Dzień dobry potrzebuje pomocy Acer aspire

Planujesz modernizację laptopa? Tu możesz zapytać, czy dany podzespół będzie pasował do Twojego laptopa, np.: pamięć, procesor.
Polecamy na początek: Dysk twardy SSD od OCZ do notebooka, Wymiana karty graficznej w notebooku.

Moderator: Moderator

kamil12-01
Laptop: Acer Aspire E5-522

Dzień dobry potrzebuje pomocy Acer aspire

Post autor: kamil12-01 » sob, 30 wrz 2017, 20:14

Dzień dobry potrzebuje pomocy w sprawie wymiany podzespołów w Acer Aspire E5-522-89W6.
Mianowicie nie wiem czy w ogóle jest możliwość wymiany podzespołów na lepsze.
chciałbym wiedzieć czy jest możliwość powiększenia lub wymiany RAMU na 8 GB,
i czy procesor AMD Quad -core A8-7410 with Radeon r5 można wymienić na lepszy procesor.

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Dzień dobry potrzebuje pomocy Acer aspire

Post autor: krystianb » sob, 30 wrz 2017, 21:10

NA 99% procesor wlutowany w płytę główną. Do tego wlutowany tylko 1 slot ram, można wymienić kość na 8GB.
I jeszcze od razu odpowiedź na dodatkowe pytanie, grafiki też nie da się wymienić.

kamil12-01
Laptop: Acer Aspire E5-522

Post autor: kamil12-01 » sob, 30 wrz 2017, 22:25

[quote="krystianb"]NA 99% procesor wlutowany w płytę główną. Do tego wlutowany tylko 1 slot ram, można wymienić kość na 8GB.
I jeszcze od razu odpowiedź na dodatkowe pytanie, grafiki też nie da się wymienić.[/quote

a jaki RAM kupić bo chcę kupić 8GB ddr3.
Bo ten laptop kupiłem z myślą o graniu w gry ale mój laptop zawiódł mnie jeśli chodzi o wydajność w grach i nie wiem czy jest mi opłacalna wymiana RAMU na 8 GB czy kupno lepszego laptopa lub zbudowanie stacjonarnego komputera tylko że jest jeden minus laptopa można wziąć go gdzie się chce a stacjonarnego komputera nie.

ja.michal
Przyjaciel forum

Post autor: ja.michal » ndz, 1 paź 2017, 18:09

kamil12-01, droższa opcja kupić laptopa specjalnie do gier, tańsza złożyć desktopa. Inna opcja to MiniPC do gier jak np. ZOTAC ZBOX, GIGABYTE BRIX. Łatwe do przenoszenia, ale trzeba dorwać się do jakiegoś ekranu z HDMI, a i cena, szczególe Zotaca właściwie jak laptopa (nie wiem czy w laptopach są karty GTX 980).

W zasadzie najtańsza opcja to desktop. Zawsze można powoli modernizować.

Zadaj sobie pytanie czy faktycznie tak nosisz laptopa i grasz gdzieś poza domem. Ze swojej strony mogę tylko podzielić się przemyśleniami, że poza domem generalnie nie ma specjalnie warunków i czasu do grania. Lepiej podzielić sprzęt na rozrywkę i pracę (ewentualnie praca z rozrywką w postaci jakichś VoD). W teren jakiś laptop 13" bo jest lekki, a w domu desktop do grania, a jeszcze lepiej MiniPC podpięty do TV. To tylko moje zdanie. ;)

Awatar użytkownika
joujoujou
Zasłużony użytkownik
Laptop: y dwa + netbook.
Kontakt:

Post autor: joujoujou » pn, 2 paź 2017, 00:54

ja.michal pisze: jeszcze lepiej MiniPC podpięty do TV
Albo konsola. :P

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Post autor: krystianb » pn, 2 paź 2017, 19:35

kamil12-01 pisze:Bo ten laptop kupiłem z myślą o graniu w gry
kamil12-01 pisze:Bo ten laptop kupiłem z myślą o graniu w gry
To kiepska była ta myśl. Grafika zintegrowana z procesorem, bez własnej pamięci, to się nie mogło udać. Niestety za laptopa z poważną grafiką trzeba swoje zapłacić. Tak samo najtańsze nvidie też nie będą sobie w nowych grach radzić.
kamil12-01 pisze:a jaki RAM kupić bo chcę kupić 8GB ddr3.
Z takimi samymi parametrami jak jest (nie licząc pojemności), ale w grach to prawie nic nie da.

ja.michal
Przyjaciel forum

Post autor: ja.michal » pn, 2 paź 2017, 21:39

joujoujou pisze: Albo konsola. :P
Wiesz, żeby grać we wszystkie dobre tytuły trzeba mieć chyba wszystkie konsole (Sony, MS, Nintendo, Nvidia) i komputer na Windowsie. ;) Chyba najprościej jednak coś na Windowsie.
Ostatnio zmieniony pn, 2 paź 2017, 21:40 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ