Brak komunikacji na wejściu USB

Poradniki ułatwiające samodzielną naprawę laptopa. Tu dowiesz się jak krok po kroku rozkręcić i złożyć notebooka oraz jak samodzielnie zdiagnozować usterkę laptopa.
Polecamy na początek: Konserwacja układu chłodzenia laptopa, Jak zdiagnozować usterkę w notebooku? Uruchamianie i diagnozowanie komputera za pomocą LinuxLiveCD, Wymiana podzespołów w Samsung N150.

Moderator: Moderator

Hermogenes
Laptop: Pentagram 7.3

Brak komunikacji na wejściu USB

Post autor: Hermogenes » pt, 1 lip 2016, 23:28

Witam kolegów
Uwaliłem dzisiaj wejście w Tabletce Pentagram 7,3 pytanie;czy szyna data jest czymś zabezpieczona ? jakieś rezystory czy coś .
Może po kolei przerywał kabel OTG + zasilanie od strony wtyczki micro postanowiłem wymienić wtyczkę ,kabel ciach zarobiłem od nowa oczywiście standard czarny masa, czerwony plus 5 v,
biały i zielony data . Niestety człowiek który lutował kabel wcześniej miał chyba zeza lub skośne oczy , gdyż kabel był polutowany B+ czerw - czarny i zielony data ,a ja stary baran uwierzyłem w standardy i bez sprawdzenia wsadziłem do urządzenia :czytaj: .efekt ekran zaświecił na biało i zgasł .Ku mojemu zdziwieniu po odłączeniu felernego kabla tablet wstał i wszystko działa ładowanie ,podawanie napięcia oprócz komunikacji.Jutro pewnie będę go rozbierał jeśli jest on naprawialny .Pytanie czy ta szyna jest zabezpieczona od strony wejścia. Ktoś coś takiego naprawiał to może bym poprosił o jakieś wskazówki.
poz Hermogenes

Jestem po przeprawach okazało się że to nie jest takie proste otworzyć tą zabawkę 2 godziny odklejania tylnej obudowy i pupcia blada wszystko dalej też jest posklejane .Klej jest jakiś dziwny ciągnie się jak guma do żucia z jednej strony odklejony przywiera z drugiej. Rezygnacja na 99 % .

poz Hermogenes

ODPOWIEDZ