HP pavilion DV2000 - typ dysku

Planujesz modernizację laptopa? Tu możesz zapytać, czy dany podzespół będzie pasował do Twojego laptopa, np.: pamięć, procesor.
Polecamy na początek: Dysk twardy SSD od OCZ do notebooka, Wymiana karty graficznej w notebooku.

Moderator: Moderator

tomek18
Laptop: IBM Lenovo R60

HP pavilion DV2000 - typ dysku

Post autor: tomek18 » sob, 7 lut 2015, 12:37

Witam, jaki dysk jest w HP Pavilion DV2000 (dokładnie dv2175ea), oraz ile ramu to to obsłuży. Mam okazje kupić taki sprzęt bez dysku twardego, z 1 GB DDR2, za 160 zł. Jest w nim grafika NVIDIA GeForce Go 7200, oraz procek Intel Core 2 1.66GHz x2. Co do procesora, to jaki najmocniejszy można w nim zainstalować, bez potrzeby uaktualniania BIOS? Znajdzie się jakiś 2 x 2 GHz?

A tak z innej beczki. Jako, że laptopa kupuję z ogłoszenia, gdzie jest on bez dysku i uruchomiony na linuksie liveCD, to chcę jeszcze zapytać czego można się po tym sprzęcie spodziewać. Naturalnie z miejsca wymienię mu pasty termo przewodzące i wyczyszczę układ chłodzenia, ewentualnie zainwestuje w podkładkę chłodzącą.

Dorzucę mu jeszcze jeden GB ramu i tu mam pytanie, czy wrzucić mu Windows XP, czy 7.
Jeśli chodzi o gry i rozrywkę, to NFS MW, na low, oraz GTA SA i GTA VC, również na low.
na co dzień wykorzystuję laptopa do internetu, słuchania muzyki, czy pisania.

Jak mogę i co sprawdzić w takim sprzęcie na miejscu? Czego się doszukiwać - bo na tą chwilę, to chyba tylko sprawność portów USB, VGA czy ma i wykrywa WiFi (ale jak to pod linuksem sprawdzić). Do laptopa też est niby pilot - czy jest do niego specjalny soft na stronie HP?

Swoja drogą, zależy mi na szybkiej odpowiedzi - jednak sam laptop będę składał w miarę możliwości finansowych i czasu, oraz traktował jako sprzęt zastępczy.

Na ten moment, mój HP G62 jest w naprawie (uwalona sekcja zasilania USB), a w Lenovo R60, na którym teraz pisze, zaczęła mnie przerażać matryca 1024 x 768

ODPOWIEDZ