Samsung RV511 zmiana Procesora

Planujesz modernizację laptopa? Tu możesz zapytać, czy dany podzespół będzie pasował do Twojego laptopa, np.: pamięć, procesor.
Polecamy na początek: Dysk twardy SSD od OCZ do notebooka, Wymiana karty graficznej w notebooku.

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
zarzyk
Laptop: Samsung RV511

Samsung RV511 zmiana Procesora

Post autor: zarzyk » ndz, 29 sty 2017, 19:52

Cześć kolejny temat ze zmiana procesora tym razem w laptopie odkupionym od brata bo szkoda mi było by sprzedawał go komuś innemu a on jak sprzętu nie szanuje to ten laptop wytrzymał spanie w kołdrze, latanie po aucie i wiele innych przygód i działa jak nowy.

Laptop to SAMSUNG RV511-S01PL
https://www.arest.pl/produkt/25282/SAMS ... lasciwosci

Obecnie posiadam I3 380m Chciałem wsadzić jakiś inny lepszy procesor i rozszerzyć pamięć ram do 8 GB (laptop służy tylko i wyłącznie do grania w czołgi w pracy na nocnej zmianie i szperania w internecie również w pracy) Chciał bym poprosić o listę procesorów jakie można wsadzić w płytę tak by były obsługiwane. Listę z tego powodu, że wiadomo czasami najlepszy może być tak drogi, że mija się to z celem jak w moim dziadku Dell Inspirion 1720 (max procek koszt około 200-300zł a cały laptop to koszt 300-400zł)

Grafika jest zakładam zintegrowana dopiero będę go czyścił w środku to się przekonam.

Dziękuję za pomoc i liczę, że coś się znajdzie :)

Awatar użytkownika
WILU
Administrator
Laptop: Lenovo ThinkPad T530

Re: Samsung RV511 zmiana Procesora

Post autor: WILU » ndz, 29 sty 2017, 22:26

z core i3 z tego co widzę jest jeden szybszy model, nieznacznie zresztą:
http://ark.intel.com/pl/products/52955/ ... e-2_66-GHz" onclick="window.open(this.href);return false;
nie ma najmniejszego sensu taka wymiana.

pozostałe procesory które teoretycznie powinny pasować:
http://ark.intel.com/pl/products/codena ... le#@Mobile" onclick="window.open(this.href);return false;

z tego co widzę nawet core i7 z tej rodziny procesorów mają max TDP na poziomie 35W, czyli tyle samo co ten Twój core i3, a więc teoretycznie układ chłodzenia powinien sobie poradzić.

Awatar użytkownika
zarzyk
Laptop: Samsung RV511

Post autor: zarzyk » pt, 3 lut 2017, 21:22

Teoretycznie to znaczy że kupie procek za 200zł :) I7 i może nie obsługiwać? Bios najnowszy, nie patrzyłem w specyfikacji co obsluguje jeszcze. poszperam w necie wieczorkiem.

Awatar użytkownika
WILU
Administrator
Laptop: Lenovo ThinkPad T530

Post autor: WILU » sob, 4 lut 2017, 12:02

napisałem teoretycznie, bo zawsze się może trafić problem z np brakiem mikrokodu w biosie dla danego procesora. ale na Twoim miejscu bym się raczej nie obawiał i kupował, jak masz okazję.

ODPOWIEDZ