Packard Bell Easy Note LE69KB

Recenzje i testy laptopów, akcesoriów i oprogramowania. Najnowsze recenzje użytkowników forum jak też te znalezione w sieci.
Polecamy na początek: Recenzje notebooków napisane przez naszych użytkowników.

Moderator: Moderator

sql_

Packard Bell Easy Note LE69KB

Post autor: sql_ » pt, 17 paź 2014, 09:26

Cześć i czołem.
Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami na temat sprzętu firmy Packard Bell.

Dane techniczne:
Producent: Packard Bell
model:PackardBell EasyNote ENLE69KB-23804G50Mnsk
przekątna ekran LCD:17.3 cali
nominalna rozdzielczość LCD: 1600 x 900 pikseli
typ ekranu: błyszczący (glare)
procesor: AMD E E2-3800 (1.3 GHz, 2 MB Cache)
ilość rdzeni:ilość rdzeni 4 szt.
wielkość pamięci: RAM 4 GB
typ zastosowanej pamięci RAM: DDR3 (1600 MHz)
pojemność dysku magnetycznego: 500 GB
napęd optyczny: DVD+/-RW DL
wyjścia karty graficznej wyjście HDMI wyjście D-Sub
zintegrowana karta graficzna AMD Radeon HD 8280
typ akumulatora 6-komorowy
pojemność akumulatora 4400 mAh
karta dźwiękowa stereo wejście mikrofonu
czytnik kart pamięci SD
komunikacja: WiFi IEEE 802.11b/g/n LAN 100 Mbps Bluetooth
interfejsy:2 x USB 1 x USB 3.0
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność: kamera 0.3 Mpix
szerokość 414.8 mm
głębokość 275 mm
wysokość 34.65 mm
waga 3.2 kg
materiał obudowy tworzywo sztuczne
kolor obudowy czarno-srebrny
stylistyka pokrywy srebrna
kolor ramki wyświetlacza LCD czarny
kolor klawiatury czarny
kolor wokół klawiatury czarny

Laptop ten kupiłem dla osoby starszej, dlatego też chciałem żeby miał duży ekran, stąd 17 cali, oraz nie za wysoką rozdzielczość, wg mnie 1600x900 jest tutaj idealne. Maszyna będzie służyła do: szeroko rozumianego korzystania z Internetu (skype, www) oraz do prostych gier, czy to online czy też tych dostarczonych razem z windows, taka maszyna do pisania. Za sprzęt ten zapłaciłem 1249 zł/brutto, w jednym z ogólnopolskich salonów, przy czym dziś, czyli trzy dni od zakupu, kosztuje w promocji tylko! 1149 zł ! krótko mówiąc straciłem stówę :cry: Sprzęt bez systemu Windows, gdyż ten mam za darmo z MSDN'a. Zainstalowałem na nim Windowsa 7 w wersji professional. A teraz do rzeczy, jak się na nim pracuje i jak wygląda ?

Wygląd:
Pokrywa srebrna, wg mnie ładna, ale delikatnie się palcuje.
Obrazek
W środku: wg mnie całkiem znośnie, wokół klawiatury niepalcujący się chropowaty plastik, ale niestety poniżej obudowa już świecąca i bardzo szybko ulega zjawisku "natłuszczania", odbijania się dłoni, palców itp, ale za to ładny wzorek (to dla Pań).
Obrazek

Obrazek

Klawiatura:
Jak na ten przedział cenowy, powiem że klawiatura dobra. Widać że do najlepszych klawiatur trochę jej brakuje, ale przyjemnie się na niej pisze, a to jest chyba najważniejsze.

Touchpad:
Jestem tutaj mile zaskoczony, wg mnie bardzo fajny, przyjemnie się po nim mizia ;-). Miałem w ręku Lenovo X1 Carbon, gdzie wg. mnie touchpad działa kiepsko (przyciski) i w porównaniu do tego Lenovo, PackardBell wypada świetnie. Touchpad ten posiada przyciski wydzielone, czyli mamy płytkę po której jeździmy, oraz przyciski na które naciskamy.

Matryca
Do wybitnych osiągnięć techniki matryca ta nie należy. Kolory są troszeczkę blade, ale oczu nie męczy.

Bateria:
Zrobiłem taki mały test baterii. Przy włączonym filmie fullHD, dwie zakładki w firefoxie, w których to odtwarzane były filmy z YT, laptop wytrzymał 3h15min; do końca baterii pozostało jeszcze 8%. W tym czasie, obciążenie procesora oscylowało w granicach 65-90%.

Kultura pracy:
Podczas oglądania wymagających www (flashe itp): laptop działał cicho ! Jestem zaskoczony, byłem przekonany że laptop z AMD w tej kwestii będzie działał jak piekarnik, a tu taka miła niespodzianka.

Głośniki:
No nie jest to 5.1 i nie są, tak jak matryca cudem inżynierii, ale film można oglądnąć.

Wydajność:
Czyli jedna z najważniejszych rzeczy. Pomimo że to AMD, pomimo że to E2-3800 to o dziwo działa i to całkiem-całkiem. Film Full-HD odtwarzany z pendrive, w gnieździe USB 3.0, działał bez zająknięcia. Podczas oglądania tegoż filmu (aplikacja VLC), procesor pracował pod obciążeniem 40-55% i nadal laptop był "zimny", wentylatora nie słyszałem. Przeglądanie stron WWW, miałem otwartych 8 zakładek, strony te były napakowane flashem, skaczącymi królikami i innymi wodotryskami i sprzęt nadal działał.

Podsumowanie:
Czas na małe podsumowanie tego potworka ;-)
Plusy: matryca 17 cali
całkiem niezła wydajność
duży dysk
gniazdo HDMI + VGA
USB 3.0
czytnik kart
Minusy:
palcująca się obudowa (ale to mają nawet inne o wiele droższe modele)
przeciętna matryca
przeciętna jakość dźwięku
świecąca sie matryca

Co do wydajności: oczywiście na tym sprzęcie nie zagramy w Crisisa, ani też w jakieś super nowe produkcje, ale jeśli ktoś poszukuje maszyny do pisania i przeglądania Internetu jak najbardziej polecam, wg mnie nie będzie zawiedziony, w szczególności cena powinna go przekonać. I teraz pytanie, czy kupiłbym go znowu ? odpowiedź brzmi: Tak.

Pozdrawiam,

Art

P.S. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania proszę się nie wstydzić ;-)

ODPOWIEDZ