Wymiana karty graficznej w laptopie Acer Aspire 6920G

Planujesz modernizację laptopa? Tu możesz zapytać, czy dany podzespół będzie pasował do Twojego laptopa, np.: pamięć, procesor.
Polecamy na początek: Dysk twardy SSD od OCZ do notebooka, Wymiana karty graficznej w notebooku.

Moderator: Moderator

Nameful
Laptop: Acer Aspire 6920G

Wymiana karty graficznej w laptopie Acer Aspire 6920G

Post autor: Nameful » śr, 13 lut 2013, 01:56

Witam. Posiadam laptopa Acer Aspire 6920G który już od prawie 3 lat służy mi wiernie. Jest to na prawdę świetny laptop, aczkolwiek jego podzespoły (a szczególnie karta graficzna) już miały wiele za sobą ;) Jest to laptop z okolic 2008 roku, kupiłem go w marcu 2010 od poprzedniego właściciela, traktował go raczej dobrze, laptop działał bez szwanku nie licząc koniecznej wymiany pasty termo przewodzącej na procesorze i wielogodzinnej pracy nad optymalizacją systemu (strasznie wolno wszystko działało, dysk był wręcz zaśmiecony). Laptop ten stworzony został bardziej do filmów i muzyki, a więc tłumaczy to napęd blu-ray, głośniki 5.1 i dedykowana karta graficzna. Aczkolwiek najbardziej dla mnie istotny jest BIOS. Dowiedziałem się, że w moim laptopie jest trochę denerwujący BIOS, który często nie pozwala na instalację kart graficznych typu GeForce GT 9600M, wielu ludzi ma problemy typu "czarny ekran przy starcie systemu". Specyfikacja mojego laptopa to:

CPU - Intel Core 2 Duo T5900 2.2GHz
GPU - GeForce GS 9500M 512mb (przetaktowana, wkleję niżej zdjęcie z MSI Afterburner)
RAM - 2x 2048mb DDR2 333MHz
HDD - 320GB 7200rpm bodajże z firmy WD

Screenshot z MSI Afterburner
Obrazek

Wersji BIOS'u nie znam, to samo z płytą główną. Posiadam złącze MXM-II, bardzo łatwo się dostać do karty graficznej, wystarczy odkręcić chłodzenie. Demontowanie karty wygląda podobnie, wystarczy odkręcić bodajże dwie śrubki i po prostu wyjąć kartę ze złącza.
Chłodzenie jest bardzo dobre, w stresie po OC temperatura GPU nie przekracza 70C, a w spoczynku nie przekracza 48C. Przed OC w stresie było po 50-55C, a w spoczynku tak samo, więc kwestie typu "za słabe chłodzenie", czy "nie da się zmienić karty" od razu proszę odrzucić.
Moje pytania są następujące: Czy mogę z karty NVIDIA zmienić na kartę AMD i czy wystarczy prądu dla jakiejś nowszej karty AMD, i czy BIOS nie będzie stanowił przeszkody. Bardzo mi zależy na zmienieniu karty na jakiegoś Radeona, który by był chociaż trochę szybszy od GeForce GS 9500M.

Dziękuję za uwagę i liczę na waszą pomoc :) Dziękuję.

PS chciałbym też jakąś kartę w przedziale cenowym GeForce GS 9500M, ewentualnie mogę dopłacić 50-80zł.
Ostatnio zmieniony śr, 13 lut 2013, 01:58 przez Nameful, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
darecki
Zasłużony użytkownik
Laptop: Asus G752VM

Re: Wymiana karty graficznej w laptopie Acer Aspire 6920G

Post autor: darecki » śr, 13 lut 2013, 02:46

Tu masz link do wątku poświęconego wymianie grafik w laptopach Acer:
http://forum.notebookreview.com/acer/39 ... cards.html" onclick="window.open(this.href);return false;
w tym poście znajdziesz link do modowanego Bios, gdybyś go potrzebował:
http://forum.notebookreview.com/acer/57 ... ost9016709" onclick="window.open(this.href);return false;

Nameful
Laptop: Acer Aspire 6920G

Post autor: Nameful » śr, 13 lut 2013, 03:01

darecki pisze:Tu masz link do wątku poświęconego wymianie grafik w laptopach Acer:
http://forum.notebookreview.com/acer/39 ... cards.html" onclick="window.open(this.href);return false;
w tym poście znajdziesz link do modowanego Bios, gdybyś go potrzebował:
http://forum.notebookreview.com/acer/57 ... ost9016709" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzięki wielkie :) Trochę mnie przestraszyła cena 200€ za Radeon HD 4670, lecz postaram się jakoś to zorganizować.
Pozdrawiam serdecznie i wielki + :)

Temat do zamknięcia.

Ferrari
Laptop: Acer spire 6920

Post autor: Ferrari » sob, 24 sty 2015, 13:00

Witam,
udało Ci się wtedy wymienić bez problemu kartę grafiki 9500GS na tego radeona?

ODPOWIEDZ