Nie mogę otworzyć pokrywy dolnej Lenovo G510

Poradniki ułatwiające samodzielną naprawę laptopa. Tu dowiesz się jak krok po kroku rozkręcić i złożyć notebooka oraz jak samodzielnie zdiagnozować usterkę laptopa.
Polecamy na początek: Konserwacja układu chłodzenia laptopa, Jak zdiagnozować usterkę w notebooku? Uruchamianie i diagnozowanie komputera za pomocą LinuxLiveCD, Wymiana podzespołów w Samsung N150.

Moderator: Moderator

Addamek2
Laptop: lenovo G510

Nie mogę otworzyć pokrywy dolnej Lenovo G510

Post autor: Addamek2 » pn, 25 sty 2016, 05:58

Cześć. Mam dziwny problem i męczyłem się z nim 2 godziny. Zobaczyłem 2 filmy ludzi z takim samym laptopem jak ja którzy pokazywali jak je otworzyć jak w linku poniżej i zrobiłem to samo, wyciągnąłem baterię, były tam 2 śrubki z czego jedna ukryta pod naklejką lenovo. Odkręciłem jednak pokrywy nie da się odsunąć, próbowałem z całej siły a słaby nie jestem, próbowałem lekko podważyć i nic.

Bardzo mi zależy żeby przeczyścić laptopa z kurzu i wymienić pastę termoprzewodzącą ponieważ laptop zaczął strasznie ścinać w grach co kilkadziesiąt sekund, w serwisie też nie wiem czy to zrobią skoro nie da się otworzyć tej cholernej pokrywy?

Ma ktoś jakieś pomysły? Będę bardzo wdzięczny, problem jest z elementem jak w minucie 1:15 tego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=LRrqpG5Q-D0

marek1979
Laptop: ALL

Re: Nie mogę otworzyć pokrywy dolnej Lenovo G510

Post autor: marek1979 » pn, 25 sty 2016, 20:18

Należy użyć siły, prawdopodobnie obudowa jest sklejona brudem lub cieczą, może kiedyś coś się rozlało? W szczelinę obok górnych stopek wkładasz płaski śrubokręt raz z jednej a raz z drugiej strony i próbujesz go przekręcić żeby odsunąć pokrywę od krawędzi.

ODPOWIEDZ