Lenovo Yoga500 Zawiesza się z czarnym ekranem

Problemy ze sterownikami - driverami w laptopach, notebookach. Dobór i odszukanie najlepszych driverów.
Polecamy na początek: Jak znaleźć sterowniki pod system Windows dla notebooka?

Moderator: Moderator

Awatar użytkownika
zetiks

Lenovo Yoga500 Zawiesza się z czarnym ekranem

Post autor: zetiks » wt, 22 mar 2016, 08:39

Witam, nie wiem czy odpowiedni dział, jezeli nie to proszę o przeniesienie.

Mam następujący problem z powyższym notebookiem.
Otóż sprzęt jest nowy, ma jakieś 3 miesiące. Ale był bardzo rzadko używany. Podczas pracy po prostu robi się czarny ekran, jest ciągle podświetlany ale obraz znika. Podświetlanie klawiatury nadal działa ale nie reaguje na żadne bodźce zewnętrzne typu "numlock" itp. Dopiero wyłączenie go "na siłę" pomaga. Mogę zmienić np. podświetlanie klawiatury czy wyłączyć ekran za pomocą f9, ale nic więcej. Problem wystepuje losowo czasem dosłownie raz za razem, czasem przez kilka dni jest spokój. Dodatkowo wydaje mi się, że dość "dziwnie" chodzi wentylator, po prostu załącza się w momencie np uruchamiania przeglądarki tak jakby nie wiadomo ile to wymagało chłodzenia po czym zaraz nagle milknie. Nie wiem czy tak ma być ale miałem już kilka notebooków i żaden tak się nie zachowywał. Dodatkowo:
- jest przy tym zimny, na pewno się nie przegrzewa,
- czasem "odwali" tak po 15min bezczynności i wyświetlania pustego pulpitu,
- robiłem godzinny stresstest procesora i GPU Furmarkiem i wtedy problem nie wystąpił,
- Robiłem format i "czystą" instalację Windows 10,
- wydaje mi się, że po formacie z dnia na dzień problem występuje coraz częściej.
- Był wysłany do serwisu, gdzie stwierdzono, że "sprzęt działa zgodnie ze specyfikacją producenta" i nic nie zrobili.

Nowego BIOSU na stronie lenovo nie mogę znaleźć, może problem ze sterownikami? Może jakąś diagnostykę? Na prawdę nie mam już siły, proszę pomóżcie bo lapek potrzebny do pracy... Z góry dzięki

Daro32
#BAN#

Re: Lenovo Yoga500 Zawiesza się z czarnym ekranem

Post autor: Daro32 » wt, 12 kwie 2016, 16:18

Jaki to jest model?

Awatar użytkownika
zetiks

Re: Lenovo Yoga500 Zawiesza się z czarnym ekranem

Post autor: zetiks » ndz, 24 kwie 2016, 18:06

Odpisuję dopiero teraz bo nie zauważyłem odpowiedzi na post :-)
Model to Lenovo Yoga 500-15 ISK.
Problem połowicznie udało się rozwiązać. Najpierw stoczyłem niepotrzebne walki ze sterownikiem grafiki zintegrowanej, pomagało na jakieś dwa dni, więc to był zły trop :-| Problemem okazała się grafika dedykowana (!!!) o dziwo po deinstalacji geforce experience, sterowników, oraz wszystkiego co tylko znalazłem od nvidii, a przede wszystkim wyłączenie grafiki dedykowanej w menadżerze urządzeń rozwiazało problem. Na razie dwa tygodnie jest spokoj. Oczywiscie nie mam teraz zewnetrzej grafiki ale w zasadzie i tak jej nie potrzebuję.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ