Problem z wymianą procesora z i5 na i7 w Samsungu R580

Planujesz modernizację laptopa? Tu możesz zapytać, czy dany podzespół będzie pasował do Twojego laptopa, np.: pamięć, procesor.
Polecamy na początek: Dysk twardy SSD od OCZ do notebooka, Wymiana karty graficznej w notebooku.

Moderator: Moderator

Tutek
Laptop: Samsung R580

Problem z wymianą procesora z i5 na i7 w Samsungu R580

Post autor: Tutek » pt, 21 lis 2014, 18:32

Chciałem w swoim leciwym już laptopie (Samsungu R580) wymienić kilka podzespołów na świeższe. Problemów większych z wymianą pozostałych nie miałem (dołożony dodatkowy dysk SSD i dołożone więcej szybszego RAMu), jednak przy próbie wymiany procesora i5 450m na i7 720qm laptop nie rusza tzn. odpala, ale na matrycy cały czas czarny ekran, wiatrak rusza na pełnych obrotach no i tyle.

Jaka może być tego przyczyna? Dodam tylko, że procesor prawie na pewno nie jest uszkodzony (mam jeszcze dodatkowy i7 740qm po zamontowaniu którego laptop zachowuje się dokładnie tak samo). Laptop nie wydaje żadnych dźwięków, kostki RAM wymieniane na inne i bez żadnych rezultatów. Być może jest to kwestia BIOSu jednak nie mogę go zaktualizować, ponieważ jest zainstalowana najnowsza wersja (11JB).

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Problem z wymianą procesora z i5 na i7 w Samsungu R580

Post autor: krystianb » pt, 21 lis 2014, 21:10

Nie dziwię się, że jest czarny ekran skoro wymieniłeś procek z grafiką na taki bez układu graficznego. Uprzedzę argument nie ważne, że masz tam drugą grafikę nvidii. Przynajmniej ja to tak widzę.

ODPOWIEDZ