Acer Aspire v3- 772g - Dysk SSD

Planujesz modernizację laptopa? Tu możesz zapytać, czy dany podzespół będzie pasował do Twojego laptopa, np.: pamięć, procesor.
Polecamy na początek: Dysk twardy SSD od OCZ do notebooka, Wymiana karty graficznej w notebooku.

Moderator: Moderator

Zizi1902
Laptop: Acer Aspire v3

Acer Aspire v3- 772g - Dysk SSD

Post autor: Zizi1902 » czw, 26 sty 2017, 11:20

Witam, jest to mój 1 post na forum więc z góry przepraszam za jakieś błędy organizacyjne.

Chciałbym dołożyć dodatkowy dysk do laptopa, mianowicie SSD na którym chciałbym zainstalować tylko system.
1 pytanie, czy odczuje różnice w szybkości działania komputera ? Jeśli windows ładuje się z tego ssd a reszta plików będzie działała na starym ?
2). Czytałem gdzieś że potrzebuje jakaś dodatkową kieszeń/sanki na taki dysk ssd. ( w laptopie mam wolne miejsce na 2 dysk, lecz chyba bez metalowej ramki)
3) Chyba najważniejsze, jakiej firmy, bądź konkretne dyski polecacie? Nie zależy mi na jakiejś ogromnej pojemności, wydaje mi się że min 60 gb wystarczy, lecz jeśli cenowo nie są ogromne różnice mogę dołożyć.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
WILU
Administrator
Laptop: Lenovo ThinkPad T530

Re: Acer Aspire v3- 772g - Dysk SSD

Post autor: WILU » czw, 26 sty 2017, 12:00

Zizi1902 pisze: 1 pytanie, czy odczuje różnice w szybkości działania komputera ? Jeśli windows ładuje się z tego ssd a reszta plików będzie działała na starym ?
zdecydowanie odczujesz. jakbyś miał zupełnie innego laptopa.
Zizi1902 pisze: 2). Czytałem gdzieś że potrzebuje jakaś dodatkową kieszeń/sanki na taki dysk ssd. ( w laptopie mam wolne miejsce na 2 dysk, lecz chyba bez metalowej ramki)
sprawdź być może masz tą ramkę zamontowaną (o ile jest potrzebna, nie wiem jak to wygląda w tym modelu). jak nie, pozostaje allegro (pełno jest tam sanek na dyski do Acerów) albo serwis.
Zizi1902 pisze: 3) Chyba najważniejsze, jakiej firmy, bądź konkretne dyski polecacie? Nie zależy mi na jakiejś ogromnej pojemności, wydaje mi się że min 60 gb wystarczy, lecz jeśli cenowo nie są ogromne różnice mogę dołożyć.
60GB to zdecydowanie za mało: system, plik wymiany, zainstalowane programy i zacznie Ci miejsca brakować. zdecydowanie minimum 120GB. te dyski 60GB często są wolniejsze niż ich więksi bracia. a jakiej firmy? ja zawsze polecam Intela, ale one są dość drogie. przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę z jakich kości są dyski zrobione, szczególnie przy budżetowych konstrukcjach.

Zizi1902
Laptop: Acer Aspire v3

Post autor: Zizi1902 » czw, 26 sty 2017, 12:40

Dziękuję za taką obszerną odpowiedź ;)

Czy dysk tego kosztu (240 zł) kingston jest już czymś wartym polecenia ?

http://allegro.pl/dysk-do-laptopa-ssd-2 ... 75669.html

Awatar użytkownika
WILU
Administrator
Laptop: Lenovo ThinkPad T530

Post autor: WILU » pt, 27 sty 2017, 01:10

google mi mówi że ten dysk oparty jest na tanich kościach typu TLC. zdecydowanie lepiej zrobisz jak poszukasz dysku na kościach MLC (większa wydajność i trwałość).

ODPOWIEDZ