Ekran i poruszający się punkcik

Poradniki ułatwiające samodzielną naprawę laptopa. Tu dowiesz się jak krok po kroku rozkręcić i złożyć notebooka oraz jak samodzielnie zdiagnozować usterkę laptopa.
Polecamy na początek: Konserwacja układu chłodzenia laptopa, Jak zdiagnozować usterkę w notebooku? Uruchamianie i diagnozowanie komputera za pomocą LinuxLiveCD, Wymiana podzespołów w Samsung N150.

Moderator: Moderator

Urban
Laptop: lenovo G580

Ekran i poruszający się punkcik

Post autor: Urban » czw, 3 sie 2017, 08:33

Witam
mam nietypową sytuację /a może i nie/ z ekranem w swoim laptopie .
Kilka dni temu zauważyłem na matrycy ekranu niewielki podłużny punkt po próbie czyszczenia okazało się że jest to od środka więc pomyślałem uszkodzony ekran .
Dzisiaj pokazał się następny więc szmatka i jazda z czyszczeniem polerowaniem itp - ale okazało się ,że toto się rusza i ucieka brakowało jeszcze tylko aby zaczęło piszczeć bo o gryzienie się nie bałem wszak za szybą jest .
Jest to koloru jasno szarego ale jak naciskam od tyłu to zamienia się wówczas na kolor czarny i przestaje się ruszać .
Czy można jakoś tak rozebrać aby to usunąć ?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie które pomogą mi się tego pozbyć .

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Ekran i poruszający się punkcik

Post autor: krystianb » czw, 3 sie 2017, 17:49

Jeśli jeszcze żyje to zamknąć ekran i zostawić przy świetle może wyjdzie, ewentualnie zdjąć zewnętrzną ramkę ekranu, i przykryć matrycę tak żeby światło wpadało tylko bokiem.
Jeśli jest już martwe to zostaje rozbiórka matrycy, ale marne są szanse, że nie nazbiera się jeszcze więcej innych zanieczyszczeń i będzie jeszcze gorzej.

Awatar użytkownika
rzbiq

Post autor: rzbiq » czw, 3 sie 2017, 22:03

To się nazywa wciórnastek
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wciornastki" onclick="window.open(this.href);return false;
Zazwyczaj zdycha w ciągu kilku dni. Tylko czasem tak pechowo, że zdycha przylgnięty do ekranu. Trzeba wtedy pukać w ekran, żeby spadł gdzieś na dół poza pole widzenia.

Urban
Laptop: lenovo G580

Post autor: Urban » pt, 4 sie 2017, 08:02

Dziękuję za informacje teraz wiem z kim mam sposobność dzielenia się moim laptopem . Wprawdzie nie lubię gdy ktoś bez mojej zgody z niego korzysta ,ale co mi tam niech się dokształcają wszak też kiedyś pełzaliśmy ale natura dała nam szansę , niech i one skorzystają z okazji aby ewoluować .
Ps . Temat uważam za zamknięty .

ODPOWIEDZ