HP G62 - wymiana podzespołów i nie tylko - kilka pytań

Planujesz modernizację laptopa? Tu możesz zapytać, czy dany podzespół będzie pasował do Twojego laptopa, np.: pamięć, procesor.
Polecamy na początek: Dysk twardy SSD od OCZ do notebooka, Wymiana karty graficznej w notebooku.

Moderator: Moderator

tomek18
Laptop: IBM Lenovo R60

HP G62 - wymiana podzespołów i nie tylko - kilka pytań

Post autor: tomek18 » pn, 12 sty 2015, 14:42

Witam w dniu wczorajszym (12.01.2015), stałem się szczęśliwym? posiadaczem laptopa HP G62. Komputer kupiłem w cenie 250 zł, bez zasilacza i HDD - ale technicznie jest sprawny, sprawdzony jeszcze przy poprzednim właścicielu, który HDD zabrał ze względu na swoje rzeczy (zostawił mi sanki HDD i śruby ). Wizualnie, jest używany, ale nie zużyty - wytarty "macacz", drobne rysy na pokrywie i przetarcie na matrycy (pozioma linia - bardziej widoczna na wyłączonym , niż na chodzącym) - ale o tym później.

Oto lapek od strony technicznej:
Procesor Intel Core i3-330M, 2x2,13 GHz, 3 MB cache L2,
2 GB DDR3 1 x 2048 MB (max do 8GB),
Karta graficzna Intel HD Graphics, wyjście HDMI i VGA,
Matryca High-Definition LED HP 15,6" BrightView (1366 x 768),
HDD - brak (było 320 GB),
Napęd: SATA SuperMulti DVD±RW LightScribe,
Karta sieciowa Ethernet LAN 10/100BASE-T,
WiFi 802.11 b/g/n,
Głośniki Altec Lansing,
Gniazda kart PC Zintegrowany czytnik kart pamięci: 5 w 1, obsługujący karty Secure Digital, MultiMedia, Memory Stick, Memory Stick Pro i xD Picture

Z góry zakładam, że będę go wykorzystywać do odtwarzania filmów, muzyki, internetu, no a czasem gier pokroju NFS MW, GTA SA i GTA VC (oczywiście, nie na full detalach, midium, czy low tez nie będą złe), bo gram dosyć rzadko. Mam nadzieje, że tyle jeszcze wytrzyma.

A teraz do rzeczy, na obecną chwilę wyląduje w nim dysk z mojego IBM R60 - 160 GB 5400 obr/min, później docelowo będzie SSD 128 GB - na system i programy tyle mi wystarczy. Jako, że komputer jest według mnie, nie najgorszy i ma mi jeszcze trochę posłużyć, to zastanawiam się nad jego drobnym tuningiem wizualnym - to znaczy oklejenie pokrywy folią carbon 3M ( i tu pytanie: jak odkleić aluminiowe logo HP z pokrywy?). Co jeszcze, mam zagwozdkę, co do palmrest'u, czy wymienić go na nowy (używany w dobrym stanie - ceny za ładny wizualnie od 10 zł), czy tez go okleić, jak wtedy z czułością touchpada? A co najważniejsze, jaki dobrać do niego zasilacz? oryginalny, czy zamiennik?

Proszę o sporo ciekawych informacji, z chęcią się dowiem się wszystkiego i jeszcze trochę na temat tego komputera - jakieś ciekawostki tez są mile widziane.

Co do systemu, to na pokład trafi Windows 7. Właśnie, w jakiej kolejności instalować stery do tego laptopa? To jest dla mnie ważne, bo nie chce czegoś uwalić.

ODPOWIEDZ