Karta Graficzna i sterownik

Problemy ze sterownikami - driverami w laptopach, notebookach. Dobór i odszukanie najlepszych driverów.
Polecamy na początek: Jak znaleźć sterowniki pod system Windows dla notebooka?

Moderator: Moderator

Jaco21
Laptop: Asus x553m

Karta Graficzna i sterownik

Post autor: Jaco21 » pn, 16 lis 2015, 13:28

Witam chciałbym przedstawić pewną sprawę której nie mogę rozwiązać i może ktoś bardziej doświadczony mi pomoże. Mianowicie posiadam laptopa Marki Asus Model x553m
8gb ramu karta graficzna od intela intel(R) HD Graphics wind 8.1 64bit zakupiony w lutym tego roku. Po przywróceniu go do ustawień fabrycznych czyli "format" instalacji wszystkich potrzebnych sterowników osobno instaluję do karty graficznej z głównej strony intela. Dzieje się coś dziwnego mianowicie skaczą jakieś kratki obraz się psuje nie można nic zrobić czy się włączy internet czy po samym pulpicie jeździ. Wykluczyłem już uszkodzenie matrycy bądź taśm gdyż winna jest karta graficzna. Wyłączyłem karte działała na jakiejś tam z płyty głównej i nie wyskakuje ani jedna kratka wszystko śmiga jak należy tylko wiadomo to nie już to samo widać zacinanie się przy przejściach internet przycina itp ale nie pojawiają się kratki ani obraz nie miga więc to nie matryca. Dodam, że gdy ten obraz skacze to po chwili wyskakuje błąd prawy dolny róg że sterownik intel (R) Hd Grapchics przestał działać ale odzyskał sprawność i wtedy kratki nie migają ale tylko przez chwile gdy się zacznie coś robić znowu zaczyna wszystko skakać. Ja wnioskuję że uszkodzona jest chyba karta graficzna jeżeli nie działa na najnowszych sterownikach to coś z nią nie tak ale mogę się mylić może złe sterowniki wgrywam ale zaznaczę że ściągam te które wytycza mi intel driver. Załączę krótki materiał przedstawiający daną usterkę i przedstawi jak to miga. Skakanie obrazu na tym filmiku i tak jest małe bo jest na starszym sterowniku w wersji 10 a najnowsza to 15 lecz tam to już jest makabra i nie nagrywałem tego na tamtym sterowniku.
Może ktoś wie co się dzieje lub co mam z tym zrobić? Prosił bym o jakąkolwiek pomoc lub wskazówki za wszystkie z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam Jacek :)

http://www18.zippyshare.com/v/c1ldtgYS/file.html" onclick="window.open(this.href);return false;

marek1979
Laptop: ALL

Re: Karta Graficzna i sterownik

Post autor: marek1979 » pn, 16 lis 2015, 20:21

Instalowałeś system czy robiłeś recovery? Jeżeli masz komunikat Intel HD przestała działać to prawdopodobnie uszkodzona jest VGA zintegrowana z CPU. Zgłoś reklamację.

Jaco21
Laptop: Asus x553m

Re: Karta Graficzna i sterownik

Post autor: Jaco21 » śr, 18 lis 2015, 12:45

Recovery , poprzez przywracanie do ustawień fabrycznych

ODPOWIEDZ