Forum-laptopy.info.pl

Niezależne forum miłośników komputerów przenośnych (laptopy, notebooki, tablety, netbooki)
Teraz jest Pt, 25 lip 2014, 21:56

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
  Post Napisane: N, 15 sty 2012, 13:39

Administrator

Laptop: Thinkpad T61p, 1215b

Windows 7Firefox
Z różnych względów musiałem zamienić 15,4’’ laptopa na coś mniejszego, wybór padł na nieco mniej wydajnego, ale dużo bardziej poręcznego subnotebooka (dalej, umownie nazywany będzie netbookiem ;) ) Asus Eee PC 1215B. Kupiłem go na początku grudnia zeszłego roku, kosztował wtedy 1369zł, teraz można go kupić za około 1600zł. Powiecie, że kryzys? Eee nie, po prostu znikał z półek szybciej, niż zamawiali nowe. I nie ma się co dziwić, jest to naprawdę fajny sprzęt w tej cenie.

Karton w który zapakowany był netbook to zwykły tekturowy „Eco Box”.
W środku poza netbookiem, baterią i zasilaczem znalazłem kartę gwarancyjną, instrukcję obsługi i płytkę CD ze sterownikami (Windows 7 x86 i x64-bity) i potrzebnym, do wykorzystania wszystkich funkcji netbooka oprogramowaniem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że netbook nie posiada napędu optycznego. Ale przecież każdy z nas, zawsze ma pod ręką co najmniej jeden dodatkowy komputer z napędem, więc nie ma co narzekać.

Specyfikacja urządzenia:
Model: Asus Eee PC 1215B-BLK098W
Procesor: AMD DualCore E-450 (1.65 GHz, 1 MB cache)
Pamięć RAM: 4GB (DDR3 1066 MHz, maksymalnie. 8 GB)
Dysk twardy: 500 GB SATA 5400 rpm
Typ ekranu: Błyszczący, LED
Przekątna ekranu 12.1"
Rozdzielczość: 1366 x 768
Karta graficzna: AMD Radeon HD 6320
Bateria: Litowo-jonowa, 6-komorowa, 5200 mAh
Karta sieciowa Ethernet: 10/100 Mbps
Karta sieciowa Wireless: 802.11 b/g/n
Kamera internetowa: 0.3 MP
Porty wejścia / wyjścia:
Bluetooth 3.0
Czytnik kart pamięci 4 w 1
HDMI
RJ-45 (LAN)
USB 3.0 (x1)
VGA
Mikrofon
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe
USB 2.0 (x2)
Wysokość 38 mm
Szerokość 296 mm
Głębokość 203 mm
Waga 1.45 kg (z baterią)

Obrazek
Menedżer urządzeń

Rozmieszczenie złączy:
Lewa strona:

Obrazek
gniazdo zasilania, VGA, HDMI, USB 2.0, czytnik kart pamięci

Prawa strona:

Obrazek
gniazda audio, USB 2.0, USB 3.0, LAN, blokada Kensington

Obudowa – Standardowo już w netbookach Asusa – Seashell. Zaokrąglone narożniki, grubszy tył laptopa i cieńszy z przodu. 1215b występuje w kilku wersjach kolorystycznych, niektóre są matowe i te zdecydowanie łatwiej utrzymać w czystości. I tak na przykład, na czerwonej obudowie nie widać śladów po paluchach. Na szarej już gorzej, ale jeszcze do przyjęcia. (Nawiasem mówiąc wersja szara z daleka wygląda na aluminiową – z bliska jednak widać, że to nie najlepszej jakości plastik). Ja wybrałem wersję czarną – błyszczącą. Jak łatwo się domyślić, każdy kontakt palca z obudową zostawia odcisk linii papilarnych, które dosyć ciężko zetrzeć.

ObrazekObrazekObrazek

Na spodzie laptopa jest tylko jedna klapka, pod którą kryje się pamięć RAM. (Śrubka zakryta jest zaślepką i jest to jedyna widoczna śrubka. Reszta znajduje się pod klapką z pamięcią, oraz pod baterią.) Żeby wymienić dysk twardy, trzeba się trochę nagimnastykować, ale o tym napiszę więcej podczas wymiany dysku na SSD.

Obrazek

Ogólnie materiały dobrze spasowane, nic nie skrzypi, nie trzeszczy, nie ugina się. Krótko mówiąc solidna konstrukcja.

Klawiatura – Prezentuje się bardzo ładnie. Białe litery na czarnym tle. Dodatkowo na niebiesko oznaczono klawisze funkcyjne. Z racji tego, że jest to netbook 12’’, klawisze są w miarę duże, więc nie powinno być problemów z przyzwyczajeniem się do pisania. Lewy Ctrl jest pierwszym klawiszem z lewej strony, co po przesiadce z ThinkPada jest trochę niewygodne. (Zamienione Ctrl i Fn). Nad klawiaturą, poza przyciskiem Power (z prawej strony), mamy do dyspozycji dwa klawisze dodatkowe (z lewej strony), odpowiedzialne za pracę karty bezprzewodowej,

ObrazekObrazekObrazekObrazek

oraz dostęp do systemu, który Asus udostępnia z tym modelem netbooka – jeśli użyjemy klawisza przed uruchomieniem laptopa – natomiast podczas pracy systemu przypisany jest on do programu Super Hybrid Engine Utility.
Pod klawiaturą, w lewym dolnym narożniku laptopa znajdziemy diody sygnalizujące prace poszczególnych komponentów.

Obrazek
Zasilanie, bateria, HDD, wifi, CapsLock

Niestety klawiatura palcuje się tak samo jak cała obudowa.

Obrazek
Klawiatura + touchpad

Co ciekawe i co mnie bardzo cieszy, w moim 1215b nie ugina się klawiatura. Jest to zastanawiające, bowiem w 1215b w wersjach szarej i czarnej (na Atomie) klawiatura się ugina – i to całkiem mocno. W moim natomiast – zero uginania. Nie wiem czym jest to spowodowane, wydawałoby się, że w netbooku klawiatura będzie stabilna, bo nie ma w nim zbyt dużo wolnej przestrzeni (tym bardziej, że nie posiadają one napędów). Nie rozumiem tego, ale nie narzekam ;)

Touchpad – Zarówno powierzchnia gładzika jak i przyciski… także się palcują. Touchpad jest stosunkowo duży. Niektórym to przeszkadza, mnie wręcz przeciwnie. Przyciski zostały ukryte pod jednym długim przyciskiem, wciska się je dosyć ciężko, jednak nie tak jak w pierwszym netbooku Asusa 904HD. Touchpad bez problemu obsługuje gesty dwoma lub trzema palcami (powiększanie, obracanie, przewijanie).
W internecie można znaleźć informacje o wadliwych touchpadach w tych netbookach (1215n, 1215b) Objawia się to tym, że touchpad przestaje reagować na dotyk, kursor nie porusza się w ogóle, lub są podejmowane zupełnie inne akcje niż oczekiwane. Żonglowanie różnymi wersjami sterowników podobno nie pomaga. Jednak wertując Google znalazłem informację, że należy wyjąć palmrest i usunąć piankę spod touchpada – podobno to pomaga. Ja tego nie zamierzam robić ponieważ w moim netbooku na szczęście wszystko działa poprawnie. Używam sterownika Synaptics 15.3.14.0 (01 – 07 – 2011)

Matryca – Asus 1215b został wyposażony w 12,1’’ matryce LED, (oczywiście lusterko) pracującą z natywną rozdzielczością 1366x768. Zawsze powtarzam, że ta rozdzielczość to jakaś kpina, jednak na 12’’ netbooku nie razi mnie ona tak bardzo jak na 15,6’’ notebookach. Poza tym, w domu można podłączyć netbooka pod zewnętrzny monitor lub telewizor i pracować na rozdzielczości FullHD. Kąty widzenia nie są najlepsze. Dodatkowo LED tak jasno świecą, że niemożliwe dla mnie jest pracowanie na full jasności.

Kamera internetowa – 0.3 MP nie korzystam, dla mnie zbyteczny gadżet, więc nawet nie instalowałem oprogramowania.

Procesor i Karta graficznaAPU (Accelerated Processing Unit) jest to układ scalony, który łączy w sobie procesor i kartę graficzną. W tym wypadku jest to procesor firmy AMD E-450 oraz karta graficzna Radeon HD 6320. W innych modelach 1215b dostępne były:
CPU / GPU: AMD C-60 / Radeon HD 6290
CPU / GPU: AMD E-350 / Radeon HD 6310
Duet ten pozwoli nam na bezproblemowe oglądanie filmów w rozdzielczości FullHD.
Zaawansowane opcje karty graficzne, pracy procesora i wiele innych znajdziemy w programie AMD VISION Engine Control Center

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

RAM – 1215b dostepny był w bardzo wielu konfiguracjach, od 2GB – 8GB RAM. Mnie wystarczą 4GB pamięci operacyjnej. Są to moduły Hyundai 2x2GB DDR3 1333MHz.

Dysk twardy – Seagate Momentus 5400.6 ST9500325AS (500 GB, 8 MB, SATA II) Poza pojemnością nie ma chyba innych zalet. Tak to już jest, że jak ktoś posmakuje SSD, to każdy HDD będzie za wolny. W najbliższych dniach zamierzam wymienić ten dysk na SSD Intela. Zatem, oczekujcie opisu wymiany ;)
Zamiana dysku HDD na SSD - klik

HDMI – Pozwala nam na cyfrowe przesyłanie nieskompresowanego obrazu i dźwięku do zewnętrznego monitora / telewizora. Przydaje się, gdy chcemy popracować na wyższej rozdzielczości niż (tragiczne) 1366x768. Bez problemu możemy oglądać filmy w FullHD, jednak musimy przełączyć obraz tylko na projektor, jeśli wybierzemy opcję duplikuj, obraz będzie się klatkował.

Czytnik kart – Standardowy czytnik kart pamięci. Obsługuje karty MMC / SD / SDHC / SDXC. Dla mnie bezużyteczne.

USB 3.0 – W moim Asusie jest jeden port USB 3.0. Są wersje z dwoma, ale jako, że nie mam żadnego urządzenia pod USB 3.0 to mnie to niepotrzebne. A przyszłościowo – możę się przyda. Przypomnę, że przez USB 3.0 możemy przesyłać dane z prędkością 640 MB/s oraz, że jest kompatybilne wstecz.

USB Charge+ – Port USB, za pomocą którego możemy naładować np. telefon podczas gdy laptop jest wyłączony. Domyślnie ta opcja jest wyłączona. Trzeba ją włączyć w programie, który udostępnił Asus „USB Charge+”

Obrazek
Program USB Charge+

Jak widać na zdjęciu, mamy do ustawienia dwie opcje ładowania.
- Ładowanie urządzenia tylko wtedy, gdy laptop podłączony jest pod zasilanie sieciowe,
- Ładowanie na baterii lub zasilaczu
Nie muszę chyba nikogo przekonywać jak przydatna jest to funkcja.

Głośniki – W żadnym moim poprzednim laptopie (a kilka już ich było) nie miałem tak tragicznych głośników. Ja wiem, że to jest „tylko” netbook i nie ma się czego spodziewać po laptopowych głośnikach ale… tych w Asusie nie da się po prostu słuchać. Aktualnie mam podłączone jakieś małe głośniki Logitecha 2.1 i tak już zostanie. Pół biedy, gdybym nie musiał cały czas słuchać muzyki (uzależnienie) ale tak się nie da. Tragedia.

Bateria –Litowo-jonowa, 6-komorowa, 5200 mAh. Według producenta zapewnia ona prace do 8 godzin. Faktycznie, jeśli wyłączymy wifi, przyciemnimy ekran i wybierzemy tryb „Power Saving” Windows informuje o 8 godzinach pozostałych do pracy laptopa. Pracą baterii zarządza program Super Hybrid Engine Utility. I tu ciekawostka. Asus udostępnia wersję 2.19 tego programu, pracuje ona w trzech trybach:
- Power Saving (maksymalne oszczędzanie baterii)
- Auto High Performance (dynamiczne określanie wydajności, w zależności od potrzeb)
- High Performance (wysoka wydajność, przez cały czas)
W starszych netbookach Eee PC. Była dostępna jeszcze jedna opcja, mianowicie: Super Performance. W wersji 2.19 brak tej opcji, jednak jeśli zainstalujemy wersję 2.16 – będzie ona dostępna. Jak widać na poniższych zdjęciach, opcja ta niczym nie różni się od aktualnej High Performance.

Obrazek
Power Saving

Obrazek
Auto High Performance

Obrazek
High Performance

Obrazek
Super Performance

ObrazekObrazek

Zasilacz – Raczej mikroskopijnych rozmiarów. Prace zasilacza sygnalizuje niebieska dioda. Przewód jest bardzo długi (w żadnym dotąd laptopie takiego nie miałem) więc jestem z niego zadowolony. Output 19V 2.1A

Obrazek
Zasilacz

Asus Express Gate Cloud OS – (Tutaj muszę się przyznać, że od razu po zakupie laptopa usunąłem ten system i zainstalowałem Windows 7. (I tutaj uwaga, żeby zainstalować system Windows musimy się oczywiście posłużyć pamięcią USB. Menu wyboru bootowalnego urządzenia wywołamy klawiszem ESC) System Asusa zainstalowałem tylko i wyłącznie na potrzeby tej recenzji. System można pobrać z oficjalnej strony Asusa, z działu download. Ja posiadam wersję 2.7.55.298.)
1215b (wersja bez systemu Windows), sprzedawany jest z systemem Asus Express Gate Cloud. Jest to system bazujący na Linuksie. W zamyśle miał to być szybki system z dostępem do internetu, bez konieczności logowania się do Windowsa, jednak moim zdaniem coś nie wyszło. System co prawda uruchamia się dużo szybciej niż Windows, niestety szybkość działania tego systemu pozostawia wiele do życzenia. Z internetu także nie mogłem od razu skorzystać, najpierw musiałem skonfigurować sieć, co też mi trochę czasu zajęło.

W systemie znajdziemy kilka podstawowych aplikacji jak np.:
- Przeglądarkę internetową (Chrome 8 )
- Przeglądarki dokumentów tekstowych
- Przeglądarkę graficzną
- Odtwarzacz multimediów
- Kalendarz
- Różne małe gry (np. odpowiednik sapera)
- i inne mniej istotne, których nie warto wymieniać.

Możemy też oczywiście skonfigurować ten system, do wyboru mamy:
- Opcje wyświetlania obrazu (wygaszacz, wyłączenie obrazu)
- Opcje sieciowe (konfiguracja LAN, WLAN, WWAN, ustawienia proxy, itp)
- Ustawienia języka (Język systemu i język klawiatury – brak polskiego)
- Informacje o systemie
- Ustawienia kamery
- Dostosowanie kafelków (skrótów do stron, przeglądarki internetowej i przeglądarki graficznej nie można wyłączyć)
- Odinstalowanie aplikacji
- Aktualizacja

Na dole ekranu, po prawej stronie znajdziemy ikonki wyłączenia systemu, oraz przejścia do systemu Windows (o ile jest zainstalowany).
Podsumowując – nie podoba mi się ten system i nie zamierzam z niego korzystać.
Zdjęcia systemu sobie podaruje, system ciemny, matryca lustrzana – na zdjęciach nic nie widać. Ale możecie obejrzeć sobie wygląd tego systemu tutaj

Wydajność:
Nie oszukujmy się, nie jest to wydajna maszyna, ale też nie dla wydajności kupuje się netbooka. Jednak dla ciekawskich przygotowałem kilka testów.

Procesor:

Obrazek

Znalazłem program do zmiany taktowania CPU, nazywa się Brazos Tweaker Jeszcze się nim nie bawiłem. Poniżej screeny z programu:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Pobawiłem się trochę tym programem. Program jest przeznaczony do zmniejszania mocy procesora, celem oszczędzenia energii i czasu pracy na baterii, oraz zmniejszeniu wydzielanego się ciepła, także wentylatorki rzadziej by się włączały i mniej hałasowały. Program nie jest przeznaczony do podkręcania. Jednak spróbowałem i cpu-z faktycznie wykrywał zwiększony mnożnik, ale wzrost wydajności jest ledwo zauważalny. Dokładniejszy opis programu znajdziemy tutaj.

Karta graficzna:

ObrazekObrazek

Oczywiście nie jest to grafika przeznaczona do gier, ale jakby kogoś to interesowało to wynik z 3Dmark06 to: 1572

Dysk twardy:

HDD:

ObrazekObrazekObrazek

SSD:

ObrazekObrazekObrazek

Bateria:
Dokładne testy baterii dodam w późniejszym terminie. Póki co mogę napisać, że przy wyłączonym wifi, przyciemnionym ekranie i trybie „Power Saving” Netbook faktycznie może pracować te 8 godzin na baterii. Przy włączonym wifi i jasności ekranu prawie na max (max nie ustawiam, bo mnie oczy bolą…) Jest to około 5-5,5 godziny.
Obiecany screen z BatteryBar:

Obrazek

I kilka słów komentarza. Gdy ustawie wszystko na max wydajność BatteryBar pokazuje 3:46 (nie sprawdziłem niestety ile w rzeczywistości pracował, bo myślałem, że faktycznie tyle). Gdy ustawiłem wszystkie opcje na oszczędzanie energii, BatteryBar wskazał tak jak widać wyżej 6:19. Netbook działał od 17:20 do 1:00 nad ranem, więc jednak 7:40 wyciągnął. (Wydaje mi się, ze pod obciążeniem też pracował dłużej niż wskazane 3:46, jednak nie wiem o ile dłużej). Podsumowując - jestem bardzo zadowolony z czasu pracy na baterii.

Układ chłodzenia: Netbook nie grzeje się prawie wcale (bo i co miałoby się tu grzać), wylot powietrza jest z lewej strony, dmucha sobie spokojnie letnim powietrzem. Nie przeszkadza to w żaden sposób.

Obrazek

Podsumowanie:
Asus EeePC 1215B to dobry sprzęt za małe pieniądze. Może nie jest wydajny, ale przeglądać internet, słuchać muzyki i pracować w innych niezbyt zasobożernych programach można całkiem sprawnie. Netbook zaczyna się haczyć dopiero gdy uruchomimy kilkanaście zakładek w przeglądarce. Musiałem zmienić przeglądarkę Firefox 9.0 na Nightly 12.0a1 – jest dużo lepiej.
Dzięki APU można bez problemu odtwarzać filmy w jakości HD. A bateria pozwala na długi czas pracy bez zasilania sieciowego.
Jak już wspominałem wyżej, w bardzo niedalekiej przyszłości planuję zamontować w nim dysk SSD. Podzielę się oczywiście wrażeniami i wzrostem wydajności ;)
1215B to dobry kompromis pomiędzy wydajnymi laptopami i mało wydajnymi netbookami.

Plusy:
  • cena
  • solidna obudowa
  • HDMI
  • USB charge+
  • USB 3.0
  • długi czas pracy na baterii

Minusy:
  • tragiczne głośniki
  • HDD
  • błyszcząca matryca
  • palcująca się obudowa, klawiatura i touchpad

Edycja 21.01.2012
- Dodałem opis Asus Express Gate OS.
- Rozszerzyłem informacje o touchpadzie

Edycja 22.01.2012
- Aktualizacja wydajności baterii
- Aktualizacja opisu klawiatury

Edycja 23.01.2012
- Aktualizacja opisu "BrazosTweaker"
- Aktualizacja opisu Express Gate OS

Edycja 25.01.2012
- Aktualizacja opisu i wydajności dysku twardego

Edycja 26.01.2012
- Aktualizacja wydajności dysku twardego
- Poprawa zdjęć i zrzutów ekranowych

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 14:13

Zasłużony użytkownik

Laptop: ThinkPad R61i

Windows XPFirefox
Grzechu, super napisana recka :ok:

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 14:15

Administrator

Windows 7Firefox
Dzięki, ale chyba za dużo tych obrazków ;)

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 14:36

Zasłużony użytkownik

Laptop: ThinkPad R61i

Windows XPFirefox
Grzechu napisał(a):
Dzięki, ale chyba za dużo tych obrazków ;)

Przynajmniej nie będzie narzekań, że brak jakiś testów ;)

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 15:52

Moderator

Laptop: extensa 5620

Windows VistaChrome
Grzechu, widzę, że wena nadeszła :ok:
Elegancka recka, bardzo fajnie się czytało i wcale nie jest za dużo obrazków ;)

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 15:56

Administrator

Windows 7Firefox
Dzięki, pewno o czymś zapomniałem. Jak mi się przypomni to będę dopisywał niżej ;)

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 16:12

Administrator

Laptop: Asus K52 JB

Windows 7Opera
Grzechu, - super recenzja, dzięki :ok:
A obrazki zawsze fajnie urozmaicają recenzję :cwaniak:

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 16:19

Administrator

Windows 7Firefox
slodkit napisał(a):
Grzechu, - super recenzja, dzięki :ok:
Dzięki, cała przyjemność po mojej stronie ;)
slodkit napisał(a):
A obrazki zawsze fajnie urozmaicają recenzję :cwaniak:
Niby tak, ale one takie wielkie, a tekst taki malutki :hyhy: Screeny z wymiany dysku na SSD będą jeszcze lepsze :hyhy:

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 16:36

Zasłużony użytkownik

Laptop: MacBook Pro (Retina)

Windows 7Internet Explorer 9
Grzechu napisał(a):
ale chyba za dużo tych obrazków

Obrazków nigdy za wiele ;)
Grzechu napisał(a):
Screeny z wymiany dysku na SSD będą jeszcze lepsze

To na pewno :hyhy:

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 16:40

Zasłużony użytkownik

Laptop: Asus G750JW

Windows 7Firefox
@Grzechu
Bardzo dobra recka, tylko nie dało by się tych fotek podmienić na takie z naturalnym oświetleniem, bo przez ten flash to niewiele widać ;) .

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 16:47

Administrator

Windows 7Firefox
darecki, dzięki ;)
darecki napisał(a):
tylko nie dało by się tych fotek podmienić na takie z naturalnym oświetleniem, bo przez ten flash to niewiele widać ;) .
Niestety nie. Nie mam dobrego aparatu, bez lampy wychodzą szare plamy zamiast laptopa :/ Z 300MB zdjęc wybrałem te "najlepsze"...

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 18:56

Administrator

Laptop: HP EliteBook + tab

Windows 7Firefox
Tak, recka bardzo dobra i wiele testów
Jak dla mnie bardzo dobrze. :ok:

Jedynie co ja bym prosił to wynik BatteryBar (czas pracy 100%). ;)

--- Dodano: 15 sty 2012, o 17:58 ---

Grzechu napisał(a):
Niestety nie. Nie mam dobrego aparatu, bez lampy wychodzą szare plamy zamiast laptopa

Zatem musimy poczekać do wiosny/lata i na te fotki w słonecznym oświetleniu ;)

Pamiętaj PW to nie helpdesk.

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 19:02

Administrator

Windows 7Firefox
BliSki napisał(a):
Jedynie co ja bym prosił to wynik BatteryBar (czas pracy 100%). ;)
Dodam w późniejszym terminie :)

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 19:12

Zasłużony użytkownik

Laptop: MSI GT60 3k WQHD+

Windows 7Firefox
Znakomity opis. Na płytce touchpada to oczywiście refleks światła jedynie, nie wyślizgał się już tak, prawda?

Post Napisane: N, 15 sty 2012, 19:15

Administrator

Windows 7Firefox
Daniel-Martola napisał(a):
Na płytce touchpada to oczywiście refleks światła jedynie, nie wyślizgał się już tak, prawda?
hehe dokładnie. Jeszcze go nie zużyłem do tego stopnia ;) I tak przez większość czasu używam myszki.

Post Napisane: Wt, 17 sty 2012, 00:00

Windows 7Firefox
Ciekawy test, krótki i treściwy. :ok:
Co do touchpada to muszę przyznać, że mi już się "wyświecił", a sprzętu używam od kilku dni (czasami korzystam z myszki).
Pytanie do Ciebie Grzechu, jak masz ustawiony tryb zasilania w windowsie, w Super Hybrid Engine i w AMD Vision ?

Post Napisane: Wt, 17 sty 2012, 00:18

Administrator

Windows 7Firefox
playman napisał(a):
Pytanie do Ciebie Grzechu, jak masz ustawiony tryb zasilania w windowsie, w Super Hybrid Engine i w AMD Vision ?
Mam wszystko, wszędzie ustawione na max wydajność.

Post Napisane: Wt, 17 sty 2012, 15:32

Administrator

Laptop: Asus K52 JB

Windows 7Opera
BliSki napisał(a):
Jedynie co ja bym prosił to wynik BatteryBar (czas pracy 100%).

Grzechu napisał(a):
Dodam w późniejszym terminie

Dodam tylko, że aby wynik pomiaru był mniej więcej prawdziwy - to program ten musi przejść kilkakrotnie cykl pełnego rozładowania/ładowania [myślę, że tak 3 razy wystarczy] :cwaniak:

Post Napisane: Wt, 17 sty 2012, 22:22

Administrator

Laptop: HP EliteBook + tab

Windows 7Firefox
slodkit napisał(a):
odam tylko, że aby wynik pomiaru był mniej więcej prawdziwy - to program ten musi przejść kilkakrotnie cykl pełnego rozładowania/ładowania [myślę, że tak 3 razy wystarczy]

Oczywiście. :ok:

Pamiętaj PW to nie helpdesk.

Post Napisane: So, 21 sty 2012, 18:32

Administrator

Windows 7Firefox
Edytowałem trochę recenzję (lista zmian na samym dole). Mam nadzieję, że już jutro uda mi się wrzucić wynik z BatteryBar.

Post Napisane: N, 22 sty 2012, 10:50

Administrator

Windows 7Firefox
Kolejna aktualizacja.

Post Napisane: N, 22 sty 2012, 11:40

Przyjaciel forum

Laptop: DELL LATITUDE D630

Windows 7Firefox
Grzechu, fajna podłoga. :hyhy:

Miałem podobne cacko w domu ale nie zamienię swojego laptopa na takie cudo. Jak dla mnie za małe.

Recenzja :brawa:

Post Napisane: N, 22 sty 2012, 11:43

Administrator

Windows 7Firefox
Jaco napisał(a):
Grzechu, fajna podłoga. :hyhy:
Dziękuję :hyhy:
Jaco napisał(a):
Jak dla mnie za małe.
O to w tej całej zabawie chodzi ;)
Jaco napisał(a):
Recenzja :brawa:
:zdrowko:

Post Napisane: Pn, 23 sty 2012, 19:36

Administrator

Windows XPFirefox
Kolejna mała aktualizacja.

Post Napisane: Cz, 26 sty 2012, 15:36

Administrator

Windows 7Firefox
I chyba już ostatnia (póki co) aktualizacja.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]