Prośba o recenzję i obszerny test kiano slimnote

Recenzje i testy laptopów, akcesoriów i oprogramowania. Najnowsze recenzje użytkowników forum jak też te znalezione w sieci.
Polecamy na początek: Recenzje notebooków napisane przez naszych użytkowników.

Moderator: Moderator

jakiano

Prośba o recenzję i obszerny test kiano slimnote

Post autor: jakiano » sob, 17 wrz 2016, 14:21

:cwaniak: witajcie, z racji tego że chyba praktycznie nikt tego nie kupuje, albo kupują tylko piszą słabe recenzje, zakładam ten temat
potrzebny mi jest odważny człowiek do testu

co już wiem;
-już wiem że do neta się spokojnie nadaje
-już wiem że bateria z operą w trybie oszczędzania oraz z trybem oszczędzania w windowsie i ekranem na 50% po 1 godzinie yt w HD zjada ok 15%
-wiem że jakość nie powala i na dysku jest ok 18gb wolnego miejsca

co będzie potrzebne do testu;
- dwa/trzy pendrive'y min 4gb jeden [chyba że jednak 2gb wystarczą lol]
-dysk zewnętrzny na backup
-przynajmniej tydzień czasu testowania

czego oczekuje od przebiegu testu;
-zrobienie backupa na dysk zewnętrzny przy pomocy windowsowego narzędzia
-zrobienie backupa na dysk zewnętrzny przy użyciu AOMEI [możliwie pro, chociaż podstawa też da radę chyba]
-'instalacja' na jednym penie programu od AOMEI do odpalenia backupu podczas boota
-instalacja ubuntu MATE na drugim penie [zdaje się laptop ma procek x64 więc....]
-instalacja dedykowanego windowsa na trzecim penie [chyba że z biosa da się odpalić dysk ratunkowy by przywrócić backup utworzony windowsowym narzędziem?]

-po wykonaniu backupu instalujemy ubuntu mate na czysto i używamy go jako domyślny system z operą i oszczędzaniem baterii [w tym możliwie systemowym]
-weryfikujemy czy możliwie wszystko działa sprawnie [oraz testujemy czas pracy na baterii, ile wytrzyma non stop neta]
-po teście formatujemy dysk i robimy test przywracania obydwoma narzędziami

jeśli mam rację to będziemy mieć świetnego taniego notebooka do podstawowych prac i ponoć ubuntu mate jest dystrybucją przygotowaną do pracy na baterii bardziej niż windows

opcjonalnie można spróbować zainstalować aktualizację rocznicową i wykonać test pracy na baterii z nowym edge oraz z operą

mam nadzieję że wątek się przyjmie i nie zostanie wyśmiany :(

przepraszam za jakość postu ale jestem otępiały po paracetamolu
Ostatnio zmieniony sob, 17 wrz 2016, 14:35 przez jakiano, łącznie zmieniany 5 razy.

ODPOWIEDZ