Pytanie do ekspertów.

Dyskusje, które nie są bezpośrednio związane z tematyką forum a interesują posiadaczy laptopów - w granicach netykiety.
Polecamy na początek: Zabawa - skojarzenia z dziedziny IT, O naszych telefonach - czyli wątek o komórkach.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
Skajper4
Laptop: Toshiba A300-1ED

Pytanie do ekspertów.

Post autor: Skajper4 » czw, 3 lip 2014, 18:48

Czy opłaca się kupić ten komputer zakładając, że dysk już mam, ram mogę mieć za 4opak browca, a procesory chodzą na alledrogo po 15zł? (gdyby była potrzebna wymiana na mocniejszy).
Ma on służyć jako domowy serwer na linuxie. Chyba, że ktoś złoży/znajdzie mi lepszy z możliwością modernizacji?
(wiem, że to nie forum o PC)
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=43 ... st-visited" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony czw, 3 lip 2014, 18:49 przez Skajper4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Re: Pytanie do ekspertów.

Post autor: Jo_gurt » czw, 3 lip 2014, 19:24

Skajper4 pisze:Ma on służyć jako domowy serwer na linuxie. Chyba, że ktoś złoży/znajdzie mi lepszy z możliwością modernizacji?
A w jakiej cenie? I co chcesz na nim mieć?
Też swego czasu się skłaniałem ku czemuś takiemu, aż po dłuższych bojach i składaniu na papierze różnych zestawów, kupiłem QNAPa :P Ciche, mało prądożerne, gotowe rozwiązanie. Natomiast proc znacznie wolniejszy w domowych modelach, więc zależy właśnie co chcesz osiągnąć.

Awatar użytkownika
Skajper4
Laptop: Toshiba A300-1ED

Post autor: Skajper4 » pt, 4 lip 2014, 16:12

Do 200zł tak myślę.
Ja właśnie potrzebuję tej mocy obliczeniowej. Praktycznie co mu wymyślę do tego będzie. FTP/Samba, transmission, pyload, jakiś serwer do gry (dość wymagający) czasami jakieś kompilowanie czegoś, jeśli będzie stał u mnie w pokoju to jako odtwarzacz audio też. Ogólnie serwer na którym mogę robić doświadczenia i robić z nim co chcę, dlatego wolę coś w domu niż wykupywać jakieś vps itp. ;)
Miałem wcześniej raspberrypi ale niestety, procesor wysiadał przy moich zadaniach a do zwykłego utrzymywania domeny oddzielne urządzenie jest bez sensu. (ddns)
Ostatnio zmieniony pt, 4 lip 2014, 16:18 przez Skajper4, łącznie zmieniany 2 razy.

asrock40
#BAN#
Laptop: ThinkPad

Post autor: asrock40 » pt, 17 mar 2017, 21:51

Podłączam się pod temat, bo też szukam dobrej rady fachowców, a nie do końca znam się na tym o co chciałbym zapytać. Mianowicie potrzebuję jakiegoś nagłośnienia do komputera i myślałem nad jakimś zestawie kina domowego może ? Co Wy na to ? Tutaj coś wybiorę spam sugestie mile widziane, a jeżeli nie kino domowe to co ? Dodam że lubię bardzo głośno słuchać muzyki.

Awatar użytkownika
WILU
Administrator
Laptop: Lenovo ThinkPad T530

Post autor: WILU » sob, 18 mar 2017, 21:36

pytasz o kina domowe na forum o laptopach? trochę nie po drodze ;) są fora typowo związane ze sprzętem audio i tam proponuję pytać o tego typu sprzęt (choć oczywiście wśród użytkowników laptopów też może się znaleźć ktoś kto siedzi w temacie kina domowego).

andrzej
#BAN#
Laptop: Samsung

Post autor: andrzej » pn, 24 kwie 2017, 12:21

Witam. Nie wiem czy to odpowiedni temat pod ten wątek, więc z góry przepraszam. Mam słaby zasięg wifi. Pytałem dostawcy sieci, zmieniałem sieć. Bez zmian. Wina gdzieś w ścianie, w kablach. Wyczytałem, że trochę pomóc może wzmacniacz zasięgu. Znalazłem w sklepie urządzeń. Czy sprzęty z ich strony są dobre? Gdzie najlepiej coś takiego kupić? Dziękuję za odpowiedź. :)

Awatar użytkownika
Jo_gurt
Administrator

Post autor: Jo_gurt » pn, 24 kwie 2017, 14:17

Zasadniczo extendery zasięgu rzadko się sprawdzają.

ODPOWIEDZ