Forum-laptopy.info.pl

Niezależne forum miłośników komputerów przenośnych (laptopy, notebooki, tablety, netbooki)
Teraz jest Pt, 23 lut 2018, 20:20

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
  Post Napisane: Wt, 11 sty 2011, 22:16

Dziwi mnie, że skoro pojawia się tyle newsów na forum, to nie podepniecie jakiegoś vortalu... toć to nic albo prawie nic nie kosztuje. Z vortalami podstawowy problem zwykle jest taki, że nie ma kto newsów pisać, z drugiej strony forum to niespecjalnie miejsce na newsy...

Zrobić vortal, tyle, żeby nie wyglądał jak z d**y wyjęty zsynchronizować z działem newsy i już. Ewentualnie wykorzystać gotowe rozwiązanie - niby łatwiej, tyle, że z synchronizacją trudniej.

Jakieś nienaprzykrzające się reklamy też mogą pomóc przedsięwzięciu jak z głową tym zarządzić - znaczy się pamiętając o priorytetach.

Post Napisane: Wt, 11 sty 2011, 22:49

Zasłużony użytkownik

Laptop: Samsung R700

tyle, że newsy są kopiowane z innych stron, a nie pisane przez nas.

Post Napisane: Wt, 11 sty 2011, 23:02

Zasłużony użytkownik

hyde napisał(a):
niby łatwiej, tyle, że z synchronizacją trudniej

Skrypt odczytujący z bazy forum informacje nie jest trudny do napisania,
nie przyglądałem się bazie danych forum no ale to tylko baza.

homzik ma rację, newsy są "cytowane" z innych stron a dla samych newsów nie ma sensu nic robić bo forum doskonale daje radę.

Post Napisane: Wt, 11 sty 2011, 23:13

Są cytowane... jak wszędzie, gdzieś te źródło jest, do ustalenia w kilka minut jak nie mniej.

Synchronizacja, może myślę bardziej integracja i synchronizacja, jak się ktoś zaloguje w portalu to automatycznie na forum, jak ktoś doda komentarz na vortalu to jest post na forum i na odwrót, ze wszelkimi konsekwencjami. Niemniej jest to łatwe do realizacji. Chodziło mi o to, ze łatwiej soft pisać własny niż przerabiać cudzy.

Najtrudniej zawsze zapewnić newsy, a to akurat jest, akurat na forum, gdzie newsy nie są istotne.

Post Napisane: Wt, 11 sty 2011, 23:39

Zasłużony użytkownik

hyde napisał(a):
to akurat jest, akurat na forum, gdzie newsy nie są istotne.

Nie musisz ich czytać :hyhy:

Post Napisane: Wt, 11 sty 2011, 23:59

hyde napisał(a):
do ustalenia w kilka minut jak nie mniej.

Jeśli źle zrozumiałem to sorki, ale pod cytatami w postaci news'ów, piszemy zawsze źródło. Nie trzeba nigdzie doszukiwać się.

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 00:09

Administrator

Laptop: Asus K52 JB

Ja ze swojej strony dodam, że mamy pewne niezbyt miłe doświadczenia z portalami i jakoś przynajmniej mnie nie ciągnie do tego :(

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 00:55

Laptop: Asus U36SG

Wychodziłem już z taką inicjatywą:
http://forum-laptopy.info.pl/viewtopic. ... ight=#1263

Newsy faktycznie pojawiają się dość często więc cieszę się, że ten pomysł odżył. Połączenie Forum z vortalem sprawiłoby, że wszystko było bardziej uporządkowane i bardziej dostępne.

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 00:58

Administrator

Laptop: EliteBook 8530w

Póki co, musimy się skupić na tym, żeby rozruszać forum. Jest jeszcze mały ruch, FAQ jeszcze nie jest skończone a ludziom brakuje czasu. Jak się rozhulamy i będziemy mieli mocną pozycję, to wtedy się pomyśli dalej.

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 07:37

Administrator

hyde napisał(a):
Są cytowane... jak wszędzie,

No właśnie na "większych" portalach nie są cytowane tylko parafrazowane + własna grafika (wtedy przydaje się płatne konto na bazach grafik) + tagi + zajawka itp. Ogólnie więcej z tym roboty ;)

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 11:14

Ja mam tu na myśli prosty portal, który nie wymagałby żadnej dodatkowej roboty oprócz samego postawienia, ewentualnie napisania. Są newsy więc żył by sobie na ich podstawie. Na teraz nić więcej. Lepiej jak takie coś jest niż jak nie ma.

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 15:33

Grzechu napisał(a):
Póki co, musimy się skupić na tym, żeby rozruszać forum. Jest jeszcze mały ruch, FAQ jeszcze nie jest skończone a ludziom brakuje czasu. Jak się rozhulamy i będziemy mieli mocną pozycję, to wtedy się pomyśli dalej.

Popieram Grzecha

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 19:03

benyn napisał(a):
Popieram Grzecha

A ja hyde`a ;)
Już w tym momencie na Forum przybywa spora ilość Newsów. Po założeniu vortalu znalazłyby się w odpowiednim miejscu a ich przeglądanie i wyszukiwanie byłoby prostsze i wygodzniejsze. Nie wiem skąd wniosek, że po założeniu portalu praca nad Forum miałaby zwolnić a ruch się zmniejszyć.

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 19:19

Zasłużony użytkownik

Nad portalem trzeba dużo pracować aby był konkurencyjny.
Dla samego "bycia" dla wygody kilku(nastu) userów szkoda czasu i zachodu.

Ja też póki co jestem przeciw. Zajmijmy się forum.
Cytowanie tutaj newsów to nie tylko informowanie nas o nowościach
tylko zwiększenie liczby wyników w wyszukiwarce google do tego forum.

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 19:26

Moderator

Laptop: extensa 5620

Patrix napisał(a):
Nad portalem trzeba dużo pracować aby był konkurencyjny.
Dla samego "bycia" dla wygody kilku(nastu) userów szkoda czasu i zachodu.

zgadzam się z Tobą i nie ma chyba co tworzyć w tej chwili portalu.

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 21:57

...no mi chodziło o portal który na teraz miałby jedynie newsy z forum zsynchronizowane i miły wygląd, który więc nie wymagał by żadnej dodatkowej pracy. Takim pomysłem rzuciłem.

A popieram wszystkich :)

Post Napisane: Śr, 12 sty 2011, 22:55

hyde napisał(a):
na teraz miałby jedynie newsy z forum zsynchronizowane i miły wygląd, który więc nie wymagał by żadnej dodatkowej pracy

dla mnie jest to zbędne,
po co tworzyć stronkę z newsami skoro na forum treść jest dostępna bez rejestracji i każdy może poczytać.

Post Napisane: Cz, 13 sty 2011, 03:20

Cytuj:
po co tworzyć stronkę z newsami skoro na forum treść jest dostępna bez rejestracji i każdy może poczytać.

Po to by ich czytanie było wygodniejsze. Na vortalu można byłoby np. dodać możliwość sortowania po datach czy np. alfabetycznie czego na Forum nie ma.
Poza tym Newsy można byłoby podzielić na kategorie by wyszukiwanie ich było efektywniejsze.
Przy okazji oszczędziłoby się sporo pracy ponieważ im mniej Newsów jest na Forum tym mniej byłoby do przenoszenia na vortal ;)

Post Napisane: Cz, 13 sty 2011, 11:01

Administrator

Laptop: HP EliteBook + tab

Panowie.
Powiem tak i postawię sprawę jasno jeżeli chodzi o moje stanowisko. Moze inni m0deratorzy czy admini mają inne zdanie. Dlatego podkreślam, że to jest moje zdanie i ja tak to widzę.
Wszyscy mamy niemiłe doświadczenia z portalem na starym forum i na chwilę obecną dlatego ja bym sugerował nie pchać się w to.
Niestety przy portalu czy vortalu jest sporo pracy a na starym forum jasno wyszło na światło dzienne, że do tego musi być osoba, która się tym zawodowo zajmuje. Inaczej nie ma szansy aby to sprawnie działało.

Ostatnio edytowano Cz, 1 sty 1970, 02:00 przez BliSki, łącznie edytowano 1 raz

Post Napisane: Cz, 13 sty 2011, 11:19

Ja tylko podałem luźny pomysł, pomysł na rozwiązanie zupełnie inne niż to o czym mówi BliSki.

Portal prosty ładny nie wymagający dodatkowej pracy od nikogo.
BliSki przywołuje portal-kombajn ze starego forum - to rzeczywiście nie ma sensu, również moim zdaniem, w powodów w/w.

Post Napisane: Cz, 13 sty 2011, 14:06

BliSki napisał(a):
Wszyscy mamy niemiłe doświadczenia z portalem na starym forum i na chwilę obecną dlatego ja bym sugerował nie pchać się w to.

A cóż to za niemiłe doświadczenia? Czyż nie te same jakie są związane z poprzednim Forum jako takim?
Idąc tą drogą możnaby z Forum zrezygnować bo ma się niemiłe doświadczenia z poprzednim... Tylko co ma jedno z drugim wspólnego opróćz tego, że oba traktują o laptopach?

No i jak już hyde wyżej przypomniał idea vortalu na tym Forum miałaby być inna ;)

Post Napisane: Cz, 13 sty 2011, 14:09

Administrator

BliSki ma na myśli konkretne techniczne problemy, o których nie ma sensu teraz debatować. W każdym razie nie działało to tak jak działać powinno, pomimo teoretycznie dostępnej technicznej płatnej obsłudze "specjalistów". Amator musiałby nad tym spędzić jednak sporo czasu.

Post Napisane: Cz, 13 sty 2011, 14:58

lekko z tematu zejdę na chwilę...
czyżby się okazało, że poprzedni portal nie był intuicyjny i w obsłudze (zarządzaniu) dla użytkownika... bo ja (będąc programistą) nazwałem cały ten cms amatorskim i niechlujnym... w wyniku czego trochę spięć było, no i oczywiście wytknięto mi jak to się nie znam :D

Wracając do tematu, to ja nikogo na nic nie namawiam. Podsumowując powiem co ja bym zrobił gdybym miał forum gdzie pojawiają się newsy jak tutaj:
1/ Utworzyłbym PROSTY i ESTETYCZNY szablon portalu, jak ktoś ma zmysł to robota na chwile. Prostota ostatnio modna więc tym bardziej.
2/ Dopisałabym skrypt php który:
- wrzuciłby do szablonu newsy prosto z bazy forum
- dorzuciłby do newsów komentarze z bazy forum
- przycisk dodaj komentarz przekierowywałby na forum do odpowiedniego tematu
- wyświetlałbym pewnie jeszcze jakąś sekcje typu 'ostatnie posty na forum'
- może, choć niekoniecznie zintegrowałbym logowanie do forum i portalu

I na tym etapie wszystko. Żadnego cms - wszystko żywcem z forum - czyli żadnej dodatkowej roboty. Taki widok działu newsy z forum w formie portalu. Na start nawet bez obrazków (chyba, że prosto z forum), zdjęć, bez wyszukiwarki (chyba, że przekierowanie na forumową)

Potestowałbym popatrzył jak co się wyświetla, jakby było ok to wystawił bym do publiki.

Potem bym myślał nad ulepszaniem, jakby się forum rozkręciło.
Wiadomo, na starcie trzeba dobrze napisać skrypt, żeby było potem łatwo dokładać funkcjonalności jakieś działy, sortowania, wyszukiwania i co tam jeszcze. Na początek forma prosta ale profesjonalna.

Tak ja bym zrobił.

Post Napisane: Cz, 13 sty 2011, 19:35

Przyjaciel forum

Laptop: HP nx7300

hyde napisał(a):
Nie wiem czy wiesz, ale taki skrypt już jest napisany :) I nawet go mamy na forum. Jest to http://forum-laptopy.info.pl/portal.php Tylko trzeba to włączyć w PA. No i wtedy pozostanie tylko zrobienie
hyde napisał(a):
Utworzyłbym PROSTY i ESTETYCZNY szablon portalu

Post Napisane: Pt, 14 sty 2011, 00:34

Administrator

Laptop: HP EliteBook + tab

hyde napisał(a):
BliSki przywołuje portal-kombajn ze starego forum - to rzeczywiście nie ma sensu, również moim zdaniem, w powodów w/w

Cieszę się, że podzielasz to zdanie.

Łukasz napisał(a):
A cóż to za niemiłe doświadczenia? Czyż nie te same jakie są związane z poprzednim Forum jako takim?

Nie do końca. I już o tym napisałem. Na portal potrzeba osoby, która pracuje tam na etacie i pilnuje wszystkiego. Mimo ogłoszeń na starym forum i nawet ofert pracy odpłatnej, nikogo chętnego nie było do pomocy. I o to właśnie mi chodzi, że teraz mamy zapał ale co będzie z "portalem" za jakiś czas?

Jo_gurt napisał(a):
BliSki ma na myśli konkretne techniczne problemy, o których nie ma sensu teraz debatować.

To też :)

hyde napisał(a):
Wracając do tematu, to ja nikogo na nic nie namawiam. Podsumowując powiem co ja bym zrobił gdybym miał forum gdzie pojawiają się newsy jak tutaj:
1/ Utworzyłbym PROSTY i ESTETYCZNY szablon portalu, jak ktoś ma zmysł to robota na chwile. Prostota ostatnio modna więc tym bardziej.

I tu jest problem.
Nikt czegoś takiego za darmo nie zrobi.

YaHooo napisał(a):
Nie wiem czy wiesz, ale taki skrypt już jest napisany :) I nawet go mamy na forum.
YaHooo, ale to co jest w standardzie pozostawia wiele do życzenie. Nie działa to do końca jak powinno. Ale pomyślimy w gronie moderatorów i adminów co z tym zrobić.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]