Mój ASUS rozładowywuje się w kilka minut

Poradniki ułatwiające samodzielną naprawę laptopa. Tu dowiesz się jak krok po kroku rozkręcić i złożyć notebooka oraz jak samodzielnie zdiagnozować usterkę laptopa.
Polecamy na początek: Konserwacja układu chłodzenia laptopa, Jak zdiagnozować usterkę w notebooku? Uruchamianie i diagnozowanie komputera za pomocą LinuxLiveCD, Wymiana podzespołów w Samsung N150.

Moderator: Moderator

takisobieinformatyk
Laptop: ASUS

Mój ASUS rozładowywuje się w kilka minut

Post autor: takisobieinformatyk » ndz, 26 cze 2016, 18:20

Mam kompa 2 lata. Od mniej więcej pół roku zdarza się że wyłącza się przy niskim stanie baterii (około 20 - 30 %) i kiedy go ładuję nie da się go naładować do pełna tylko zatrzymuje się na 92 % ZAWSZE, mimo że pisze mi że się nadal ładuje. Dzisiaj wyłączył mi się gdy miałem około 20 %. Podłączyłem go do ładowania i próbowałem włączyć, ale ten jakby rozładowywał się w kilka sekund i się wyłączył. Postanowiłem poczekać aż się naładuje. Po 30 minutach ładowania włączyłem go. Miał około 40 % i siadł w około minute. Powtarzałem to włączanie i czekanie aż się naładuje około 5 razy ale nawet się nie włączył. :(
Pomożecie?

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Mój ASUS rozładowywuje się w kilka minut

Post autor: krystianb » ndz, 26 cze 2016, 18:39

Rozumiem, że na zasilaczu też nie daje się włączyć. Ja bym jeszcze spróbował włączyć na samym zasilaczu z wyjętą baterią, ale bardzo możliwe, że oprócz baterii, która już od dawna się odzywała, teraz przyszedł czas na zasilacz.

takisobieinformatyk
Laptop: ASUS

Post autor: takisobieinformatyk » ndz, 26 cze 2016, 19:10

Mam taki problem że nawet nie wiem czy moge wyjąć baterie bo żeby to zrobić to musiałbym poodkręcać kilka śrubek żeby tylko sie dostać do baterii
:/

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Post autor: krystianb » ndz, 26 cze 2016, 22:02

Czyli lapek ma już baterię wbudowaną na stałe. To zmienia postać rzeczy. Taki wynalazek może nawet zdrowy bez baterii nie dać uruchomić.
Pozostaje sprawdzić na sprawnym kompatybilnym zasilaczu, chyba najłatwiej w jakimś sklepie. Kupując raczej od zamienników firmy krzak trzymał bym się z daleka, bo przebicie LV-HV może nie tylko usmażyć sprzęt ale i użytkownika.

Jeśli sprawny zasilacz nie pomoże to niestety uszkodzona będzie przetwornica na płycie głównej, porządny serwis powinien dać radę naprawić.

ODPOWIEDZ