Forum-laptopy.info.pl

Niezależne forum miłośników komputerów przenośnych (laptopy, notebooki, tablety, netbooki)
Teraz jest N, 20 kwi 2014, 05:10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
  Post Napisane: Pn, 9 sty 2012, 20:49

Laptop: Asus X53S

Windows 7Firefox
ASUS
X53S-SX311V

Obrazek

Obrazek

Wstęp

Witam dawno temu poprosiłem kolegów z tego forum o pomoc w wyborze notebooka, a w zamian miałem opisać swoje spostrzeżenia na forum. Co prawda laptopa wtedy nie kupiłem, ale o obietnicy pamiętam i dzisiaj mam zamiar ją spełnić. Mam do bardziej doświadczonych kolegów prośbę, proszę o zwrócenie uwagi na ewentualne błędy w tej recenzji. Jestem również otwarty na jakiekolwiek propozycje. A wiec zaczynamy...

Ogólnie o X53S

Specyfikacja:
Producent Asus
Model: Asus X53SC-SX311V
Matryca:15.6 cali glare
nominalna rozdzielczość LCD: 1366 x 768 pikseli
typ ekranu: błyszczący (glare)
procesor: Intel® Core™ i5
model procesora: i5-2430M (2.4 GHz, 3 MB Cache)
wielkość pamięci RAM: 4 GB
typ zastosowanej pamięci RAM: DDR3 (1333 MHz)
pojemność dysku twardego: 500 GB
interfejs dysku twardego: Serial ATA, 5400 RPM
napęd optyczny: DVD+/-RW DL
ka:rta graficzna: NVIDIA GeForce GT 520MX
pamięć karty graficznej: 1024 MB
wyjścia karty graficznej: wyjście HDMI, wyjście D-Sub
typ akumulatora: litowo-jonowy, 6-komorowy
pojemność akumulatora: 5200 mAh
karta dźwiękowa: stereo, wejście mikrofonu
czytnik kart pamięci: SD, MS-Pro, MMC, Memory Stick
komunikacja : WiFi IEEE 802.11b/g/n, LAN 1 Gbps, Bluetooth
interfejsy: 3x USB 1x USB 3.0
dodatkowe wyposażenie/funkcjonalność: kamera 0.3 Mpix
zainstalowany system operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit
szerokość: 378 mm
głębokość: 253 mm
wysokość: 34.9 mm
waga: 2.6 kg

Po wyjęciu z pudełka można zobaczyć dość ciekawego stylistycznie, całkiem nieźle wykonanego i wygodnego w obsłudze notebooka.
Asus X53S to notebook który jest dość ciekawą propozycją w cenie do 2500, ma swoje wady i zalety, które zaobserwowałem przez okres ponad 2 tygodni użytkowania.

Wygląd - czyli złącza, lampki i nie tylko.

Na początku najbardziej w oczy rzuca się zewnętrzna cześć klapy, która ma dość ciekawą fakturę, brązowy matowy kolor i połyskujące logo ASUS. Wszystko to sprawia że laptop wygląda bardzo elegancko, a faktura klapy sprawia że łatwo ją utrzymać w czystości.

Obrazek

Następnie można zauważyć brak mechanicznego zatrzasku klapy, najprawdopodobniej zrezygnowano z niego ze względu na wygląd.

Po otworzeniu klapy (zawiasy chodzą dość ciężko) ukazuje się nam "deska rozdzielcza", od tej strony notebook jest zestawiony w dwóch kolorach metaliczny brąz i połyskujący czarny plastik (oprócz klawiszy które są wykonane ze standardowego plastiku wykorzystywanego do tego celu). Co według mnie zasługuje na pochwałę to ładnie wykonana, najprawdopodobniej z aluminium główna cześć "deski rozdzielczej", za to ramka wokół matrycy jest wykonana z połyskującego plastiku, co według mnie jest wadą(trudno ją utrzymać w czystości). Ramka jest też podatna na naciskanie, jeśli naciśnie ją się po środku (w linii pionowej) lekko się ugina.

Obrazek

Ciekawym detalem stylistycznym jest klawisz startu, który ma interesujący kształt i jest ładnie podświetlony, niestety nie zmienia kolorów w zależności od stanu baterii.

Obrazek

Pod touchpadem umieszczone jest 6 diod informujących o stanie komputera.

Obrazek

Z prawej strony laptopa znajdziemy:

Obrazek

1. Gniazdo Audio
2. Gniazdo mikrofonu
3 i 4. złącze USB 2.0
5. Napęd DVD
6. Blokada Kensington

Natomiast z lewej strony znajdują się
Obrazek

1. Złącze USB 3.0
2. wyjście HDMI
3. Wyjście D-SUB (monitora)
4. Wejście RJ-45 (karty sieciowej)
5. Wejście zasilania
6. Wyloty powietrza

No i tutaj właśnie widać jedno z większych wad tego notebooka, umieszczenie portu zasilania przed wylotem powietrza (obok którego panuje dość duża temperatura) to chyba nie był zbyt trafny pomysł. Wiele osób tak jak ja ma laptopa podłączonego "od tyłu", co sprawia że kabel się nagrzewa.

Z tyłu brak jakichkolwiek złącz, z czego jestem zadowolony bo nigdy nie lubiłem szukać czegoś z tyłu laptopa.

Wracając do frontu, to bardzo podoba się sprytnie ukryty czytnik kart pamięci, który nie szpeci obudowy.
Obrazek

Zajrzyjmy pod notebooka.

Od spodu mamy bezproblemowy dostęp do HDD i pamięci RAM. Ciekawą rzeczą jaką zauważyłem to umieszczenie nalepek COA i z numerem seryjnym, w specjalnym zagłębieniu i naklejoną przezroczystą nalepką zabezpieczającą. Jest to dla mnie ważne, gdyż w netbooku mojej siostry przez oderwane nalepki, nie przyjęto netbooka na gwarancji do serwisu.

Obrazek

Koniec tego oglądania czas na przejście do następnego działu recenzji czyli...

Użytkowanie

Każdy kupuje swojego laptopa by nie na niego patrzeć, a go użytkować wiec to chyba jest najważniejsza część tego opisu...

Zacznijmy od

Matrycy

O matrycy nie potrafię powiedzieć zbyt dużo, jest to typowa szklanka z podświetleniem LED, ma szerokość 15.6 cala. Rozdzielczość w jakiej domyślnie wyświetlamy na niej obraz to 1366x768. Podświetlenie jest równomierne, a przy maksymalnej wartości wydaje mi się przesadne. Podświetleniem możemy sterować z poziomu klawiatury za pomocą klawiszy "Fn"+ f5/f6. Jeśli chodzi o kąty widzenia są one dość duże i dla mnie w zupełności wystarczające, bynajmniej wydają mi się większe niż w Exstensie siostry.

By sterować tym co pojawi nam się na ekranie potrzebne są

Touchpad i Klawiatura

Obrazek Obrazek

Jeśli chodzi o touchpad to nie jest on zintegrowany z resztą komputera, ma delikatnie inny odcień niż jego otoczenie i jest troszeczkę wklęsły. Jest także dość wygodny i co do niego nie mam zastrzeżeń.
Klawiatura natomiast (jest także zintegrowana klawiatura numeryczna) jest wyspowa, co jest nowością jeśli chodzi o moje doświadczenia notebookami, na samym początku obawiałem się o wygodę jej użytkowania. Zaskoczyło mnie jednak to że całkiem wygodnie się na niej pisze, jej obudowa ładnie komponuje się z resztą laptopa (przestrzeń miedzy klawiszami jest wykonana z takiego samego plastiku co oprawka matrycy), jedyne do czego można by się przyczepić, to to że przy naciskaniu litery S następuje lekkie uginanie całości.

Mamy matryce mamy klawiaturę czas na

System Operacyjny

System Operacyjny to dobrze nam znany i lubiany (lub nie) Windows 7 Home Premium w wersji 64 bit, system ten jest systemem z którym miałem mało doświadczeń (praktycznie wszystkie jakie miałem to te ze "startera"). Dość ciężko się do niego przyzwyczaić po XP, myślę że potrzeba mi na to troszeczkę więcej czasu aby z nim się "obyć". Na razie nie miałem z nim większych problemów.

Jak wszyscy wiemy Windowsa mamy zainstalowanego na

Dysku Twardym

Dysk Twardy który znajduje się w laptopie to Western Digital WD5000BPVT o pojemności 500 GB kręcący się z prędkością 5400RPM.

Poniżej Test z HD Tune:
Obrazek

Dysk byłby bezużyteczny gdyby nie

Procesor

Procesor intela który znajduje się w moim sprzęcie to Intel Core i5-2430M, 2,4 GHz-3.0GHz (Turbo Boost).
Postanowiłem napisać o nim kilka słów, jest to dość wydajna jednostka dzięki której możemy pograć w nowe gry i wykorzystać komputer do wydajnych programów. Wykorzystuje on również technologie Turbo Boost. http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Boost. Można zaobserwować o ile procesor jest "podkręcany", poprzez włączenie specjalnego gadżetu na pulpicie.

Obrazek

Poniżej screen z programu CPU-Z

Obrazek

Poniżej screeny z programu testującego SuperPI.

Obrazek

Obrazek

Jeśli już mówimy o Procesorze to warto wspomnieć o

GPU

Notebook posiada dwie karty graficzne, działające w technologii "Optimus", która to jeśli nie potrzebujemy dużej mocy obliczeniowej, włącza zintegrowany układ intela. Gdy potrzebujemy dużej mocy obliczeniowej np. podczas gry uruchamia Układ nVidia.
Sprawia to że oszczędzamy energie i nasz komputer nie musi się "gotować". Wracając do kart graficznych, to dedykowana karta jaka znajduje się w tym laptopie, nosi nazwę nVidia GeForce GT 520MX z pamięcią własną 1GB. Karta ta pozwala pograć na wysokich detalach w takie gry ja NFS HOT PURSUIT, Czy Call of Duty 4, osiągając 30-40 FPS.

Screen z programu GPU-Z dla układu intela
Obrazek

i dla nVidi GT520MX

Obrazek

Nic z tego co powyżej by nie działało, gdyby nie prąd który dostarczamy z

Zasilacza lub Baterii

Jeśli chodzi o zasilacz jest on normalnych rozmiarów i właściwie nic nie można by mu zarzucić, jedyne co może denerwować to krótki kabel ( 50cm ) koniczynka, który był do niego dodany ale to można łatwo zmienić.

Obrazek

Jeśli chodzi o Baterie to trzyma ona około 4h przy przeglądaniu internetu przez Wi-Fi i jestem z niej zadowolony.

Temperatury i kultura pracy

Kultura pracy mojego laptopa jest po prostu normalna, gdy korzystamy z internetu, czy oglądamy jakiś film praktycznie lapka nie słychać, jednak podczas gry wkręca się na wysokie obroty. Przecież trzeba zbić trochę temperatury. ;) Jeśli już mowa o temperaturach, to ciepłe powietrze z wylotów potrafi podgrzać przedmioty, które lezą nawet kilkanaście cm od laptopa. Ale tak dzieje się tylko podczas gry. Jeśli chodzi o temperatury to nie są one powalające, jednak taka już uroda laptopów.

Temperatury w stresie i przy małym obciążeniu

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie

Asus X53S to notebook którego jakość wykonania (pomimo wielu różnych opinii) uważam za całkiem dobrą. Ten laptop ma kilka wad, ale ma też kilka ważnych dla mnie zalet które skłoniły mnie do jego zakupu. Powinien mi posłużyć przez kilka ładnych lat, a po tym czasie naprawdę się okaże czy był warty zakupu. Mam nadzieje że moja recenzja chociaż trochę przypadnie wam do gustu. Czekam na wszystkie opinie i uwagi.

Pozdrawiam kkrzysiek1234

Ostatnio edytowano Cz, 12 sty 2012, 14:59 przez kkrzysiek1234, łącznie edytowano 5 razy

Post Napisane: Śr, 11 sty 2012, 02:26

Zasłużony użytkownik

Laptop: Asus G750JW

Windows 7Firefox
Fajna recenzja, ze spora iloscia opisu, tylko brakuje mi trochę szczegółów techniczno/jakościowo/wydajnościowych ;) .
Mógłbyś przy procesorze zrobić jakiś test np. programem SuperPi do 8/16M:
http://www.softpedia.com/get/Others/Hom ... r-PI.shtml
przy karcie graficznej dorzucił screena z GPU-Z:
http://www.techpowerup.com/gpuz/
i zrobił test którymś z 3DMark 06/Vantage/11, napisał coś więcej o matrycy (jasności podświetlenia, kątach widzenia), solidności obudowy (podatność na nacisk/wyginanie), kulturze pracy laptopa (hałas/temperatury) pod obciążeniem (temp. mógłbyś zmierzyć programem HWMonitor).

Post Napisane: Śr, 11 sty 2012, 09:56

Moderator

Laptop: extensa 5620

Windows VistaChrome
Fajnie się czytało i jak radzi darecki, dobrze byłoby dodać kilka testów.
Do poprawienia także kilka błędów ort.

Post Napisane: Śr, 11 sty 2012, 21:37

Windows 7Firefox
Witam kolegów!
darecki napisał(a):
Mógłbyś przy procesorze zrobić jakiś test np. programem SuperPi do 8/16M:
http://www.softpedia.com/get/Others/Hom ... r-PI.shtml
przy karcie graficznej dorzucił screena z GPU-Z:
http://www.techpowerup.com/gpuz/

Testy z SuperPI i GPU-Z już dodałem, poza tym dodałem kilka słów o matrycy i innych. Testy z 3d mark i temperaturami postaram się wrzucić jeszcze dziś.

kaminkrz napisał(a):
Do poprawienia także kilka błędów ort.

Wiem że to beznadziejna prośba, ale mógłbyś mi mniej więcej napisać gdzie bo przede mną się "chowają".

Dziękuje za uwagi i proszę o następne.

--- Dodano: 11 sty 2012, o 21:59 ---

EDIT: Dziś nie zdołam wrzucić testów z 3dmark bo nie mogę pobrać tak dużego programu (internet z ograniczeniami limitu transferu danych)

Post Napisane: Cz, 12 sty 2012, 08:16

Moderator

Laptop: extensa 5620

Windows VistaChrome
kkrzysiek1234 napisał(a):
mógłbyś mi mniej więcej napisać gdzie

Mógłbym ;)
laptop wygląda bardzo elegancką

powinno być elegancko
łatwo ją uzyskać w czystości.

miast uzyskać powinno być utrzymać
(zawiasy chodzą dość ciężką

ciężko
ramka woku matrycy

wokół
Z tyłu brak jakikolwiek

jakichkolwiek
Wracają co do frontu

wiec to chyba jest najważniejsza cześć

brak ę 2 razy
wygodnie się na niej piszę

teraz zbędne ę
uważam za całkiem dobro

miast o daj ą
Pewnie kilka drobnostek przeoczyłem.
Jak poprawisz błędy, to wywalimy tego posta żeby nie zaśmiecać.
Ponadto brakuje masę przecinków, kilku myślników i dwukropek.
Może poproś Grzecha - on ma moce, to może zechce poprawić ;)

Post Napisane: Cz, 12 sty 2012, 09:12

Administrator

Laptop: T61p / 1215b / A971

Windows 7Firefox
Powyższe błędy poprawione.

Post Napisane: Pt, 27 sty 2012, 13:19

Windows 7Firefox
Chciałem zrobić test 3D markiem vantage ale wychodzą mi małe wyniki (1600p, 2800p) a na stronie pojawia się komunikat "Graphics driver is not approved". Ktoś ma jakieś pomysły ?

Post Napisane: Pt, 27 sty 2012, 13:52

Zasłużony użytkownik

Laptop: MacBook Pro (Retina)

Windows 7Internet Explorer 9
Masz najnowsze sterowniki do grafiki?
http://www.nvidia.pl/object/notebook-wi ... er-pl.html

Post Napisane: Pt, 27 sty 2012, 14:06

Zasłużony użytkownik

Laptop: Asus G750JW

Windows 7Firefox
Chciałem zrobić test 3D markiem vantage ale wychodzą mi małe wyniki (1600p, 2800p) a na stronie pojawia się komunikat "Graphics driver is not approved". Ktoś ma jakieś pomysły ?

A ile Ty się spodziewałeś ;) ?
Twoja karta to lekko podkręcony GT 520M, a robi ona ok.1800p w tym benchmarku:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 104.0.html
Co do tego komunikatu, to się nie przejmuj, mi tez tak wyświetlało gdy robiłem test, mimo ze miałem oficjalne sterowniki od AMD:
http://3dmark.com/3dmv/3634593?show_ads ... fcZsx9SYFw
Edit:
Komunikat może tez być jeśli masz włączony PhysX (gdzie w teście CPU, grafika go wspomaga zawyżając wynik).

Post Napisane: Pt, 27 sty 2012, 14:44

Windows 7Firefox
darecki napisał(a):
A ile Ty się spodziewałeś ;) ?
Twoja karta to lekko podkręcony GT 520M, a robi ona ok.1800p w tym benchmarku:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 104.0.html

Aha, ten komunikat mnie zmylił, co ciekawe wynik poniżej 2000p pojawił się dopiero po włączeniu high performance w power4gear. Poprzednie dwa testy wskazywały 2845p. :)

Post Napisane: So, 28 sty 2012, 12:03

Windows XPFirefox
ja mam pytanko do tego modelu dolaczny jest tylko zasilacz i instrukcja?

w ogóle jak wyglada w Asusie oprogramowanie czy sa od razu dodane programy do odtwarzania dvd i nagrywania plyt?

bo format, czyli przywrocenie do stanu fabrycznego odbywa sie jak na kazdym laptopie czyli z hdd, albo mozna kopie nagrac na plyte w razie jakby padl dysk i wtedy z plyty?

pozdrawiam.

Post Napisane: So, 28 sty 2012, 12:10

Zasłużony użytkownik

Laptop: MacBook Pro (Retina)

Windows 7Internet Explorer 9
amaavel napisał(a):
tylko zasilacz i instrukcja?

To i tak dużo w HP masz tylko zasilacz, instrukcja jest jako PDF na dysku.

Post Napisane: So, 28 sty 2012, 16:20

Windows 7Firefox
amaavel napisał(a):
ja mam pytanko do tego modelu dolaczny jest tylko zasilacz i instrukcja?

i oczywiście bateria. :)
amaavel napisał(a):
w ogóle jak wyglada w Asusie oprogramowanie czy sa od razu dodane programy do odtwarzania dvd i nagrywania plyt?

Jesli chodzi o programy to do nagrywania dołączony jest program Power 2 Go. Jeśli chodzi o filmy DVD to nie wiem ale wystarczy zainstalować AllPlayera. Poza tym dużo oprogramowania od producenta, które nadaje się tylko do tego by je odinstalować.
amaavel napisał(a):
bo format, czyli przywrocenie do stanu fabrycznego odbywa sie jak na kazdym laptopie czyli z hdd, albo mozna kopie nagrac na plyte w razie jakby padl dysk i wtedy z plyty?

Na Dysku znajduje się partycja recovery, ale jest też program który przy pierwszym uruchomieniu prosi o nagranie płyt (5 DVD). :)
Adam napisał(a):
instrukcja jest jako PDF na dysku.

W Asusie oprócz wersji papierowej także jest PDF.

Post Napisane: So, 28 sty 2012, 20:08

Administrator

Opera
Te 5 DVD to recovery czy backup?

Post Napisane: So, 28 sty 2012, 20:34

Windows XPFirefox
az 5 dvd? rozumiem ze trzeba nagrac recovery (czyli system i sterowniki) w razie jak by nie dzialala partycja recovery?
a backup to tylko zgrywanie danych? to raczej nie jest potrzebne?

na pewno nie ma odtwarza dvd fabrycznie? z tego co wiem np w toshibie jest jakis video player? w ogóle te programiki to sa do wszystkich funkcji laptopa, czyli kamera, nagrywanie plyt? tez sie wlasnie zastanawiam nad asusem ale nie wiem jak to tutaj jest rozwiazane

Post Napisane: So, 28 sty 2012, 20:52

Administrator

Windows 7Firefox
amaavel napisał(a):
rozumiem ze trzeba nagrac recovery (czyli system i sterowniki) w razie jak by nie dzialala partycja recovery?
Recovery powinno się wypalić niezależnie od wszystkiego. Płyty aż takie drogie nie są ;)
amaavel napisał(a):
a backup to tylko zgrywanie danych? to raczej nie jest potrzebne?
Danych + systemu. Tyle że już z "syfem" który się nałapało od dnia użytkowania.
amaavel napisał(a):
na pewno nie ma odtwarza dvd fabrycznie? z tego co wiem np w toshibie jest jakis video player?
A co za różnica? Chyba każdy współczesny odtwarzacz poradzi sobie z płytami dvd, więc nie ma co oczekiwać na soft od producenta, polecam vlc lub potplayer.
amaavel napisał(a):
w ogóle te programiki to sa do wszystkich funkcji laptopa, czyli kamera, nagrywanie plyt?
Do kamerki to raczej jest, do nagrywania płyt chyba niekoniecznie, ale każdy windows od xp w górę poradzi sobie z nagrywaniem cd.

Post Napisane: So, 28 sty 2012, 21:45

Windows 7Firefox
Grzechu napisał(a):
Te 5 DVD to recovery czy backup?

Recovery, nagrywane przez AI Recovery Burner.

amaavel napisał(a):
rozumiem ze trzeba nagrac recovery (czyli system i sterowniki) w razie jak by nie dzialala partycja recovery?

Warto nagrać tak na wszelki wypadek. ;)

amaavel napisał(a):
na pewno nie ma odtwarza DVD

Windows media Player odtwarza DVD.

amaavel napisał(a):
w ogóle te programiki to sa do wszystkich funkcji laptopa, czyli kamera, nagrywanie plyt? fabrycznie?

Do Kamery i nagrywania są fabrycznie.

amaavel napisał(a):
tez sie wlasnie zastanawiam nad asusem ale nie wiem jak to tutaj jest rozwiazane

Ja jak na razie nie narzekam, ale warto iść do sklepu i zobaczyć też inne lapki.

Post Napisane: Pt, 3 lut 2012, 00:54

Laptop: x53s

Windows XPFirefox
Zastanawia mnie czy tak jak w przypadku chociażby Dell'a tutaj również jest możliwość podłączenia laptopa do zasilania z funkcją wyłączenia ładowania akumulatora? (akumulator pozostaje na obecnym stanie naładowania, po prostu wstrzymanie ładowania)
Nie mogę czegoś takiego znaleźć. W zasadzie jest to bardzo pomocna opcja. Podłączam zasilacz nie doładowując ciągle baterii do 100%.

Post Napisane: So, 4 lut 2012, 12:19

Windows XPFirefox
robrob napisał(a):
wyłączenia ładowania akumulatora?

Obawiam się że nie ma takiej funkcji, nie mogłem nic takiego znaleźć. :D

Post Napisane: Cz, 12 kwi 2012, 19:01

Laptop: asus x53s

Windows 7Chrome
Hej wszystkim mam asusa od stycznia i wciąż jestem cienka w jego obsłudze, nie mogę rozgryźć jak włączyć kamerę :zly: w tym sensie, że mogłabym robić np zdjęcia i widzieć je. nie mam skype, więc jeszcze nie próbowałam w sieci, bo mi to nie potrzebne. No ale wracajęc do tematu asusa nie spodziewałam się że jest taki skomplikowany. Musze się poprawić :zawstydzony: i proszę o pomoc z tą kamerą...

Post Napisane: Cz, 12 kwi 2012, 22:03

Windows 7Firefox
Start (Logo Windows) ------------> Wszystkie Programy -------------------> Asus Utility----------> LifeFrame
Spróbuj z tym programem, jeśli wszystko z sterami ok, to po włączeniu programu powinna zapalić się zielona dioda przy kamerce.

Post Napisane: Pt, 13 kwi 2012, 15:21

Laptop: asus x53s

Windows 7Chrome
dziękuje... ;)

Post Napisane: N, 15 kwi 2012, 13:17

Windows 7Firefox
Posiadam tego lapka i jestem z niego zadowolony ale mam troche inne komponenty-Mam w nim i7-2670QM, 2,2GHz zamiast jak w teście i5 i grafe mam inna Geforce GT540M 1GB i mam 8GB ramu......

Post Napisane: Pn, 16 kwi 2012, 13:33

Windows XPFirefox
Masz jakiś wyższy model, jak miałbyś czas to zachęcam do napisania recenzji. :D

Post Napisane: Wt, 1 maja 2012, 10:43

#BAN#

Ostrzeżenia:2

Windows 7Chrome
słaby dysk, mój osiąga max. transfer do 120 mb/s [hitachi]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]