Samsung NP-RF511-S06PL kilka pytań

Poradniki ułatwiające samodzielną naprawę laptopa. Tu dowiesz się jak krok po kroku rozkręcić i złożyć notebooka oraz jak samodzielnie zdiagnozować usterkę laptopa.
Polecamy na początek: Konserwacja układu chłodzenia laptopa, Jak zdiagnozować usterkę w notebooku? Uruchamianie i diagnozowanie komputera za pomocą LinuxLiveCD, Wymiana podzespołów w Samsung N150.

Moderator: Moderator

warex
Laptop: samsung rf511

Samsung NP-RF511-S06PL kilka pytań

Post autor: warex » czw, 24 gru 2015, 18:51

Witam nabyłem taki laptop :) Samsung NP-RF511-S06PL proc i5 6gb ramu,2gb grafika dysk 640gb,problem polegał na pękniętej ramce matrycy pękła bo obluzowały się zawiasy . Ramkę matrycy pokleiłem kropelką (może od lewej strony poxipolem jeszcze posmarować???) Laptop nigdy nie był rozkręcany kupa kurzu syfu na wiatraku jeden wielki gałgan smile.gif Temperatura 70C.Kupiłem gelid gc extreme pod procesorem znajduje się plastikowa jak by to powiedzieć folia,pianka czy coś takiego zakurzone i poprzyklejał się kurz do tego,wywalić to??? Zawiasy matrycy dokręciłem, dwie śrubki kompletnie rozkręcone było to przyczyną pęknięcia ramki.Mam małe pytanie odnośnie zawiasów jak otwieram laptop wsadzam palucha pomiędzy obudowę ,a matryce przy roztwieraniu lekki luz powinno tak być? Może posmarować zawiaski olejem od maszyny do szycia posiadam taki.Przy zawiasie znajduje się nakrętka tak jak tu http://www.czescisamsung.pl/lewy_zawias ... ,5553.html" onclick="window.open(this.href);return false; dokręcić tą nakrętkę na kluczyk 4-5 czy to jakaś regulacja i nic nie kombinować ??? Może ktoś się orientuje ktoś to dokręcał???

Mam też problem z klawiaturą nie działa przycisk e i w
Czyli jest tak klawisz e gdy docisnę mocniej reaguje po ok. 1 min i wciska się 20 razy e,zdjąłem klawisz e oczywiście urwały się te płozy wciskam wykałaczką gumkę i chodzi idealnie.Z przyciskiem w już nie kombinowałem,wymieniać całą klawiaturę czy da się jeszcze to naprawić ?

Czy ta klawiatura będzie pasować do mojego modelu http://allegro.pl/klawiatura-samsung-rv ... 75239.html" onclick="window.open(this.href);return false;

IMG_1703_1_.JPG
IMG_1704_1_.JPG
Ostatnio zmieniony czw, 24 gru 2015, 18:52 przez warex, łącznie zmieniany 1 raz.

marek1979
Laptop: ALL

Re: Samsung NP-RF511-S06PL kilka pytań

Post autor: marek1979 » ndz, 3 sty 2016, 02:09

Zawiasy wykręć, poluzuj, wyczyść, nasmaruj i dokręć ale nie za mocno lepszy mały luz niż uszkodzona klapa. Odkręć chłodzenie usuń starą pastę na VGA oraz CPU i nałóż nową, nie żałuj.
Jeżeli uszkodzone są same mechanizmy przycisków to w zależności od usterki można je wymienić. Kupując nową zwróć uwagę na enter, funkcyjne oraz jak poprowadzona jest taśma matrycy.

ODPOWIEDZ