Strona internetowa

Dyskusje, które nie są bezpośrednio związane z tematyką forum a interesują posiadaczy laptopów - w granicach netykiety.
Polecamy na początek: Zabawa - skojarzenia z dziedziny IT, O naszych telefonach - czyli wątek o komórkach.

Moderator: Moderator

Azura
Laptop: Lenovo, Toshiba

Strona internetowa

Post autor: Azura » śr, 7 mar 2012, 20:49

Witam forumowiczów.
Jako iż nie specjalnie wiedziałem, w którym miejscu umieścić moje zapytanie więc dodaję post w miarę neutralnym miejscu.

Ostatnio pojawił mi się w głowie pomysł na ciekawą stronę internetową.
Niestety nie posiadam konkretnej wiedzy w tym temacie.
Nakreślę, że wiem tylko iż potrzebna mi będzie do tego domena, sama strona oraz hosting.
Zwracam się z prośbą do was drodzy użytkownicy o podpowiedź, gdzie najlepiej wykupić domenę oraz hosting z serwerem a także co poradzić w kwestii samej strony. Doczytałem się, że istnieją portale typu 1&1 lub mamfirme, na których to można wybrać spośród gotowych szablonów stron i w zasadzie załatwić wszystko w jednym miejscu. Chciałbym, abyście w miarę możliwości ustosunkowali się do tego typu zjawiska. Nadmienię również, że dobrze by było, aby serwer oraz strona wytrzymywały większe obciążenia związane z ilością odwiedzających je osób. Jaki serwer i hosting polecacie? Czy opłaca się skorzystać z gotowego szablonu? Jaki może być mniej więcej koszt tego wszystkiego w sakli roku. Przeszukałem google w poszukiwaniu informacji, ale mam cichą nadzieję, że w gronie specjalistów znajdzie się osoba korzystająca z tego typu usługi, która lepiej nakreśli mi całą sytuację.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Awatar użytkownika
Adam
Zasłużony użytkownik
Laptop: MacBook Pro (Retina)

Re: Strona internetowa

Post autor: Adam » śr, 7 mar 2012, 21:02

Osobiście mam wykupione 4 domeny w nazwa.pl a hosting w home.pl i nie narzekam bo raczej nie ma na co ;) (pomijając ceny)

Jeżeli chodzi o ceny to jedną z najtańszych firm to np.: masternet.pl u nich domena .pl kosztuje 45zł netto na rok z tym że nie są oni rejestratorem tylko korzystają z usług Consulting Service. Z 1and1 też korzystałem i jakichś większych problemów nie miałem.

Co do gotowych szablonów które masz przy hostingach to mają duże ograniczenia w przypadku modyfikacji gdyż korzystają z autorskich systemów CMS, jak masz wystarczającą wiedze to warto samemu coś stworzyć

Azura

Post autor: Azura » śr, 7 mar 2012, 21:09

Ok, fajnie. Dzięki. Szczerze przyznam, że jestem zwolennikiem metody naucz się i zrób sam. Gdzie mógłbym taką wiedzę zdobyć? Z jakich książek - artykułów korzystać i ile może zająć mi to czasu? No i pozostaje jeszcze kwestia graficzna. Czy nie lepiej jednak wybrać jedno z gotowych rozwiązań? Chodzi mi tu bardziej o jakiś wskaźnik porównawczy gdzie ja całkowity laik mam nauczyć się wszystkiego od podstaw a z drugiej strony dostaję gotowe rozwiązanie typu 1&1.

Awatar użytkownika
Adam
Zasłużony użytkownik

Post autor: Adam » śr, 7 mar 2012, 21:20

Ja wiedzę zdobywałem przeglądając źródła różnych stron na jakiej zasadzie są budowane, a ile czasu to zajmuje to ciężko powiedzieć bo robię strony już 5 lat i z każdym rokiem umiałem coś więcej.

Na początek możesz wykupić hosting u którego skorzystasz z gotowego szablonu a z czasem jak zrobisz coś swojego to tylko podmienisz stronę, ewentualnie można kupić gotowy szablon np.: na d4u.pl

Awatar użytkownika
Kafka
Moderator

Post autor: Kafka » czw, 8 mar 2012, 00:57

Azura pisze: Czy opłaca się skorzystać z gotowego szablonu?
Radzę zacząć od strony zbudowanej na Wordpressie. Poza dobrym panelem zarządzania stroną, mnóstwem gotowych szablonów skrypt ten ma jedną zasadniczą zaletę - doskonale się pozycjonuje.

Azura

Post autor: Azura » pt, 9 mar 2012, 14:27

Radzę zacząć od strony zbudowanej na Wordpressie. Poza dobrym panelem zarządzanie stroną, mnóstwem gotowych szablonów skrypt ten ma jedną zasadniczą zaletę - doskonale się pozycjonuje.
Zapoznałem się wstępnie z genezą tego o czym piszesz i wydaje mi się to świetnym pomysłem! Serdecznie dziękuję za podpowiedź. Na pewno zgłębię temat!

Awatar użytkownika
Adam
Zasłużony użytkownik

Post autor: Adam » pt, 9 mar 2012, 14:57

Ja dodam że jeżeli skorzystasz z WordPressa to unikaj hostingu na home.pl chyba że postawisz go w głównym folderze bo jak wrzucisz do podfolderu to za nic to u nich nie działa i z tego co wiem tylko u nich.

drzewonski

Post autor: drzewonski » wt, 20 mar 2012, 11:49

WordPressa jak najbardziej wskazany (sprawdzony, polecany) i można go powstawić na każdej płatnej domenie.
Bezpłatne domeny nie są najlepszym rozwiazaniem, jeśli masz plan działania twojej strony. Dla początkujących i żeby zobaczyć sobie, czym się to je, to można wrzucić na darmowy host. Tak czy siak, jesteśmy wtedy obarczeni spamem i reklamami, nie mamy obsługi klienta jakby się coś działo itd.
Płatnych domen i firm tym się zajmujących jest bardzo dużo. Warto tu patrzeć na szybkość przesyłu danych.
Ja znam firmę 2be.pl. Hosting na początek to 100zł rocznie, więc żadne pieniądze. A firma należy też do agencji która zajmuje się też pozycjonowaniem, także można mieć full serwis.
Podziwiam za samo zaparcie i chęć zgłębiania tej wiedzy - warto mieć o tym wszystkim pojęcie, ale ja zlecam takie działania ludziom, którzy trudnią się tym zawodowo.

vortex98

Post autor: vortex98 » ndz, 1 kwie 2012, 05:14

drzewonski pisze:WordPressa jak najbardziej wskazany (sprawdzony, polecany) i można go powstawić na każdej płatnej domenie.
Bezpłatne domeny nie są najlepszym rozwiazaniem, jeśli masz plan działania twojej strony. Dla początkujących i żeby zobaczyć sobie, czym się to je, to można wrzucić na darmowy host. Tak czy siak, jesteśmy wtedy obarczeni spamem i reklamami, nie mamy obsługi klienta jakby się coś działo itd.
Płatnych domen i firm tym się zajmujących jest bardzo dużo. Warto tu patrzeć na szybkość przesyłu danych.
Ja znam firmę 2be.pl. Hosting na początek to 100zł rocznie, więc żadne pieniądze. A firma należy też do agencji która zajmuje się też pozycjonowaniem, także można mieć full serwis.
Podziwiam za samo zaparcie i chęć zgłębiania tej wiedzy - warto mieć o tym wszystkim pojęcie, ale ja zlecam takie działania ludziom, którzy trudnią się tym zawodowo.
Z darmowych chyba tylko friko ma jakąkolwiek obsługę klienta, ale na reklamy itp. już wpływu nie ma. Lepiej wykupić hosting, oferta jest bogata a na mniejszą stronę można sobie zamówić serwer już za kilkanaście złotych miesięcznie.

drzewonski

Post autor: drzewonski » śr, 25 kwie 2012, 10:59

O, proszę, a teraz ta firma wysłała mi ciekawą ofertę
Właśnie w cenie hostingu przeprowadzają kampanię reklamową - linków sponsorowanych!
No właśnie i to ma sens, bo nie da się teraz działać w internecie bez pozycjonowania. Nawet jeżeli mamy super stronę, to musimy z nią wyjść do ludzi.
OK, można próbować samemu, przez swoich znajomych, FB ją promować... ale wydajemy tak naprawdę grosze i właśnie na start mamy świetnego kopa, by wystartować.

warius
Laptop: Vostro 1860
Kontakt:

Post autor: warius » śr, 9 maja 2012, 09:39

Jeżeli chcesz zrobić stronę informacyjną to również polecam Wordpress. Jeżeli jednak masz pomysł na coś bardziej zaawansowanego niż tylko pisanie tekstów to sam tego nie zrobisz i będziesz musiał wynająć osobę, która stronę napisze a to już konkretny koszt. Z tanich a dobrych serwerów polecam hekko. Domenę tez tam kupisz, ewentualnie możesz ją kupić w firmie linuxpl.

compelling
Laptop: Satellite

Post autor: compelling » sob, 16 sie 2014, 15:57

Bezpłatne domeny to nic fajnego, bo zazwyczaj jest tak, że po roku musisz płacić kosmiczne sumy i nie jest wcale tak darmowo, jak miało być. Sam miałem taki przykład na sobie, dlatego teraz nie daje się wpuścić w maliny

Awatar użytkownika
jonasz23
#BAN#

Post autor: jonasz23 » wt, 19 sie 2014, 17:03

Z bezpłatnymi domenami to jest tak, że nie jesteśmy ich właścicielami. Rozpromujemy a później - do widzenia.

Awatar użytkownika
RoRmaster
#BAN#
Laptop: G580

Post autor: RoRmaster » pn, 8 wrz 2014, 11:50

A jeśli chcesz wypozycjonować swoją stronę to polecam serdecznie [spam], od kilku miesięcy z nimi współpracuje i wszystko jest ok !

A stronę definitywnie najlepiej postawić na wordpressie :)

Piszczel30
Laptop: hp

Post autor: Piszczel30 » sob, 27 wrz 2014, 19:01

Co do strony, to zależy od Ciebie, czy chcesz wyglądać profesjonalnie, czy też nie.
Jeśli chodzi o hosting to na [spam] nie narzekam, a w ręcz przeciwnie. Szczególnie, że nie masz jak widać doświadczenia.
Wystarczy odezwać do nich i ich całodobowa obsługa klienta służy pomocą. Na pewno coś, ze swojej bogatej oferty doradzą.
Jeśli chodzi o mnie to u nich hostuję, bo jakość/cena najlepsza na rynku i są dynamiczni tzn. po czasie nie zostają w tyle za innymi, wręcz przeciwnie i nie ma kłopotów.

Barthek
#BAN#

Post autor: Barthek » sob, 3 sty 2015, 11:58

Sam głównie robię strony na Joomla czy WP. Kupuje płatne szablony - za te ładniejsze trzeba zapłacić czasami nawet 200$ - ale bez dwóch zdań wyglądają efektownie.

Barthek
#BAN#

Post autor: Barthek » pt, 16 sty 2015, 18:26

Jeżeli chodzi o stronę internetową, to polecam postawić Ci ją na Joomla lub jeszcze lepiej Wordpress. Są to zbliżone pod względem funkcjonalności systemy do siebie. Kto co lubi. Ich konfiguracja raczej nie jest trudna. Jest sporo kursów w necie jak to ogarnąć.
Tutaj konkretnie kursy:

irek82
Laptop: MSI Gs70

Post autor: irek82 » czw, 12 lut 2015, 18:27

To prawda joomla i wordpress będą dla ciebie najłatwiejsze. Myślę że WP łatwiejszy nawet od joomli. Do tego masz tam mase gotowych szablonów które wystarczy tylko przerobić. No i jest sporo dokumentacji w internecie na temat tych cmsów. Wiec na pewno jak sobie z czymś nie poradzisz to znajdziesz odpowiedź w google na swój problem.

Arek933
#BAN#
Laptop: Toshiba

Post autor: Arek933 » sob, 28 lut 2015, 18:15

Zapoznaj się z [spam]. Dla początkujących to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. W zasadzie wszystko w jednym miejscu - wraz z rejestracją domen.

proalexandria78
#BAN#

Post autor: proalexandria78 » czw, 7 maja 2015, 16:09

Jest sporo darmowych hostingów, ale czy to jest dobre rozwiązanie to już każdy sam musi ocenić w zależności co w tym serwisie ma być, jaki ma generować ruch itp. Te darmowe rozwiązania moze są jakimś rozwiązaniem na start, ale potem to trzeba korzystać z profesjonalnego, płatnego hostingu.

Mroznicek
Laptop: Samsung RF 511

Post autor: Mroznicek » czw, 24 wrz 2015, 20:48

Darmowy hosting do testów jak najbardziej, jeżeli chodzi o rozwiązania, które mają na siebie zarabiać to tylko profesjonalny hosting.

jackson
#BAN#
Laptop: Asus

Post autor: jackson » śr, 10 lut 2016, 13:05

Minusem darmowego hostingu, jest to, że często wrzucają reklamy na stronach internetowych. Jeżeli coś się sypnie, chciałoby sie odzyskać jakieś dane - to szukaj wiatru w polu. Kto za darmo pomoże?
No i ostatnia kwestia to żywotności i to kto jest włascicielem plików znajdujących się na stronie.
To też jest kwestia którą trzeba poddać w wątpliwość.

damianjaworowski
#BAN#
Laptop: Lenovo

Post autor: damianjaworowski » ndz, 14 lut 2016, 09:26

Dobry hosting można już kupić za około 100zł rocznie więc nie wiem czy jest sens się bawić w darmowe hostingi.

krukan
#BAN#
Laptop: asus a34

Post autor: krukan » śr, 2 mar 2016, 00:42

dokladnie 100 wystarczy ;d na poczatek

Ajlar
Laptop: lenovo z710

Post autor: Ajlar » ndz, 6 mar 2016, 19:53

Firma SPAM ma w ofercie nawet hosting roczny za 49 zl/rok - wiec sporo mniej. Wg mnie darmowe hostingi sa bez sensu - dzialaja niestabilnie, wolno no i dodaja reklamy do naszej strony,a tego raczej nie chcemy, prawda?

ODPOWIEDZ