Asus G51v UPGRADE Pomoc w ustaleniu planu działania.

Planujesz modernizację laptopa? Tu możesz zapytać, czy dany podzespół będzie pasował do Twojego laptopa, np.: pamięć, procesor.
Polecamy na początek: Dysk twardy SSD od OCZ do notebooka, Wymiana karty graficznej w notebooku.

Moderator: Moderator

Wilfred
Laptop: Asus G51v

Asus G51v UPGRADE Pomoc w ustaleniu planu działania.

Post autor: Wilfred » ndz, 23 paź 2016, 23:02

Witam.
Mam Plan zmodernizować Asusa G51v tak naprawdę chciałbym z niego wycisnąć co się da. Lata temu był to mocarz. Teraz odstaje jako jednostka do gier, nawet do codziennego użytku. Chciałbym dać mu nową młodość :brawa: . Dysk SSD to już mam na oku.RAMy tam są DDR2 [Upgrade do DDR3 to się raczej nie da(?)] . Tylko czy da się zrobić z nim coś więcej ?

Z góry dziękuje za komentarze :D

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Asus G51v UPGRADE Pomoc w ustaleniu planu działania.

Post autor: krystianb » pn, 24 paź 2016, 22:09

Dobrych wiadomości to niestety nie mam.
Nie wiem jaki masz tam procesor, producent mówi o max q9000, na 99% obsłuży też q9100 czy nawet qx9300. PM45 nie będzie miał problemu, TDP mają identyczny. No chyba że asus zrobił chłodzenie tak, że 2 krzemy zamiast jednego nie będą pasowały.
RAM oczywiście z DDR3 nic nie zrobisz, gniazda są różne. Chipset pm45 obsługuje do 8GB ram, również ddr2, nie wiem dlaczego ausus podaje 4GB.
Co ciekawe chyba masz grafikę na złączu. Ale czy pytanie czy da się założyć coś lepszego to nie wiem.
To tyle teorii.
Ceny zarówno wymienionych przeze mnie procesorów jak i kości ram 4GB DDR2 są absurdalnie wysokie i nie ma to żadnego ekonomicznego sensu.

ODPOWIEDZ