Asus x570zd sterowniki dźwięku

Problemy ze sterownikami - driverami w laptopach, notebookach. Dobór i odszukanie najlepszych driverów.
Polecamy na początek: Jak znaleźć sterowniki pod system Windows dla notebooka?

Moderator: Moderator

asus570zd

Asus x570zd sterowniki dźwięku

Post autor: asus570zd » wt, 23 kwie 2019, 12:28

Witam. Jestem całkiem świeżym użytkownikiem. Mam problem. Jestem informatykiem ale to mnie przerosło. Zawsze miałem Asusy i kupiłem Asusa tym razem. Model x570zd z Ryzen 5 2500u Geforcem gtx1050 i 8gm ram. Mam problem ze sterownikami dźwięku. Na poprzednim miałem Realteka z Intel High Definition audio. Wszystko działało razem z Dolby Atmos i Windows Sonic dla słuchawek. W nowym laptopie mam zainstalowany jakiś Synaptic Smart Audio. Nie działa mi opcja ani Dolby ani Windows Sonic. Po klilnienku prawym na ikonę głośnika mam UNKOWN w wyborze.
Czy mam możliwość zmiany sterownika na Intelowski? W każdej specyfikacji mam informacje, że karta dźwięku jest wspierana właśnie przez Intel High Definition Audio. Po przywróceniu sterowników mam teraz w menadzerze " sterownik audio zgodny z High Definition" bez Synaptic i bez Intel. Głos jest płaski i cichy. Rozkładam rece po 2 dniach kombinowania.
Po instalacjach sterów od Intela nawet ich nie widzi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
krystianb
Moderator
Kontakt:

Re: Asus x570zd sterowniki dźwięku

Post autor: krystianb » wt, 23 kwie 2019, 20:33

Nie wiem jakim cudem chcesz, żeby na laptopie z amd działał sterownik intela :gwiazdki: W jakich specyfikacjach miałeś intel HDA? W oficjalniej na stronie asusa nie ma. Jak w sklepowej była to możesz oddać z tytułu niezgodności z umowa.

Dolby atmos to może działać tylko po wyjściu cyfrowym, na analogu 2 kanałowym nie ma jak.

A co do sonic to w specyfikacji masz "ASUS SonicMaster Technology"
Zainstlaować
1: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/nb/D ... 668958.zip
2: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/nb/A ... 181210.zip

asus570zd

Post autor: asus570zd » wt, 23 kwie 2019, 20:40

To czemu Dolby Atmos na starym Asusie k75vj śmigła aż miło razem z Windows Sonic A tutaj totalny golas. Teraz się powalilo całkiem z tymi sterownikami. Jak odebrałem tego Asusa że sklepu to był zainstalowany Synaptic Smart HD czy jakoś tak. Korektor dźwięku to był pożal się Boże (muzyka,film,gra,nagrywanie,mowa)
Zainstalowałem Asusowskie Smart Audio 2 i w tedy korektor dźwięku już był lepszy, ale Dolby Atmos dalej nie działał ani Windows Sonic dla Słuchawek. Na Starym Asusie dźwięk na słuchawkach był aksamitny i przestrzenny. Tutaj pusty i dudniący.

asus570zd

Post autor: asus570zd » śr, 24 kwie 2019, 13:33

Dobra. Sterowniki od Ciebie nie pomogły. Zrobiłem skan w poszukiwaniu zmian w sprzęcie i później aktualizacja sterownika. Ciul wie co pomogło ale nagle zadziałało. Problem z dźwiękiem przestrzennym rozwiązało przyłączenie suwaka w ustawieniach dźwięku w Windowsie na STEREO. Masakra jak <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>. Najlepsze jest to, że sterowniki były i wszystko git ale nie było dźwięku :O wtf. Zrobiłem naprawę systemu poprzez CMD i chyba to było rozwiązaniem. Weszła też aktualizacja Windowsa, zupełnie nowe opcje bezsensowne i to też poprawiło. Nadal występuje rodzajowy sterownik audio ale mam to już w 4literach.

asus570zd

Post autor: asus570zd » śr, 11 wrz 2019, 12:21

Witam po dłuższym czasie, mam zapytanie dotyczące sterowników. Mam w laptopie procesor od AMD Ryzena 5, na stronie Asusa ze sterownikami pojawił się taki sterownik:
Version V6.0.1.8564
2019/05/23
122.06 MBytes
Realtek Audio Driver

Jak wiadomo, ten sterownik działać nie będzie, bo mam na laptopie i muszę mieć sterowniki Synaptic Smart Audio.
Dlaczego więc producent Asusa dodał nowy sterownik Intelowski, a nie ma sterowników od Synaptic?

ODPOWIEDZ