Lenovo y50-70 wysokie temperatury w spoczynku.

Recenzje i testy laptopów, akcesoriów i oprogramowania. Najnowsze recenzje użytkowników forum jak też te znalezione w sieci.
Polecamy na początek: Recenzje notebooków napisane przez naszych użytkowników.

Moderator: Moderator

blackdoom
Laptop: Asus
Kontakt:

Lenovo y50-70 wysokie temperatury w spoczynku.

Post autor: blackdoom » sob, 20 sty 2018, 06:49

Witam. Kilka dni temu kupiłem używanego Lenovo y50-70 z i7 oraz GTX 860m. Od samego początku wydawało mi się że podczas spoczynku czy przeglądania internetu jest za ciepły. Temperatury procesora były w granicy 60-62 stopni. Podczas grania spokojnie przekraczały 80 stopni. Wiec zaopatrzyłem się w pastę Thermal Grizzly Kryonaut i sprężone powietrze. Po wyczyszczeniu i zmianie pasty temperatury spadły do około 55 w spoczynku i 75 podczas grania. Dodam że temperatury na karcie graficznej są bardzo ok. Max 70 stopni. Z ważnych informacji mogę dodać że procesor w spoczynku nie jest obciążony przez jakieś dziwne procesy itp a sam laptop stoi na podkładce od coler mastera. Temperatury sprawdzałem HWmonitor i dla potwierdzenia OCCT. O ile temperatury podczas grania są satysfakcjonujące to martwią mnie temperatury w spoczynku. I teraz pytanie czy to normalne? I co może na taką temperaturę wpływać?

Edit: gra w której sprawdzałem temperatury to watch dogs (ustawienia ultra 1080p)

ODPOWIEDZ