" lub produkuje inne treści. To za mało, żeby było fascynująco. Jeśli ja, kiedyś komputerowy i laptopowy zapaleniec, używam już szósty rok tego samego laptopa i nie widzię potrzeby poszukiwania następcy, to znaczy, że ta branża pogrążyła się w marazmie. Steve chyba miał rację. PC umiera.
Forum to takie też odchodzące do lamusa miejsce. Jak IRC. Jak komunikatory.
Niezależne forum miłośników komputerów przenośnych (laptopy, notebooki, tablety, netbooki)
Już w tytule są nowoczesne i trendi tablety. Mogą znaleźć się i smartfony, smartbandy, smartwatche i inne smart-smycze. Czy to coś rozrusza? Chyba nie, bo tablety nie rozruszały. Co nie znaczy, że jestem przeciw, a wprost przeciwnie, nie mam nic na przeciwko.
Warto jednak okopać się na z góry znanych pozycjach, czyli trzymać laptopów, aż ten rynek stanie się elitarno-sentymentalny- jak rynek płyt winylowych, VHS, CD Rewwritable czy ośmiościeżkowców. Będzie kiedyś kopalnią wiedzy wyjątkowej.

Awatar użytkownika
darecki
Zasłużony użytkownik
Laptop: Asus G752VM

Post autor: darecki » wt, 17 mar 2015, 00:36

kacper1920 pisze: Bardzo chętnie zobaczyłbym na forum dwa nowe działy: tablety i telefony. Razem z laptopami są to trzy urządzenia, które się wzajemnie uzupełniają.
Mam podobne zdanie, plus można by do gier dodać poddział poświęcony temu, tylko na te platformy.

Awatar użytkownika
baxxxio

Post autor: baxxxio » pt, 20 mar 2015, 12:39

Ja dodam od ciebie ze wszelkiego rodzaju "gadzety" okolo laptopowe czy tez smartfonowo/tabletowe moglyby znaleźć swoje miejsce ;]

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Post autor: Jo_gurt » wt, 31 mar 2015, 19:41

Dorzuciłem trochę działów w sekcji Recenzje. Jakby ktoś miał ochotę coś spłodzić to zapraszam :)
Oczywiście kształt wszystkiego jest jeszcze nie do końca ustalony, więc sugestie mile widziane.

--- Dodano: 31 mar 2015, o 18:54 ---

Szukam też (najchętniej) darmowego motywu, żeby odświeżyć wygląd. Jeśli macie propozycje - piszcie.

ja.michal
Przyjaciel forum

Post autor: ja.michal » wt, 31 mar 2015, 20:05

Może postawić na minimalizm? Layout forum play jest niezły. Wszystko proste i estetyczne. Oczywiście nie taki sam kolor, a i oni mają silnik vBulletin. Względnie może coś a'la kafle? Również minimalistyczne podejście. Powinno być też wygodniej na urządzeniach dotykowych.

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Post autor: Jo_gurt » wt, 31 mar 2015, 20:14

Przyznam, że patrzyłem pod tym kątem. Znalazłem:
http://themeforest.net/item/metro-a-res ... b3/4559274" onclick="window.open(this.href);return false;
Całkiem fajny no i "responsive" czyli pod mniejsze ekrany też się nadaje. Ale jak mam już wydać te parę zł to wolałbym na coś, co podoba się nie tylko mi ;)

ja.michal
Przyjaciel forum

Post autor: ja.michal » wt, 31 mar 2015, 20:22

Przyznam, że na to samo patrzyłem. :P

--- Dodano: 31 mar 2015, o 19:33 ---

Teal jest ciekawy bo delikatny i w sumie Blue:
http://phpbb3.pixelgoose.com/preview-me ... ue%20Metro" onclick="window.open(this.href);return false;

Reszta, albo za ostro "świeci", albo przypomina kolor operatora, albo jest ponura (jak Black & White). Oczywiście to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Post autor: Jo_gurt » wt, 31 mar 2015, 20:45

Jeszcze jest kilka innych ciekawych:
http://themeforest.net/attributes/layou ... ms%2Fphpbb" onclick="window.open(this.href);return false;

ja.michal
Przyjaciel forum

Post autor: ja.michal » wt, 31 mar 2015, 20:58

1. Metro
2. Subway
3. BBoots

--- Dodano: 31 mar 2015, o 20:01 ---

Nie wiem tylko jak wygląda Metro w opcji na smartphone. Opcja dostosowania okna jest w pozostałych dwóch i Subway wygląda ok. BBoots zresztą również.

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Post autor: Jo_gurt » wt, 31 mar 2015, 21:05

Wystarczy kliknąć Live Preview, potem "Remove Frame" i zwęzić okno przeglądarki do takiego jak telefon.

ja.michal
Przyjaciel forum

Post autor: ja.michal » wt, 31 mar 2015, 21:49

Również ok. W sumie wszystkie podobnie wyglądają.

Mecenas
Laptop: Lenovo Z710
Kontakt:

Post autor: Mecenas » pn, 6 kwie 2015, 18:23

Metro i Subway mam :)

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Post autor: Jo_gurt » pn, 6 kwie 2015, 18:37

Mecenas, w jakim sensie masz?

Mecenas
Laptop: Lenovo Z710
Kontakt:

Post autor: Mecenas » wt, 7 kwie 2015, 13:09

Mam kupione te style wraz z licencjami :) Tylko że podw wersje 3.1 to forum pasowałoby zaktualizować.

ODPOWIEDZ